Kamniški gorski reševalci opozarjajo, da so zahtevne in nevarne zimske razmere ne vladajo zgolj v visokogorju, ampak tudi na nižjih zasneženih vrhovih.
Zaradi vremenske napovedi, ki v prihodnjih dneh obeta nekaj sončnih dni, utegne marsikaterega ljubitelja hribov in gora napeljati na misel, da bi se podal kam višje, kar pa, spričo velike količine novozapadlega snega in posledične nevarnosti proženja snežnih plazov, trenutno še ni priporočljivo.
Že bežen pogled na zasnežene vršace nad Kamnikom pokaže, da je debela snežna odeja še vedno precej nestabilna, kar vzbuja skrbi tudi kamniškim gorskim reševalcem.
Kot nam je v telefonskem pogovoru povedal Srečo Podbevšek, predsednik GRS Kamnik, zahtevne zimske razmere namreč ne vladajo zgolj v visokogorju, ampak tudi na nižjih, strmejših, običajno sicer lažje dostopnih vrhovih ter grapah, kakršne je, denimo, moč najti tudi na nekaterih smereh proti priljubljenima Kamniškemu vrhu ali Veliki planini.
Zato kamniški gorski reševalci vse ljubitelje planin in gora opozarjajo, naj se, če že, tudi na nižje vrhove podajo zgolj z veliko previdnostjo ter z ustrezno opremo, ki jo je potrebno znati tudi uporabljati. Ne le v zimskih razmerah, ampak v vseh letnih časih namreč velja, da je najboljša oprema za obisk hribov in gora razsodna in preudarna glava, ki ne podcenjuje nevarnosti, precenjuje svojih zmožnosti in ne rine v težave po nepotrebnem.
Po podatkih Agencije za okolje (ARSO) je nevarnost snežnih plazov znatna, problematični pa so predvsem napihan sneg in šibke ter nesprijete snežne plasti, zato gorski reševalci srčno odsvetujejo obisk gora, dokler se snežna odeja ne stabilizira.