Naslovnica / ŠPORT / Izgubljeni niz je prebudil kamniške odbojkarje

Izgubljeni niz je prebudil kamniške odbojkarje

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi 12. kroga Sportklub prve odbojkarske lige doma premagali Panvito Pomgrad s 3:1 (-19, 20, 22, 15). Že v sredo, 21. decembra, se bodo Kamničani s Sobočani pomerili še enkrat, in sicer bodo v povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije igrali v gosteh. Tekma se bo začela ob 20. uri, v prvi so s 3:0 zmagali kamniški odbojkarji.

Calcit Volley – Panvita Pomgrad 3:1 (-19, 20, 22, 15)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 50, sodnika: Kern, Milojević.

Calcit Volley: Planinšič 3, Mujanović 18, Vinkovič 1, Lazar 7, Košenina (L), Klobučar 1, Arsenoski, Okroglič 11, Sosa Sierra 12, Mitrašinović 2, Aponza, Pavlović 9. Trener; Matija Pleško.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 9, Avšič, Drvarič 1, Vrabl (L), Suhadolnik, Rojnik 9, Kovačič, Legen 2, Bedrač 9, Fužir 3, Novak (L), Juri 21. Trener: Dejan Fujs.

V prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije so Kamničani pred desetimi dnevi v dobri uri premagali soboško ekipo, vendar so se v domačem taboru zavedali, da se varovanci Dejana Fujsa v prvenstveni tekmi ne bodo kar tako predali. V prvem nizu so to potrdili na najboljši možni način, toda v nadaljevanju tekme so varovanci Matije Pleška prikazali veliko boljšo igro. Dosegli so po deset asov in blokov, imeli 64-odstotni sprejem, v napadu pa so bili 48-odstotni. Sobočani so bili sicer malenkost boljši v napadu (48-odstotkov), vendar so tekmo končali le z enim asom, petimi bloki in ob le 49-odstotnem sprejemu.

Sobočani so v uvodnem nizu vodili od prve točke naprej, v njem pa niti enkrat ni prišlo do izenačenja. Gostje so povedli z 2:0, nato s 6:2, ko pa so se jim Kamničani približali na točko zaostanka (6:7), je zadišalo po preobratu. Vendar do njega ni prišlo, kajti po uspešnem napadu Nenada Šormaza so Sobočani spet prišli do štirih točk prednosti (10:6). Tudi po prvem polminutnem odmoru Pleška so bili gostje boljši nasprotnik, prav tako Kamničanom ni pomagal drugi polminutni odmor pri zaostanku petih točk (12:17). V končnici niza je bilo že 23:15 za Panvito Pomgrad, ki je prišla do šestih zaključnih žog, drugo je izkoristil Petar Jurić.

Tudi začetek drugega niza je pripadel gostom, ki so povedli s 4:2, vodili pa so še s 5:3, vendar je Jure Okroglič z dvema zaporednima asoma Kamničane popeljal do sploh njihovega prvega vodstva na tekmi (6:5). Po novem dobrem servisu, tokrat Nika Mujanovića, je bil Okroglič uspešen za 12:10. Sobočani so izid na 12. točki še izenačili, toda Okroglič je poskrbel za kamniško prednost s tremi točkami (15:12). Na točko zaostanka so se gostje še približali, zadnjič pri izidu 14:15, z blokom Uroša Pavloviča pa so domači odbojkarji imeli štiri zaključne žoge za izenačenje v nizih. Še z drugim zaporednim blokom, tokrat Uroša Planinšiča, so izkoristili prvo.

V tretjem nizu so prvi do dveh točk prednosti prišli domači odbojkarji (6:4), ki so bili bolj učinkoviti v napadu, naredili pa so tudi manj lastnih napak. In prav po lastni napaki soboške ekipe so povedli z 10:7, nato pa še z 12:8. Tudi pred vstopom v končnico niza so Kamničani še vodili s štirimi točkami prednosti (20:16), ki so jo z napadom Luisa Sierre Sose povečali na 23:18. Za napeto končnico so poskrbeli kar kamniški odbojkarji sami, saj so po treh lastnih napakah gostom omogočili, da so prišli le na dve točki zaostanka (21:23). Pleško je zato posegel po polminutnem odmoru, Sierra Sora pa je ob vrnitvi na igrišče poskrbel za tri kamniške zaključne žoge. S servisom v mrežo so jim gostje omogočili, da so po drugi prišli do vodstva z 2:1 v nizih.

Na servis Luke Lazarja so odbojkarji Calcit Volleyja četrti niz začeli z vodstvom s 5:0, po asu Planinšiča že s 7:1, tako da je Dejan Fujs, trener gostov, vzel še svoj drugi polminutni odmor. Tudi po njem so Kamničani po zaslugi Mujanovića dosegli še eno točko za vodstvo z 8:1. Tekma je bila bolj ali manj odločena po dveh zaporednih blokih Mujanovića in Lazarja ter asu Pavlovića, saj je bilo 13:3 za domače odbojkarje. Sobočani so se sprijaznili še s tretjim zaporednim porazom proti Kamničanom v letošnji sezoni. Zadnjo točko na tekmi je dosegel Okroglič.

Izjava po tekmi

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Sobočani so tekmo začeli zelo poletno. V napadu so bili zelo razpoloženi, čeprav niso imeli najboljšega sprejema, mi pa smo se prvi niz iskali in se nismo našli. Toda že v drugem nizu je igra stekla, kot smo si želeli, še zlasti v četrtem, tako da zmaga ni bila vprašljiva. S tem pa leta še ni konec, kajti v sredo nas čaka izredno pomembna povratna četrtfinalna tekma pokala Slovenije s Panvito Pomgrad, ki bo vse prej kot lahka. Bo pa to zelo pomembna tekma za nas, imamo pa veliko težav z boleznimi in poškodbami.«