V polni dvorani OŠ Frana Albrehta so kamniške mažoretke slovesno proslavile tri desetletja delovanja Društva kamniških mažoretk Veronika.
Včerajšnjo soboto, 8. novembra 2025, je v polni dvorani Osnovne šole Toma Brejca potekala slovesnost ob 30-letnici Društva kamniških mažoretk Veronika. Praznični dogodek je združil ponos, čustva in veselje ob pomembnem jubileju društva, ki že tri desetletja s svojim delom, nastopi in dosežki bogati kulturni utrip Kamnika.
Program je z duhovitostjo in toplino povezoval Tilen Artač, za glasbeno spremljavo pa je poskrbela Mestna godba Kamnik, s katero mažoretke že vrsto let tvorijo neločljivo celoto na številnih prireditvah doma in v tujini. Skupaj so na odru pričarali pravo praznično vzdušje, polno energije, spominov in ponosa, ko so obiskovalci z navdušenjem spremljali nastope vseh generacij mažoretk – od najmlajših do tistih, ki so pred desetletji tlakovali njihovo pot.
V imenu Občine Kamnik je zbrane nagovoril župan Matej Slapar, ki se je mažoretkam iskreno zahvalil za njihovo dolgoletno delo, predanost in prispevek k prepoznavnosti Kamnika tako na kulturnem kot tudi turističnem področju, jim izročil zahvalo ter zaželel, da bi še naprej s ponosom zastopale gojile tradicijo mažoretnega plesa in povezovale generacije deklet v ljubezni do ritma, gibanja in skupnosti.
Prisotne je nagovorila tudi vodja območne izpostave JSKD Klavdija Gregorin Štiftar, ki je društvu in njegovim članicam podelila posebna priznanja za dolgoletno ustvarjalno delovanje in prispevek k razvoju ljubiteljske kulture.
Društvo kamniških mažoretk Veronika uspešno vodita Katja Krošelj in Katja Trpotec Veber, ki s strokovnim pristopom in predanostjo že vrsto let skrbita za visoko kakovost njihovega umetniškega izraza ter za povezanost med generacijami mažoretk. Pod njunim vodstvom danes društvo šteje več kot 70 članic, ki letno izvedejo več kot 30 nastopov na prireditvah doma in v tujini ter dosegajo odlične rezultate na državnih in mednarodnih tekmovanjih.
Slavnostni dogodek je bil prežet s ponosom, energijo in hvaležnostjo – tako do nekdanjih kot tudi sedanjih članic, mentorjev, staršev in vseh, ki so v tridesetih letih pomagali soustvarjati zgodbo kamniških mažoretk.
Kamniške mažoretke Veronika danes združujejo več kot 70 članic različnih generacij, ki s svojim plesom, eleganco in natančnostjo ohranjajo tradicijo mažoretne umetnosti ter predstavljajo ponos in duha Kamnika doma in v tujini.
Vir: Občina Kamnik
FOTO: Mih Lindič
Kamnik.info Osrednji informativno-satirični portal občine Kamnik. Novice o dogajanju, dogodkih in prireditvah v Kamniku, krajih pod kamniškimi planinami ter bližnji okolici.








































