Naslovnica / ŠPORT / Naglič v Premanturi do odličnega 2. mesta

Naglič v Premanturi do odličnega 2. mesta

V Premanturi na Hrvaškem so se gorski kolesarji pomerili na mednarodni dirki prve kategorije (UCI C1) v olimpijskem krosu, na katerem se je z odličnim 2. mestom med člani elite izkazal član kamniškega Calcit Bike Teama Rok Naglič.

Nagličevo 2. mesto je bilo še toliko več vredno, saj je vmes zaradi težav od vodstva na dirki padel izven deseterice, a se je boril do zadnjega atoma moči, kar mu je prineslo velik uspeh.

»Zame zelo zanimiva dirka. Štartal sem zelo slabo, se hitro prebil naprej, po štartnem krogu sem imel kratek postanek na tehnični coni, ker sem mislil, da imam defekt, nato borba nazaj. V drugem krogu sem imel defekt, po menjavi obroča sem se boril na polno in iz 12. mesta prišel nazaj do 2. Dirka je bila naporna in vroča, ampak ob dobrem rezultatu pozabiš na vse,« je bil razumljivo dobre volje Naglič. Zmage se je sicer veselil Nemec Sven Strähle, ki je bil na koncu hitrejši za 57 sekund.

Nastopila sta še dva člana Calcitove A ekipe. Matic Kranjec Žagar je bil 18., Ambrož Vovk 43.

»Startal sem iz prve vrste in v startni krog sem odpeljal super. V prvem krogu mi je iz sprednjega zobnika padla veriga in to tik pred začetkom najbolj strmega klanca, tako da sem izgubil okoli 10 pozicij. Nato sem skušal dirko odpeljati čim bolj konstantno, a vse skupaj ni zadostovalo za dober rezultat. Sedaj imam en teden počitka od dirkanja nato pa spet ‘gasa’ v Vodicah na Hrvaškem,« je svoj dirkaški dan opisal Kranjec Žagar.

Med člani elite je bila Maruša Naglič 11. »Bil je zelo vroč dan. Štartat mi je uspelo kar OK, potem pa je vročina naredila svoje. Po 3 krogu ni bilo več prave moči in nisem našla ritma. Prva vroča dirka v sezoni po navadi ni lahka,« je dejala Nagličeva.

Izkazali so se tudi naši mladi upi. Luj Kemperl je bil 5. med dečki do 9 let, Avaneli Jeglič 5. med dekleti. Leon Kemperl je končal kot 4. v U11, Miškomatej Jeglič dve mesti za njim. Hana Bele Grkman se je veselila zmage med dekleti do 11 let. Tine Trobevšek je bil 10. v U15, Ula Ravnikar Bolčina je bila 4. v U15. Med tekmovali do 17 let je Jaka Tominšek prikolesaril do tretjega mesta, Nejc Teran je bil 7., Maks Majnik 12., Jaka Dimnik 14. in Nik Auer 17.

»Z lahkoto rečem , da je bila ena izmed težjih dirk kar sem jih kadarkoli odpeljal. Proga mi ni bila všeč, vročina pa mi tudi ni ustrezala. Imel sem tudi veliko srečo, da sem v cilj prišel brez težav s kolesom. Kljub temu sem odpeljal dirko kot sem si želel in na koncu 3. mesto,« je bil zadovoljen Tominšek, Teran je dodal: »Od štarta mi je šlo dobro, v prvi spust sem šel na četrti poziciji. A sem še v štartnem krogu počil gumo. Tekmo sem nato poskusil nadaljevati v svojem ritmu, a mi zaradi kamenja to ni uspevalo. Na koncu sem zasedel 7. mesto.«

»Na tekmi je bilo vroče in proga je bila težka zaradi skalnatega terena. V prvem krogu sem imel težave z defektom in kasneje še z verigo, kar mi je na koncu prineslo 12. mesto,« je povedal Majnik.