Naslovnica / ŠPORT / Beograjčanke so bile boljše od Kamničank

Beograjčanke so bile boljše od Kamničank

Odbojkarice Calcit Volleyja so v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij lige prvakinj doma izgubile s Crveno zvezdo z 1:3 (-21, -19, 13, -24). Povratna tekma bo na sporedu v torek, 8. novembra, ob 20. uri, v Beogradu, že v soboto, prav tako ob 20. uri, pa se bodo kamniške odbojkarice v šestem krogu Sportklub prve odbojkarske lige za ženske pomerile z Novo KBM Branikom.

Calcit Volley – Crvena zvezda  1:3 (-21, -19, 13, -24)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 450, sodnika: Mokry (Slovaška), Ovuka (BiH).

Calcit Volley: Gorjup 1, Radišković 16, Vovk 2, Đorđević 3, Hutinski 3, Boisa 8, Kregar, Charuk 11, Vukojević, Pucelj 20, Čižman, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Crvena zvezda: Taubner 12, Đurđević, Mateska, Živojinović 12, Denisova, Marković 7, Ćirović 5, Sajić, Vrcelj, Stojić 15, Helić 3, Žigić, Rodić 3. Trener: Ratko Pavličević.

Težjo pot do drugega kroga kvalifikacij lige prvakinj so imele kamniške odbojkarice, ki so zagrebško Mladost premagale šele po zlatem nizu, medtem ko je Crvena zvezda na dveh tekmah finski ekipi Pölkky Kuusamo ni oddala niti niza. Zmagovalke dvoboja, povratna tekma bo prihodnji torek v Beogradu, se bodo uvrstile v ligo prvakinj, poraženke bodo imele še eno priložnost. Čez štirinajst dni jih čaka prva tekma z ekipo, ki bo ostala praznih rok para med ekipama Tenerife in Vasas. V torek so Madžarke v gosteh premagale Španke s 3:0.

Varovanke Gregorja Rozmana so v uvodnem nizu do prvega vodstva prišle po bloku kapetanke Lucille Charuk (5:4), na mestu podajalke pa je tekmo spet začela 17-letna Ula Gorjup. Po napaki gostij so Kamničanke povedle tudi z 8:6, toda na servis Aleksandre Ćirović je do minimalne prednosti spet prišla beograjska ekipa. Ne za dolgo, kajti po polminutnem odmoru je bila domača ekipa tista, ki je povedla za točko. V izenačenem nadaljevanju so domače odbojkarice bile tiste, ki so naredile več lastnih napak, to pa je bil tudi razlog, da so Beograjčanke v sami končnici niza prišle do dveh točk prednosti (23:21). Domači trener je vzel še svoj drugi polminutni odmor, po njem je dober servis izkušene Ane Živojinović ob mreži izkoristila Ćirović, niz pa se je končal s še eno lastno napako kamniške ekipe.

Še pod vtisom izgubljenega uvodnega niza so Kamničanke vstopile v drugega, ki ga je na podaji začela Mila Đorđević, saj so gostje že takoj na začetku povedle s 3:0. Na servis Maše Pucelj so se slovenske državne prvakinje hitro vrnile v igro in tudi z nekaj sreče je Ana Marija Vovk Calcit Volleyju priborila prvo vodstvo v drugem nizu (5:4). Domača ekipa se je v težavah znašla ob servisih Tare Tauner, ki je dosegla tudi dva asa, Beograjčanke pa so pobegnile na 14:10. Najmlajša na igrišču, 16-letna Maša Pucelj, je s servisi vrnila Kamničanke v igro in izenačila na 14:14. Žal je domačinkam v nadaljevanju popustila zbranost, kar so gostje preko Jelene Stojić izkoristile za vodstvo z 19:16. Pred vstopom v končnico niza je Crvena zvezda pobegnila že na 22:17, visoke prednosti pa ni več zapravila. Tudi ta niz po lastni napaki domačih odbojkaric.

Tretji niz se je za Kamničanke, ki so bile v prvih dveh nizih premalo prodorne v napadu, naredile pa so tudi 16 lastnih napak, nasprotnice šest manj, začel na najboljši možni način. Tudi po zaslugi servisov Sare Hutinski so Beograjčankam pobegnile za pet točk (7:2). Kamničanke so z blokom svoje Hutinski na polovici niza prišle do nove najvišje prednosti (13:7), za plus sedem (17:10) je bila z novim blokom zaslužna Charuk. Visoke prednosti Rozmanove varovanke niso zapravile, še več, po asu Boise je bilo že neulovljivih 22:11. Niz je končala Andjelka Radišković.

Podobno kot v drugem nizu so si Beograjčanke tudi na začetku četrtega niza po novem asu Taunerjeve priigrale štiri točke prednosti (5:1). Crvena zveza je bila konkretnejša na servisu, boljše so bile v bloku, v napadu so imele nevarni Živojinovićevo in Stojićevo. Pri zaostanku šestih točk (7:13), je Rozman vzel še svoj drugi polminutni odmor, ki je vrnil upanje na preobrat, kajti po servisih Boise, uspešnem napadu Radiškovićeve, ki je bila nato uspešna še v bloku, so zaostajale le še za točko (14:15). Z neverjetno borbenostjo so Kamničanke izid na 18. točki izenačile, uspešna je bila Pucelj, po napaki gostij pa so prišle tudi do zaključne žoge za izenačenje v nizih. Žal je niso izkoristile, zato pa je Crvena zvezda svojo prvo. Zadnji dve točki je dosegla po napakah domačih odbojkaric.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: “Da bi lahko premagali Crveno zvezdo, bi morali igrati svojo najboljšo odbojko. V popolnosti se to ni zgodilo, predvsem pa je škoda tistih lastnih napak ob zaključkih nizov. To je poglavitni razlog, zakaj smo tekmo izgubili. Ampak ne smemo biti neučakani, ob tem imamo, naj to ne izzveni kot izgovor, določene težave znotraj ekipe zaradi poškodb, prav tako že vso sezono igramo brez svoje prve korektorice Fatoumatte Sillah. Ampak o tem je zdaj brezpredmetno razpravljati, kaj bi bilo, če bi bilo… Drugače pa tudi serversko nismo bili na visoki ravni, saj bi s servisom lahko naredili kaj več, toda na koncu koncev nam je lahko samo žal za zaključek četrtega niza, vendar sama predstava ni bila slaba. Videli smo, da smo na pravi poti, pred nami je še ena tekma v Beogradu, kamor gremo lahko popolnoma sproščeni in videli bomo, kaj nam bo to prineslo.”