Člani Radiokluba Kamnik so tudi letos znova dokazali, da sodijo v svetovni vrh mladinske amaterske radiogoniometrije (ARDF). Na 7. mladinskem svetovnem ARG prvenstvu 2025 (WYAC), ki je potekalo na Češkem, so slovenski tekmovalci dosegli kar tri bronaste medalje.
Slovensko ekipo so zastopali:
- Tine Hočevar (RK Kamnik),
- Matic Kerševan (RK Ajdovščina),
- Matija Kerševan (RK Ajdovščina) in
- Anže Tomažič (RK Ajdovščina) v kategoriji M14,
- ter Cene Hočevar (RK Kamnik) v kategoriji M16.
Ekipo sta strokovno vodila mentorja Stanko Čufer (RK Ajdovščina) in Aleš Hočevar (RK Kamnik).
V najmlajši kategoriji M14 so slovenski predstavniki ekipno osvojili bronasto medaljo v disciplini na 3,5 MHz (KV). Medalja je bila podprta z odličnimi posameznimi uvrstitvami: 5. mesto – Anže, 6. mesto – Tine, 8. mesto – Matic in 15. mesto – Matija.
V nadaljevanju prvenstva je naša ekipa v kategorijah M14 v disciplini na 144 MHz (UKV) osvojili še eno bronasto ekipno odličje. Posamezne uvrstitve pa so bile sledeče: 6. mesto – Anže, 8. mesto – Matic, 10. mesto – Tine in 18. mesto – Matija.
Tretji tekmovalni dan je bilo razburljivo. Po polovici tekme v disciplini sprint so naši tekmovalci v kategoriji M14 zasedali prva tri mesta. Seveda je bilo na progi še nekaj odličnih tekmovalcev, zato smo ob vsakem prihodu v cilj skrbno odštevali sekunde. Ko je že kazalo na srebrno medaljo, je le-ta “ušla” za 4 sekunde, tako da je na koncu Tine Hočevar osvojil posamično bronasto medaljo svetovnega prvenstva v disciplini sprint. Matic je zasedel nesrečno 4. mesto, Matija je osvojil 7. mesto, Anže pa 11. mesto.
V kategoriji M16 smo imeli žal samo enega tekmovalca (Cene Hočevar) kjer je bila konkurenca tudi zelo močna, uvrstil pa se je na 15. (KV), 12. (UKV) in 14. mesto (sprint).
Zakaj je to pomembno?
- ZRS in Radioklub Kamnik uspešno gradi in podpira mlade športno-tehnične talente.
- Naši člani ne le sodelujejo – temveč osvajajo medalje na svetovni ravni.
- Vztrajnost, tehnično znanje in timski duh so ključne vrednote, ki jih prenašamo na mlade generacije radioamaterjev.
Več o tem kaj je radiogoniometrija, pa si lahko preberete na spletni strani Radio kluba Kamnik: www.radioklub-kamnik.si/aktivnosti/arg/
Radioklub Kamnik – S59DMN