Naslovnica / Napovedi in obvestila / Program 46. Dnevov narodnih noš

Program 46. Dnevov narodnih noš

Program letošnjih, že 46. Dnevov narodnih noš in oblačilne dediščine, ki bodo potekali od 8. do 11. septembra, bodo zaznamovali številni dogodki in prireditve, kot vedno, pa bo vrhunec dogajanja v nedeljo, ko bo ob 15. uri na sporedu tradicionalna povorka narodnih noš.

ČETRTEK, 8. september 2016

OBČINA KAMNIK

peter naglicPO FOTOGRAFSKIH STOPINJAH PETRA NAGLIČA
AVTOR RAZSTAVE: MATJAŽ ŠPORAR
ODPRTJE RAZSTAVE: ČETRTEK, 8. 9. ob 17.00

TIC KAMNIK

V GLINI PREDSTAVLJENA OBLAČILA NAŠIH PREDNIKOV
AVTORICA RAZSTAVE: LADINA KORBAR
ODPRTJE RAZSTAVE: ČETRTEK, 8. 9. ob 18.00

GALERIJA NAD KAVARNO VERONIKA

NISO BILI VSI GOLI IN BOSI
Predstavitev oblačenja otrok v 19. stoletju in v 1. polovici 20. stoletja
AVTORICA RAZSTAVE: ANDREJA STRŽINAR
ODPRTJE RAZSTAVE: ČETRTEK: 8. 9. ob 19.00

DNN 45-1 12URNIK GALERIJE VERONIKA
ČETRTEK–SOBOTA: 10.00–18.00
NEDELJA: 10.00–19.00

 

PETEK, 9. september 2016

GLAVNI TRG

DNN 45-1a 3716.00  33. srečanje pevskih zborov slovenskih mest z usnjarsko tradicijo

Društvo kamniških mažoretk Veronika

19.00  Slavnostno odprtje z nagovorom direktorice Zavoda za turizem in šport v Občini Kamnik Božene Peterlin in župana Občine Kamnik Marjana Šarca

19.15  Mestna godba Kamnik, Društvo kamniških mažoretk Veronika in Folklorna skupina Kamnik

20.30  Veliki petkov koncert: BENEŠKI FANTJE IN REBEKA DREMELJ

 

ŠUTNA, MAISTROVA ULICA, GLAVNI TRG

DNN 45-2 6110.00  Sejem domače in umetnostne obrti, sejemska prodaja

10.00  Diversity – express yourself, sejem ustvarjalcev

PARK EVROPA

Plezalna stena in slackline – hoja po vrvi

15.00 Zabava na gugalnicah v sodelovanju z Mladinskimi društvi KulKura, Kufr in Študentski klub Kamnik

20.00 Plesna glasba z DJ Sekalski v sodelovanju z Mladinskimi društvi KulKura, Kufr in Študentski klub Kamnik

MALI GRAD

Veronikine delavnice ob 15.00 in 16.00

SOBOTA,10. september 2016

GLAVNI TRG

DNN 45-2 10610.00  Godba ljubljanskih veteranov

11.30  Otroška folklorna skupina Mengeš, Folklorna skupina Trzinka, Folklorna skupina Pestrna vrtca Antona Medveda Kamnik

12.00  Ansambel Murni

13.00  Orkester harmonikarjev Cirila Spruka

14.30  11. tekmovanje harmonikarjev za pokal narodnih noš – finale, Orkester harmonikarjev Cirila Spruka

DNN 45-1a 7816.00  KUD Ivan Cankar Šmartno v Tuhinju s komedijo Poštar Jakec

17.30  Ansambel Skrivnost

19.00  Dediščina mask z Akademsko folklorno skupino France Marolt Ljubljana

20.30  Veliki sobotni koncert: SKUPINA GADI IN TANJA ŽAGAR S SPREMLJEVALNO SKUPINO AVANTURA

ODER ZA KAVARNO VERONIKA

9.30 11. tekmovanje harmonikarjev za pokal narodnih noš – predizbor

ŠUTNA, MAISTROVA ULICA, GLAVNI TRG

DNN 45-1a 6510.00  Sejem domače in umetnostne obrti, sejemska prodaja

10.00  Diversity – express yourself, sejem ustvarjalcev

PARK EVROPA

Mednarodni Minimundus v sodelovanju s Cambridge Museum Slovenija

Plezalna stena in slackline – hoja po vrvi

TRG SVOBODE

DNN 45-2 109.00–16.00  Družinska urica AMZS in AMD Kamnik
Prometno-preventivna akcija s ciljem ozaveščanja udeležencev cestnega prometa in spoštovanja cestno-prometnih predpisov

MALI GRAD

Veronikine delavnice ob 15.00 in 16.00

 

NEDELJA, 11. september 2016

DNN 45-3 89

GLAVNI TRG

9.30  Budnica: Mengeška godba

9.50  Kulturno-umetniško društvo Lučka v sodelovanju s Kulturno-umetniškim društvom  Đerđef (Cazin – BIH)

10.30  Nastopi tujih foklornih skupin iz RUSIJE, ESTONIJE, KAMERUNA, ALBANIJE

12.30  Nastop folklorne skupine Heimat- und Trachtenverein Trofaiach iz Avstrije

15.00  TRADICIONALNA POVORKA NARODNIH NOŠ z nagovorom direktorice Zavoda za turizem in šport v Občini Kamnik Božene Peterlin in župana Občine Kamnik Marjana Šarca ter slavnostnega govornika, predsednika Vlade Republike Slovenije dr. Mira Cerarja

17.00  REVIJA KAMNIŠKIH NARODNOZABAVNIH ANSAMBLOV: GALOP, DOMAČINI, SVETLIN, JURETA ZAJCA, OGNJENI MUZIKANTI

 

ŠUTNA, MAISTROVA ULICA, GLAVNI TRG

10.00  Sejem domače in umetnostne obrti, sejemska prodaja

10.00  Diversity – express yourself, sejem ustvarjalcev

PARK EVROPA

Mednarodni Minimundus v sodelovanju s Cambridge Museum Slovenija

Plezalna stena in slackline – hoja po vrvi

MALI GRAD

Veronikine delavnice ob 11.00 in 12.00

POSEBNOST:

Pasji skoki v vodo – Flying dogs

Drugič v Sloveniji bo organizirana atraktivna novost – tekmovanje pasjih skokov v vodo.
KRAJ: Kamnik, bazen Pod Skalco
Sobota, 10. 9.: 7.00–21.00
Nedelja, 11. 9.: 8.00–18.00

 

Opomba: Organizator prireditve si pridržuje pravico do spremembe programa.