Naslovnica / ŠPORT / Četrto mesto Mateja Osolina v Ajdovščini

Četrto mesto Mateja Osolina v Ajdovščini

Minuli konec tedna se je za gorske kolesarje v disciplini enduro v Ajdovščini začela sezona slovenskega pokala SloEnduro. Na najstarejši slovenski enduro dirki Kamplc je dirkala 10-članska ekipa kamniškega Calcit Bike Teama, s četrtim mestom se je izkazal Matej Osolin.

Matej Osolin je bil četrti v kategoriji do 19 let, do tretjega mesta mu je zmanjkalo sedem sekund. Maj Babačič je bil 17. Peter Vovk je končal na 15. mestu v članski elite konkurenci. Miha Spruk je bil 17. v kategoriji master 1. Miha Mihelič je osvojil 18. mesto med tekmovalci do 17 let, Tristan Petrušić 25., Jernej Marolt 26., Aljaž Šav 32., Gabriel Nosan 48. Žan Babačič je bil 33. v U15.

»Dirka v Ajdovščini je bila moja prva tekma v skupini U19. Prvič sem tekmoval na dolgi progi. Bila je zelo zahtevna in dolga. Po petih progah sem uspel priti na tretje mesto, nato pa mi je na zadnji progi padla dol veriga. Izgubil sem nekaj časa s popravilom in potem končal na 4. mestu. Z dirko in pripravljenostjo po zimi sem zadovoljen,« je pokomentiral Osolin.

»Prva tekma za Sloenduro pokal je bila sestavljena iz šestih etap.  Prvo etapo sem padel, a vseeno odvozil solidno. Na drugi etapi mi je, kljub padcu pred ciljem, uspelo doseči najboljši čas moje kategorije. Na tretji etapi sem grdo padel čez skale in polomil menjalnik, hkrati sem iz skupnega 3. mesta padel na 18. Kljub temu, da se ni dalo več poganjati sem odločil nadaljevati. Preostale 3 etape sem zvozil brez poganjanja in tekmo zaključil na 17. mestu,« pa je pojasnil Babačič.