Naslovnica / ŠPORT / Luka Jerman je državni prvak v balvanskem plezanju

Luka Jerman je državni prvak v balvanskem plezanju

V dvorani Zlato polje v Kranju je zadnji vikend v novembru potekalo zaključno tekmovanje državnega prvenstva v športnem plezanju tako v težavnosti kot v balvanskem plezanju.

Člani Plezalnega kluba Kamnik so na zadnji tekmi zabeležili kar štiri uvrstitve med najboljše tri. Luka Jerman je v balvanskem plezanju v kategoriji cicibani zasedel 1. mesto, Lucija Lampe Kastelic je v težavnosti v kategoriji kadetinje osvojila 2. mesto, Aljaž Resnik (kategorija mlajši dečki) in Betka Debevec (kategorija mlajše deklice) pa sta v težavnosti osvojila 3. mesto.

V skupnem seštevku državnega prvenstva je tako postal državni prvak v balvanskem plezanju iz Plezalnega kluba Kamnik. Luka Jerman, ki je slavil zmago tako v Kranju, kot tudi v Logu, je osvojil naslov državnega prvaka v kategoriji cicibani. Betka Debevec je postala državna podprvakinja v težavnostnem plezanju med mlajšimi deklicami. Dominika Kodra, prav tako kategorija mlajše deklice, pa je v skupnem seštevku državnega prvenstva v balvanskem plezanju osvojila 3. mesto. V skupnem seštevku državnega prvenstva v težavnosti sta se tik za najboljšimi tremi na 4. mesto uvrstila Lucija Lampe Kastelic (v kategoriji kadetinje) in Aljaž Resnik ( v kategoriji mlajši dečki).

trener Podbreznik_ Jerman_Sitar_Lampe Kastelic

Zadnje tri tekme pred zaključkom državnega prvenstva v oktobru in novembru so pokazale, da so naši člani v odlični formi. Tekma državnega prvenstva v športnem plezanju – težavnost – v Tržiču, ki so se je naši člani udeležili zadnji vikend v oktobru je postregla z novimi stopničkami za naš klub: Dominika Kodra je v kategoriji mlajše deklice osvojila odlično 2. mesto, Betka Debevec pa je končala tekmovanje tik pod stopničkami – 4. mesto. Ostali vidnejši uvrstitvi sta zabeležila Nejc Sitar s 5. mestom med starejšimi dečki ter Lucija Lampe Kastelic s 5. mestom med kadetinjami.

B_Debevec_ tezavnost_Kranj_podium

Sledila je tekma državnega prvenstva v športnem plezanju – težavnost – v Škofje Loki, ki so se je naši člani udeležili v prvem vikendu novembra. Tudi ta je postregla z dobrimi rezultati za naš klub. Tokrat je najboljši rezultat zabeležila Lucija Lampe Kastelic s 4. mestom med kadetinjami. Aljaž Resnik je osvojil 5. mesto med mlajšimi dečki. Luka Jerman je osvojil 6. mesto in Timotej Romšak 7. mesto med cicibani. Dominika Kodra je v kategoriji mlajše deklice osvojila 7. mesto.

Tekma državnega prvenstva v Slovenski Bistrici, zadnja pred zaključnim tekmovanjem v Kranju in ponovno stopničke za Plezalni klub Kamnik! Tokrat kar dvojne! Betka se je v kategoriji mlajših deklic povzpela na najvišjo, Aljaž pa na drugo najvišjo stopničko. Uvrstitve po kategorijah na tekmi v Slovenski Bistrici:

cicibani: Timotej Romšak 5. mesto, Luka Jerman 7. mesto

mlajši dečki: Aljaž Resnik 2. mesto, Žiga Židan 18. mesto

mlajše deklice: Betka Debevec 1. mesto, Dominika Kodra 6. mesto

starejši dečki: Nejc Sitar 5. mesto, Jakob Ocepek 10. mesto;

kadetinje: Lucija Lampe Kastelic 4. mesto;

