Sašo Rebolj, direktor Zdravstvenega doma dr. Julija Poljca Kamnik pojasnjuje, da kljub temu, da novi Pravilnik o službi nujne medicinske pomoči v ZD Kamnik ne predvideva dežurne službe, to ne pomeni ukinjanja urgentne ambulante in urgentnega zdravnika NMP Kamnik.
Ob številnih odzivih, ki so sledili objavi našega včerajšnjega prispevka: Kamnik ostaja brez nujne medicinske dežurne službe, v katerem smo opozorili, da bodo pacienti z območja Kamnika in Komende, po predlogu novega Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči, glede nujne medicinske oskrbe v slabšem položaju kot pacienti z območja Domžal, saj bodo v tamkajšnjem zdravstvenem domu imeli tudi dežurno službo, medtem ko je v Kamniku ne bo, se je danes oglasil tudi Sašo Rebolj, direktor Zdravstvenega doma Kamnik.
V izjavi za javnost, ki jo je objavil na družabnem omrežju Facebook, direktor Rebolj vsem tistim, ki so morda nekoliko prehitro in premalo pozorno prebrali naš prispevek še enkrat pojasnjuje, da v kamniškem zdravstvenem domu oz. ambulanti NMP Kamnik, tudi z novim pravilnikom (zaenkrat) ne prihaja do kakih bistvenih sprememb oz. kot je zapisal v svoji izjavi:
»Kljub nekaterim drugačnim interpretacijam, osnutek novega Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči ne predvideva ukinjanja urgentne ambulante ali zdravnika v NMP Kamnik.
NMP Kamnik trenutno razpolaga z dvemi nujnimi reševalnimi vozili (NRV) 7-19, enim NRV 19-7 ter vozilom urgentnega zdravnika 24 ur na dan, zdravnik z ekipo prav tako teh 24 ur pokriva potrebe dežurne ambulante. Menim, da taka ureditev trenutno optimalno pokriva potrebe naših občanov in je tudi taka, kot je bila dogovorjena na ministrstvu za zdravje po protestih ob prejšnjih poskusih “reorganizacije” NMP.
Zaradi dosedanjih izkušenj z Ministrstvom za zdravje, pa zelo budno spremljamo vse dogajanje v zvezi z NMP ter nikakor ne bomo popuščali, če bi se želelo v prihodnje na kakršen koli način obstoječo ureditev poslabšati ali morda z Uredbo zmanjšati časovne okvire delovanja posamezne ekipe.«
Sašo Rebolj, direktor ZD dr. Jurija Polca Kamnik
Naj še enkrat ponovimo, kar smo zapisali že včeraj: “Z drugimi besedami to pomeni, da bomo morali občani Kamnika in Komende, tako kot že sedaj, v primeru, da bo reševalna ekipa na terenu, na nujno medicinsko pomoč v Kamniku čakati toliko časa, da se ekipa vrne nazaj v ambulanto NMP Zdravstvenega doma Kamnik, ali pa oditi v Domžale, kjer bo na voljo tudi dežurna služba oz. se odpeljati neposredno na urgenco v Ljubljano.
S predlogom novega Pravilnika o službi nujne medicinske pomoči Kamnik tako, vsaj za enkrat, ničesar ne izgublja, niti ne pridobiva, vendar bo prikrajšan za izboljšave nujne medicinske oskrbe oz. dežurno službo, prebivalci oz. pacienti iz občin Kamnik in Komenda pa bodo v primerjavi s svojimi domžalskimi sosedi, katerih zdravstveni dom pokriva približno enako področje kot kamniški, bržkone postavljeni v položaj drugorazrednih državljanov.”