Naslovnica / ŠPORT / Veteranska košarkarska tekma Vrhpolje : Stranje

Veteranska košarkarska tekma Vrhpolje : Stranje

V soboto, prvega junija, je na prenovljenem košarkarskem igrišču na Vrhpolju potekala veteranska tekma med ekipama Vrhpolj in Stranj. Dogodek je bil izveden že sedmo leto zapored, zato ga lahko imenujemo s pridevnikom tradicionalni!

V oblačnem sobotnem dopoldnevu se je tekma pričela. Gostujoča ekipa Stranj v postavi Urankar, Kovač, Zrilić, Kladnik, Levec, Sitar in Bencek je začela zelo silovito ter si hitro pridobila nekaj prednosti ter odšla na odmor s 7 točkami prednosti. V tretji četrtini je sledil preobrat domače ekipe v postavi Mikuž, Ličen, Obolnar, Švajger, Homar, Balantič in Obradović ki se je uspela približati na samo dve  točki zaostanka.

Zadnja četrtina je bila še do nekaj minut pred koncem povsem izenačena, zatem pa so igralcem Vrhpolj pošle moči (morda tudi zaradi višjega starostnega povprečja?) in je bil končni rezultat 31:38 za gostujočo ekipo iz Stranj. Tekmo je korektno sodil Gregor Narobe.

Trenutni medsebojni rezultat po sedmih medsebojnih tekmah je že 5:2 v zmagah za Stranje.

Po končani tekmi smo igralci nadaljevali druženje ob dobri hrani in pijači ter se že dogovorili za termin tekme v naslednjem letu.

Hvala glavnemu sponzorju Radenska d.o.o., ki je prireditev omogočila.