Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita so se poslovile od naslova državnih prvakinj

Odbojkarice Calcita so se poslovile od naslova državnih prvakinj

Odbojkarice Calcit Volleyballa so tudi v tretji finalni tekmi končnice ostale praznih rok v dvorani Lukna. Po osvojenem uvodnem nizu so bile v nadaljevanju tekme spet boljše odbojkarice Nove KBM Branika, ki so zasluženo prišle do štirinajstega naslova državnih prvakinj. Ljubljančanke so se po dveh zaporednih naslovih v letošnji sezoni morale zadovoljiti z drugim mestom.

Nova KBM Branik – Calcit Volleyball  (-21, 18, 10, 16)

Maribor – Dvorana Lukna, gledalcev 900, sodnika: Novak (Dvor), Melavc (Šempeter v Savinjski dolini).

Nova KBM Branik: Mlakar 24, Blagne 6, Košenina, Kaučič 11, Vovk, Najdič 3, Milosavljević, Planinšec 10, Sobočan 15, A. Jerala, Pintar, Koskelo. Trener: Bruno Najdič.
Calcit Volleyball: Grudina 9, Božič 3, Mihevc 5, Blažič 9, Pahor, Igličar 6, Zaplotnik, Zatkovič 2, Jerala, Turk, Koleva 15, Van de Vyver. Trener: Nicola Negro.

Ljubljanske odbojkarice so na tretjo finalno tekmo končnico odšle s slabo popotnico, dvema porazoma brez osvojenega niza, za nameček pa še brez kapetanke in organizatorke igre Ilke van de Vyver, ki si je na drugi tekmi poškodovala gleženj. Belgijska odbojkarica je sicer bila v postavi, vendar ni igrala, toda vprašanje je, ali bi Ljubljančanke z njo na igrišču premagale razigrane Mariborčanke. Po prvem nizu, ki so ga dobile odbojkarice Calcit Volleyballa, so bankirke prevladovale na igrišču in zasluženo prišle do štirinajstega naslova državnih prvakinj.

V prvem nizu so bile varovanke Nicola Negra večinoma v vodstvu, v napadu je bila razpoložena Slavina Koleva, sprejem je bil na dokaj visoki ravni, kar je calcitovkam ob prvem tehničnem odmoru prineslo prednost dveh točk. Z dobro igro in servisi so gostje nadaljevale tudi do drugega tehničnega odmora. Nanj so po napadu Urške Igličar odšle s tremi točkami prednosti, po asu Katje Mihevc je bilo že 17:13 za Calcit Volleyball. Čeprav so se jim Mariborčanke s tremi zaporednimi točkami približale na točko zaostanka (16:17) in po napaki Igličarjeve izid na 19. točki izenačile, do preobrata ni prišlo. Največ zaslug za to je imela Koleva.

Po osvojenem uvodnem nizu, sploh prvem v finalni seriji, so Ljubljančanke v drugega vstopila precej slabše. Na servis Sare Najdič so zaostajale z 0:3, nato pa po asu Anite Sobočan že z 1:7. Težave na sprejemu in z učinkovitostjo v napadu so se nadaljevale vse do 3:11, ko je bila v napadu uspešna Iza Mlakar, toda na servis Pie Blažič so se calcitovkam domačinkam po uspešnem napadu Slavine Koleve približale le na dve točki zaostanka (10:12). Vendar nadaljevanje za gostje ni bilo več tako uspešne, Mariborčanke so bile zanje previsoke v bloku, kar jim je prineslo prednost šestih točk (18:12), po treh zaporednih asih Mlakarjeve pa je bil niz odločen. Bankirke so prišle do kar osmih zaključnih žog za izenačenje v nizih, ki se je končal z napako Ane Zaplotnik na servisu.

Tudi tretji niz se je na servis Najdičeve začel izredno slabo za ljubljansko ekipo, ki ji nikakor ni uspelo zaključiti napada. Ob prvem tehničnem odmoru so zaostajale za skorajda neulovljivih osem točk, po vrnitvi na igrišče pa je domača organizatorka igre z asom dosegla še deveto zaporedno točko bankirk. Šele po napaki Saše Planinšec so Ljubljančanke le prišle do servisa, toda tudi do drugega tehničnega odmora je bilo vse v znamenju bankirk, ki so nanj odšle s prednostjo kar dvanajstih točk. Niz se je, ob slabem sprejemu gostij, končal z asom Anite Sobočan.

Na servis Katje Mihevc so calcitovke četrti niz začele z vodstvom 3:0, vendar sta bili ekipi, po napaki gostij, na peti točki skupaj, z blokom Marine Kaučič pa so bankirke že povedle s 7:6. Domačinke so na prvi tehnični odmor, v napadu je bila uspešna Anita Sobočan, odšle s prednostjo dveh točk. S tem pa serije zaporednih točk za domačinke še ni bilo konec. Saša Planinšec je izvajala še tri servise, tehtnica pa se je tako dokončno prevesila na stran bankirk, ki so na drugi tehnični odmor že odšle s prednostjo sedmih točk. S tem je bila tekma, ki jo je zaključila Nika Blagne, odločena.