Naslovnica / ŠPORT / Odličen začetek nove tekmovalne sezone

Odličen začetek nove tekmovalne sezone

V soboto, 10.2., in nedeljo, 11.2.2024, so se kamniške ritmičarke udeležile prvih dveh tekmovanj za skupinske sestave v letošnjem letu. V soboto dopoldne se je odvijal Pokal Slovenije, kateremu je popoldne in v nedeljo sledil še mednarodni turnir Bubble Cup Moste. Obe tekmovanji sta potekali v Gimnastičnem centru v Ljubljani, v organizaciji Športnega društva Moste.

Letošnje prve tekme, Pokala Slovenije, so se udeležile le naše najstarejše tekmovalke. Predstavili sta se 2 članski skupinski vaji ter 5 parov oziroma trojic, njihovi rezultati pa so bili več kot odlični. Ela, Katja, Klara in Manca, ki so se prvič predstavile z novo skupinsko vajo z žogami, so zasedle odlično 3. mesto in osvojile bronasto medaljo. Alina, Anastasia, Daša, Maja in Tisa so se prav tako prvič predstavile z novo vajo z obroči in zasedle 6. mesto.

V kategoriji parov in trojic je bila konkurenca precej huda. Med kar 23 nastopajočimi, so Ema, Katja in Manca stopile na 1. stopničko in osvojile zlato medaljo! Tudi ostale naše tekmovalke so se izvrstno odrezale. Ela in Maruša sta zasedli 5. mesto, Alina, Daša in Tisa 6. mesto, Anastasia in Maja 7. mesto, Lara in Lina pa 9. mesto. Vse so se predstavile z vajami z obroči.

Tudi na nedeljskem mednarodnem turnirju Bubble Cup Moste so bile kamniške rimtičarke zelo uspešne. Mlajše deklice Ana, Nika, Zara in Zoja so s svojo vajo brez rekvizita osvojile 1. mesto. Deklice Katjuša, Lili, Sara in Tina so z vajo z obroči prav tako osvojile 1. mesto. Članice Alina, Anastasia, Daša, Maja in Tisa so z obroči zasedle 4. mesto. V kategoriji parov in trojic sta kadetinji Ela in Zala osvojili 1. mesto, Liby in Zala pa 3. mesto. Mladinki Anastasia in Maja sta zasedli 2. mesto, Lara in Lina pa 3. mesto. Pri članicah sta Ela in Maruša končali na 4. mestu, Alina, Daša in Tisa pa so bile 6.

Vsem puncam čestitamo za uspešno izvedene premierne nastope z novimi vajami in lepe rezultate.

Trenutno naša dekleta počivajo in uživajo na zimskih počitnicah, ko se vrnejo v telovadnico, pa jih kmalu že čakajo novi izzivi in nova tekmovanja.