Naslovnica / ŠPORT / Solidni uvrstitvi Tajde Šoštarko in Roka Nagliča

Solidni uvrstitvi Tajde Šoštarko in Roka Nagliča

Minuli konec tedna se je šest gorskih kolesarjev kamniškega Calcit Bike Teama uspešno pomerilo na močni mednarodni dirki ekstra kategorije v olimpijskem krosu v Nalsu v Italiji. Z najboljšim rezultatom se je domov vrnila Tajda Šoštarko, ki je bila sedma, delno zadovoljen pa je bil tudi najboljši Slovenec zadnjih sezon v članski konkurenci Rok Naglič na 21. mestu.

V soboto so se izza startne črte v boj za čim višja mesta podali člani A ekipe Rok Naglič, Matic Kranjec Žagar ter Ambrož Vovk, v nedeljo pa še mladi upi Tajda Šoštarko, Nejc Teran, Maks Majnik in Jaka Tominšek.

Med člani elite je Naglič dirko končal na 21. mestu z zaostankom 6:34 minute. Matic Kranjec Žagar je bil 32. med mlajšimi člani, njegov zaostanek je znašal 10:06 minute, Ambrož Vovk pa je s težavami s hrbtom končal kot 61.

»Na dirko sem prišel dobro pripravljen. Moja lastna pričakovanja so bila, da bi dirko zaključil med najboljših 15. Konkurenca je bila kar huda. Na dirki je bilo zelo vroče, kar mi še ne ustreza, saj smo do zdaj dirkali boli ali manj v hladnih pogojih. Po drugem krogu sem imel kar precej težav z vročino, nisem se uspel dovolj regenerirati, da bi lahko ostal v stiku s kolesarji na pozicijah, s katerimi sem se želel boriti. Zaključil sem na 21. mestu, kar spet ni slabo, ampak nisem zadovoljil svojih lastnih pričakovanj. Že naslednji vikend imamo dirko v Premanturi in upam, da bom tam lahko pokazal svojo dobro pripravljenost,« je razložil Rok.

»Startal sem vrhunsko iz prve vrste in startni krog sem zaključil v ospredju. V začetku prvega kroga pa kar nisem mogel priti nazaj k sebi in ni mi bilo lahko. Prehitelo me je kar nekaj kolesarjev in šele nekje v tretjem krogu sem začel dirkati. Nekaj pozicij sem pridobil, nato pa mi je po spustu padla veriga z zobnika in zopet sem zgubil nekaj mest. Po tem mi je drastično padla koncentracija in tudi motivacija. V zadnjih nekaj krogih in po dveh padcih pa sem bil že čisto mentalno izmučen in nisem mogel več “dirkati”. Z dirko sem nezadovoljen, naredil pa bom vse, da se bodo v soboto v Premanturi noge vrtele hitreje,« je svoj dirkaški dan opisal Matic.

»Startal sem dokaj v redu, kmalu me je začel boleti hrbet in nato ni šlo več nikamor. Upam, da se bom do prihodnje dirke sestavil in pokazal najboljše,« je povedal Ambrož.

V nedeljo se je s sedmim mestom izkazala Tajda Šoštarko v konkurenci do 16 let. Nejc Teran je končal na 29. mestu v kategoriji do 17 let in Jaka Tominšek 64. V U 16 je bil Maks Majnik 43.

»S tekmo nisem ravno zadovoljna. Ni se mi sešlo kot sem si zaželela pred tekmo. Punce nismo  imele štartnega kroga, kar je nam iz zadnjih pozicij delalo kar velike probleme, ker se nismo morale tako hitro prebiti v ospredje. Na štartu je bilo več kot sto punc iz vseh kategorij, pri moji kategoriji nas je bilo 40, jaz sem imela 37 pozicijo kar mi je prineslo zadnjo vrsto. Po štartu je kmalu sledil klanec v gozdu, kjer nisi moral prehitevati. Kar hitro po štartu pa se je naredila razlika prve in mene, ki se je v klanec še povečala, saj se je vse zabilo in smo morale v klanec hoditi tudi peš. Prav tako smo ujele še eno leto starejše punce, ki so nam na progi predstavljale še večjo oviro. V prvem krogu seveda nisem morala dati vse od sebe, sicer sem se v drugem krogu potrudila in pridobila kar nekaj mest, a je bilo še vedno premalo. Proga pa je bila dobra, bilo je veliko klanca, kar meni sicer odgovarja, a danes tega nisem morala izkoristit. Bil pa je bil tudi spust z nekaj tehničnimi odseki. Moja zadnja vrsta, štala na klancu v prvem krogu in naprej kar v redu odpeljana dirka, vse skupaj mi je prineslo skupno sedmo mesto. V moji skupini vsaka sekunda šteje, kar sem ponovno izkusila danes. Nabiram izkušnje in čakam svoj trenutek,« je svoj nastop opisala Tajda.

»Startal sem iz zadnje vrste s številko osemdeset. Prehitevanje, pa še to zelo težko, je bilo samo v startnem krogu, kjer sem pridobil približno 20 mest, potem sem skozi tri kroge pridobil se dodatnih 20 mest. Imel sem malo smole, ker mi je spet dvakrat padla dol veriga in sem zato izgubil še pet do deset mest, drugače pa sem s svojim nastopom zadovoljen in sem na koncu končal 43. in sem imel za zmagovalcem pet minut in trideset sekund zaostanka,« je povedal Maks.

»Začel sem iz zadnje vrste na 72. poziciji in končal na 29. mestu, to se mi zdi dokaj dobro, zato sem z tekmo zadovoljen,« je bil kratek in jedrnat Nejc, Jaka pa je dodal: »Ob močni konkurenci in slabem štartnem položaju sem z dirko zadovoljen, čeprav je bil rezultat nekoliko slabši. V drugem krogu sem z malo nesreče počil obroč in gumo kar me stalo dobre uvrstitve. Na koncu 64. mesto in z upanjem za boljšo uvrstitev na naslednji dirki.«