Že prvi dan zaključne tekme državnega prvenstva v Kranju v težavnosti so naši najmlajši tekmovalci (cicibani, cicibanke, mlajše deklice in mlajši dečki) postregli z odličnim plezanjem in domov odnesli dve medalji. V kategoriji ml. deklice je Betka Debevec z odličnim nastopom zaključila na 3. mestu, Dominika Kodra pa na 12. mestu. Med ml. dečki je na stopnički stal Aljaž Resnik in zasedel odlično 3. mesto. Žiga Židan je bil v isti kategoriji 20. Stopničke je za las zgrešil Timotej Romšak v kategoriji cicibani in na koncu pristal na 4. mestu. Luka Jerman je zasedel 6. mesto, ki je imel še kar nekaj moči za nadaljevanje v smeri, a mu je zmanjkalo časa. V kategoriji cicibanke je Sara Pirnat zasedla 20. mesto. Prav tako se prvi dan člani in mladinci pomerili v balvanskem plezanju. Peter Jereb je osvojil odlično 5. mesto v kategoriji mladincev, Gregor Spruk pa 10. mesto.

Drugi dan tekmovanja državnega prvenstva tokrat v balvanskem plezanju (mlajše in srednje kategorije) je Betka Debevec zasedla 6. Mesto, Dominika Kodra je bila 16. V kategoriji ml. dečki je Aljaž Resnik osvojil 5. mesto Žiga Židan pa 19. mesto. Kadetinja Lucija Lampe Kastelic je ponovno za las zgrešila stopničke in osvojila 4. mesto Jakob Ocepek je v kategoriji st. dečki zasedel 8. mesto, Nejc Sitar pa 9. mesto. Medtem, ko smo gledali naše najmlajše v balvanskem plezanju, so se pomerili člani in članice v težavnostnem plezanju. Med člani smo imeli tri tekmovalce, ki so na koncu osvojili: Gregor Spruk 17. mesto , Peter Jereb 21. mesto in Rajko Zajc 27. Mesto.

Tretji dan zaključka državnega prvenstva so se najprej pomerili cicibani v balvanih, sledila težavnost za st. dečke, deklice, kadetinje in kadete, za zaključek pa še finale članov in članic v balvanskem plezanju. Luka Jerman je zmagal na tekmi v balvanskem plezanju v kategoriji cicibanov. Lucija Lampe Kastelic si je z odličnim plezanje v dolgi smeri med kadetinjami priplezala 2. mesto in tako zaostala le za Tjašo Slemenšek iz Saleškega AO. Timotej Romšak je v kategoriji ciciban osvojil 7. mesto, Sara Pirnat pa v kategoriji cicibanke 19. mesto. Dobro je plezal tudi Nejc Sitar v kategoriji st. dečki, ki je osvojil 5. mesto, Jakob Ocepek je bil v isti kategoriji na 15.mestu. Tridnevno državno prvenstvo se je zaključilo s tekmo državnega prvenstva v balvanskem plezanju za člane in članice, kjer smo navijali za tri naše fante. Peter Jereb je osvojil 16. mesto, Gregor Spruk 24. mesto in Rajko Zajc 25. mesto.

V sezoni 2015 je na tekmovanju državnega prvenstva v športnem plezanju, pod vodstvom trenerja Luke Podbrežnika tekmovalo štirinajst naših članov v sedmih posamičnih kategorijah. Tekmovali so v dveh tekmovalnih disciplinah in sicer v balvanskem plezanju ter v težavnostnem plezanju. Naši tekmovalci so na posamičnih tekmah letošnjega državnega prvenstva na stopničke stopili 11 krat, ter osvojili 4 zlate medalje, 4 srebrne in 3 bronaste. Odlični rezultati vseh naših tekmovalcev v celotni sezoni pa so botrovali tudi k visoki uvrstitvi v Klubskem pokalu 2015, kjer smo osvojili odlično 4. mesto med 34 klubi s 4322 točkami.

Vzgoja dobrih športnih plezalcev, ki posegajo pa po najvišjih mestih na vseh tekmovanjih, pa je plod dobrega dela od mladih nog. Zato smo v oktobru in novembru dopoldan odprli vrata našega plezalnega centra otrokom Vrtca Antona Medveda. Spoznavanje plezalnih prvin smo omogočili skoraj 450 otrokom iz 27 skupin Vrtca Antona Medveda starimi med 3-6 let. Verjamemo, da so skoraj zagotovo med njimi bodoči državni prvaki v športnem plezanju.

Podrobnejši pregled skupnih rezultatov državnega prvenstva po kategorijah in disciplinah: