Naslovnica / ŠPORT / Plavalni miting Veronika 2025

Plavalni miting Veronika 2025

V plavalnih krogih je že dobro znano, da je zadnja junijska sobota v Kamniku rezervirana za tokrat že 24. mednarodni plavalni miting VERONIKA 2025.

Na plavalnem mitingu je sodelovalo 312 plavalcev iz 21 slovenskih klubov, ki so tekmovali v disciplinah na 50 in 100 metrov. Vreme je bilo idealno – toplo in brez nevihte.

Domači Plavalni klub Calcit Kamnik je zastopalo kar 59 tekmovalk in tekmovalcev iz vseh starostnih kategorij. Mnogi izmed njih so bili prvič na tako veliki tekmi. Pod vodstvom trenerjev Žige Škrjanca, Jana Uršiča, Lare Seretin, Emila Tahirovića in Mihe Potočnika so dosegli izjemne rezultate in številne osebne rekorde.

Maša Arnež, Ana Avbelj, Zarja Burkelca, Teja Čepirlo, Jana Čušin, Tinkara Dobnikar, Ana Karin Hirschegger, Kaja Hočevar, Neža Hren, Anastasija Ilic, Zoja Ivančič, Taja Klemen, Teja Klemen, Tina Klemen, Neža Kropivšek, Pia Lamberšek, Anabella Lipovšek, Karin Lipovšek, Ivana Lukan, Ema Matijaš, Ana Pungertar, Lana Radočaj Novosel, Tara Radočaj Novosel, Brina Ribič, Lena Serko, Tajda Spruk, Saša Šetina, Vita Urankar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Ema Vode, Vita Vučković, Dani Begulić, Tymur Beshlyk, Leon Bravhar, Andraž Cencelj, Luka Čepirlo, Lusac Dornik, Ian Hrast, Urban Hribar, Urban Klemenc, Nik Komatar Drljača, Nace Končan, Žiga Kugler, Peter Lackovič, Denis Luković, Lan Mojsilović, Liam Negodič, Vid Pogačar, Janez Potočnik, Gal Pregelj, Jakob Prelc, Maj Prosen, Jaka Serko, Bor Slak, Gaber Slak, Vid Šumi Branilovič, Lovro Urankar in Rok Vejnovič.

Kamniški plavalci so navdušili številno občinstvo in osvojili odlične čase z osebnimi rekordi in osvojenimi normami za bližnje državno prvenstvo. Omenimo uvrstitve za prva tri mesta v posameznih kategorijah.

  • Teja Čepirlo 3. mesto na 100 m prsno, 3. mesto na 50 m prosto.
  • Neža Hren 1. mesto na 100 m prsno, 1. mesto na 50 m delfin in 2. mesto absolutno, 1. mesto na 50 m prsno, 2. mesto na 50 m prosto.
  • Ivana Lukan 1. mesto na 100 m prsno in 1. mesto absolutno, 2. mesto na 50 m prsno in 2. mesto absolutno, 3. mesto na 50 m prosto in 3. mesto absolutno.
  • Urban Hribar 3. mesto na 100 m prsno.
  • Liam Negodič 2. mesto na 100 m prsno in 2. mesto absolutno, 3. mesto na 50 m prsno in 3. mesto absolutno.
  • Teja Klemen 1. mesto na 100 m delfin, 2. mesto na 50 m delfin, 3. mesto na 100 m prosto, 3. mesto na 50 m hrbtno, 2. mesto na 50 m prsno.
  • Tina Klemen 1. mesto na 50 m hrbtno, 2. mesto na 100 m prosto, 3. mesto na 50 m delfin, 3. mesto na 50 m prosto.
  • Maša Arnež 3. mesto na 100 m prosto in 3. mesto absolutno.
  • Rok Vejnovič 1. mesto na 100 m prosto in 1. mesto absolutno.
  • Iza Videc 1. mesto na 100 m hrbtno in 1. mesto absolutno, 3. mesto na 50 m hrbtno in 3. mesto absolutno.
  • Taja Klemen 2. mesto na 100 m hrbtno in 2. mesto absolutno, 2. mesto na 50 m hrbtno in 2. mesto absolutno.
  • Žiga Kugler 1. mesto na 100 m hrbtno in 1. mesto absolutno, 1. mesto na 50 m delfin, 1. mesto na 50 m hrbtno in 2. mesto absolutno, 1. mesto na 50 m prsno, 1. mesto na 50 m prosto.
  • Vid Šumi Branilovič 1. mesto na 100 m hrbtno in 2. mesto absolutno.
  • Jaka Serko 2. mesto na 50 m hrbtno, 3. mesto na 50 m delfin.
  • Urban Hribar 3. mesto na 50 m hrbtno.
  • Janez Potočnik 2. mesto na 50 m prosto in 2. mesto absolutno.

Štafeta 4×100 m mešano mix v postavi Teja Klemen, Ivana Lukan, Žiga Kugler in Jaka Serko so osvojili zlato medaljo. Postava Urban Hribar, Neža Hren, Taja Klemen in Lovro Urankar pa bronasto medaljo.

Dogodek takšnega formata zahteva ogromno priprav. Zahvala gre predvsem staršem plavalcev, ki so z izjemno organizacijo in prostovoljnim delom poskrbeli, da je vse potekalo tekoče in v prijetnem vzdušju.

Iskrena hvala tudi sponzorjem in podpornikom, ki omogočajo izvedbo tega tradicionalnega mitinga in s tem pripomorejo k razvoju plavalnega športa v Kamniku.

 Tekmovalcem iskrene čestitke za odlične nastope, organizatorjem pa kapo dol za še en nepozaben plavalni praznik VERONIKA. Plavalcem želimo uspešne priprave na prihajajoče državno prvenstvo – naj bo tudi to polno nasmehov in odličnih rezultatov!

Matjaž Spruk
Foto: Gašper Stele

 

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Save
Shrani nastavitve