Naslovnica / ŠPORT / Ana Lanišek druga na poletnem državnem prvenstvu do 18. let

Ana Lanišek druga na poletnem državnem prvenstvu do 18. let

Na igriščih teniškega kluba Triglav Kranj se je, od ponedeljka 29.5.2023, pa do petka 2.6.2023, odvilo poletno državno prvenstvo do 18 let. V konkurenci deklet posamezno je nastopila tudi članica Tenis kluba Kamnik Ana Lanišek in osvojila 2. mesto.

V glavnem turnirju je zaigrala kot peta nosilka, vse do polfinala pa je svojim nasprotnicam prepuščala le kakšno igro ali dve na tekmo. V polfinalu smo v obračunu med Laniškovo in Lano Kovačič (ŽTK Maribor) gledali tenis na najvišji ravni, po treh urah in pol pa se je v finale uvrstila Kamničanka.

Zadnja ovira na poti do novega naslova državne prvakinje naše igralke je bila 15-letna Ela Plošnik iz Murske Sobote, ki velja za eno od največjih talentov slovenskega tenisa v tem trenutku, med drugim je zmagala že na kar nekaj mednarodnih tekmovanjih za mladinke. Ana se je pogumno spustila v boj s svojo nasprotnico, a morala po izenačenem boju priznati premoč mlade Plošnikove, bilo je 7/5 in 7/5, dvoboj pa je trajal dve uri in pol.

Ani Lanišek sicer ni uspelo združiti oba naslova državne prvakinje (v decembru leta 2022 je osvojila naslov državne dvoranske prvakinje do 18 let, pred tem pa je bila državna prvakinja tudi v kategorijah do 12, 14 in 16 let), a vseeno gre za izjemen uspeh mlade Kamničanke. Anin talent, marljivost, borbenost in vztrajnost je prepoznala tudi Teniška zveza Slovenije, zato ni presenečenje, da so ji organizatorji mednarodnega 15.000 dolarskega ženskega tekmovanja v Kočevju podelili povabilo za glavni turnir.

Njena trenutna uvrstitev na jakostni lestvici WTA (združenje profesionalnih igralk tenisa) je preslaba, da bi lahko neposredno zaigrala na tem tekmovanju, povabilo pa ji bo omogočilo primerjati se z najboljšimi igralkami sveta.