Naslovnica / ŠPORT / 13. Češnjiški tek in Memorial Zdravka Berlica

13. Češnjiški tek in Memorial Zdravka Berlica

Gorski tekači so se v Češnjicah pomerili na državnem prvenstvu v disciplini gor-dol, na katerem so se odlično odrezali tudi kamniški gorski tekači oz. tekači KGT Papež.

V Češnjicah pri Tuhinju so se na 13. izvedbi Češnjiškega teka in Memoriala Zdravka Berlica za naslove državnih prvakov v disciplini gor-dol, z izjemo veteranskih kategorij, pomerili gorski tekači. V članski kategoriji sta slavila Timotej Bečan in Jasmina Jelovšek.

Tek je štel tudi za točkovanje v Pokalu Slovenije v gorskih tekih, v Kamniškem pokalu in kot izbirna tekma za evropsko prvenstvo in IYC.

Poznana trasa teka je bila nekoliko spremenjena, lanske blatne razmere pa je letos zamenjala suha trasa in lepo vreme.

»Bilo je težko, ampak je bilo tako vsem, ne samo meni. Dirka je bila krajša, kot je pisalo v razpisu, ampak mi je šlo na roko. Sicer imam rajši enakomeren ritem, tu je veliko sprememb ritma, a je za vse enako,« je povedal zmagovalec v članski kategoriji Timotej Bečan (KGT PAPEŽ KAMNIK), ki je traso pretekel v 33. minutah in 3. sekundah.

Drugo mesto je osvojil lanski državni prvak Gašper Bregar, tudi član KGT PAPEŽ KAMNIK, ki se je dan pred tekom udeležil dirke z legendarnimi Ponyji in postavil tretji čas vzpona iz Kranjske Gore na Vršič. Na teku je za zmagovalcem je zaostal za 29 sekund. Tretje mesto je osvojil Luka Kramarič z zaostankom 2:32 minuti.

Med članicami je bila najhitrejša Jasmina Jelovšek, prav tako članica KGT PAPEŽ s časom 41:06 minut.

»Bilo je težko, kot je že Timotej rekel. Proga je nekoliko krajša, kar mi sicer ustreza, ker sem res dala vse od sebe. Sicer pa je bila tekma lepa. Meni ustrezajo bolj vzponi, ravno to mi je bilo verjetno zelo težko, ker so ves čas spremembe ritma in je zelo podobna krosu, « je povedala po osvojenem naslovu državne prvakinje.

Drugo in tretje mesto sta osvojili članici TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA. Tina Kozjek je bila druga in Ana Vrečar tretja. Kozjekova je za zmagovalko zaostala za 29 sekund, Vrečarjeva pa za 2 minuti in 13 sekund.

Novi državni prvaki v kategoriji gor-dol:

Timotej Bečan (M5), Jasmina Jelovšek (Z5), Nejc Uršič (M4), Katja Podobnik (Z4), Drejc Erznožnik (M3), Loti Rotar (Z3), Tanej Fatur (M2), Viktorija Dolinšek (Z2) Timotej Krašovec (M1) in Nina Rotar (Z1).

Prvi trije po posameznih kategorijah:

V kategoriji M1 je zmagal Timotej Krašovec (AK SEVNICA), drugi je bil Leon Pešovski Bužan (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretji Luka Trček (ŠD TABOR ŽIRI).

V kategoriji Z1 je bila najhitrejša Nina Rotar (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA), druga je bila Eliza Gorenčič (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA) in tretja Mirjam Gorenčič (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA).

V kategoriji M2 je bil najhitrejši Tanej Fatur (OŠ RIBNICA), drugo mesto je osvojil Žan Šubic (ŠD TABOR ŽIRI) ter tretje Nik Romšak (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji Z2 je prvo mesto osvojila Viktorija Dolinšek (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Živa Slapšak (AK SEVNICA) in tretja Lejla Osolnik.

V kategoriji M3 je zmagal Drejc Erznožnik (ŠD TABOR ŽIRI), drugi je bil Martin Močnik (AK DOMŽALE) in tretji Aleš Prelovšek (KGT PAPEŽ KAMNIK).

V kategoriji Z3 je prvo mesto osvojila Loti Rotar (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA), druga je bila Lucija Medja (AK RADOVLJICA) in tretja Zoja Levec (AK POSTOJNA).

V kategoriji M4 je prvo mesto osvojil Nejc Uršič (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Rok Sušnik (KGT PAPEŽ KAMNIK) in tretji Tine Hren (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA).

»Proga ni bila preveč zahtevna, samo spusti so bili kar kruti. Bili so zelo strmi, na zadnjem spustu sem stopil narobe in sem 100 metrov moral malo zašepati. Mi pa tekme gor-dol ustrezajo, ker sem boljši na spustih,« pa je povedal Uršič.

V kategoriji Z4 je prvo mesto osvojila Katja Podobnik (ŠD TABOR ŽIRI), druga je bila Nuša Mali (AK DOMŽALE) in tretja Sara Durn (ŠD NANOS PODNANOS).

V kategoriji Z5 je bila najhitrejša Jasmina Jelovšek (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Tina Kozjek (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA) in tretja Ana Vrečar (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA).

V kategoriji M6 je prvo mesto osvojil Metod Bregar (KGT PAPEŽ KAMNIK), drugi je bil Boštjan Pintar in tretji Matjaž Krnc (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA).

V kategoriji Z6 je prvo mesto osvojila Marija Trontelj (TK ŠMARNOGORSKA NAVEZA), druga je bila Tadeja Knez in tretja Aleša Lotrič Dolinar.

V kategoriji M7 je zmagal Miran Cvet.

»Tekma je bila kar težka, prišlo pa je do majhnega nesporazuma, ker je bila proga tri kilometre krajša kot v razpisu in nas je malo vrglo iz ritma. Drugače pa sem s tekom zelo zadovoljen. Glede na to, da to ni moja paradna disciplina, sem zelo zadovoljen,« je povedal Cvet po prihodu v cilj.

Drugi je bil Milan Vivod (ŠD TEAM MOZIRJE) in tretji Dušan Krašovec (AK SEVNICA).

V kategoriji Z7 je bila najhitrejša Urška Trobec (KGT PAPEŽ KAMNIK), druga je bila Helena Bogataj in tretja Ivica Žlogar (PRIPRAVE LJUBLJANA).

V kategoriji M8 je bil najhitrejši Bojan Galin (ŠKD MEKINJE), drugo mesto je osvojil Zdravc Ručigaj (ŠD PRESERJE) ter tretje Anton Derganc (REKREATIVNO DRUŠTVO REVOZ NM). Med ženskami Boža Meža (TOP ATLET) ni imela konkurence.