Naslovnica / ŠPORT / Calcitovi kolesarji do štirih naslovov državnih prvakov v kratkem krosu

Calcitovi kolesarji do štirih naslovov državnih prvakov v kratkem krosu

Bike park Ljubljana je prvo majsko nedeljo gostil državno prvenstvo v kratkem krosu za gorske kolesarje. Četrti zaporedni naslov je v konkurenci članov elite osvojil tekmovalec kamniškega Calcit Bike Teama Rok Naglič, v svojih kategorijah pa so si majico slovenskega prvaka privozili še Boštjan Hribovšek, Sebastijan Deržič in Tajda Šoštarko.

Naglič je po zadnjih odličnih rezultatih pričakovano osvojil naslov prvaka, čeprav je imel pred dirko nekaj zdravstvenih težav. Njegov najbližji zasledovalec je bil na koncu podprvak v članski elite konkurenci ter prvak med mlajšimi člani, klubski kolega Matic Kranjec Žagar. Tretji član Calcitove A ekipe Ambrož Vovk je bil šesti, v prvi deseterici je končal še 7. Gal Pavlič.

»Počutim se v redu, v sredo še nisem vedel, ali bom dirkal ali ne. Na koncu se je izšlo. Občutki so dobri, to je četrta zaporedna zmaga. V drugem krogu sem videl,  da lahko grem v svojem ritmu naprej do konca. Ampak bi vozil sam spredaj, dirka bi bila dolgočasna. Spustil sem ritem, da je Matic priključil, dva kroga sva odpeljala skupaj, potem pa sem tri kroge do konca šel svoj ritem do cilja,« je razložil Rok.

»Pred dirko sem bil malo nesiguren zaradi ne povsem stabilnega zdravja. Startal sem z rezervo in nato počasi dodajal. V četrtem krogu sam priključil Roku v ospredju in nekaj krogov sva vozila skupaj. Na koncu pa sem zaključil na drugem mestu. Z dirko sem zelo zadovoljen, zdaj pa sem z mislimi že pri evropskem prvenstvu, ki se bo odvijalo ta teden,« je dejal Matic.

»Rezultat je soliden. Na spustih sem užival, ker sem jih tekoče odpeljal. Pri dirkanju imam pa še veliko prostora za napredek,« je bil kratek in jedrnat Ambrož.

Med članicami elite je bila tretja Maruša Naglič. »Včeraj sem se udeležila XCC kljub bolezni. Na DP so zelo dobre točke za naprej, za to sem se odločila, da startam. Pričakovano mi je od začetka šlo dobro, potem pa telo žal ni zmoglo in mi je pobralo moči. Zdaj je fokus na tem, da se pozdravim in treniram do XCO Kamnik,« je povedala Maruša.

Med tekmovalkami do 17 let je bila tretja Zoja Bolčina Ravnikar. V konkurenci do 15 let se je zmage razveselila Tajda Šoštarko, družbo na zmagovalnem odru ji je delala Ula Ravnikar Bolčina.

Hribovšek je slavil med veterani 1, Deržič pa med amaterji. Med veterani 3 je bil tretji Bojan Kemperl.

»Ni bilo enostavno. Ko smo se pognali s starta, je bilo vsak krog težje, zato sem malo zmanjšal tempo, ko sem videl, da sem ostal sam po prvem krogu. Proga ne dopušča počitka, na gor in na dol je treba delat. Super je bilo. Želel bi si večje konkurence, nekaj fantov je bilo danes odsotnih, za naslednje dirke bo sigurno še napeto,« pa je razložil Boštjan.

Na tekmi so bili prisotni še številni drugi Calcitovci, katerih rezultate lahko najdeš na: https://prijavim.se/uploads/5376_result.pdf?tms=1714976270

Evropsko prvenstvo bo med 8. in 12. majem gostila Romunija, nato pa bo 19. maja 2024 že 26. Kamniški kros, dirka za točke slovenskega pokala SloXcup ter mednarodna dirka UCI C1.