Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice se s Poljske vračajo brez točk

Kamniške odbojkarice se s Poljske vračajo brez točk

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi četrtega kroga skupine C Lige prvakinj v gosteh izgubile proti ekipi Grot Budowlani Lodž z 0:3 (-22, -17, -17). Kamničanke so tako ostale pri eni osvojeni točki, svojo naslednjo tekmo v tem tekmovanju pa bodo igrale 11. januarja prihodnje leto, ob 18. uri, v ljubljanski dvorani Tivoli. V soboto bodo aktualne slovenske državne prvakinje ob 20. uri v ŠD Kamnik v 12. krogu Sportklub prve odbojkarske lige za ženske gostile GEN-I Volley.

Grot Budowlani Lodž – Calcit Volley  3:0 (22, 17, 17)

Lodž – Dvorana Sport Arena, gledalcev 700, sodnika: Szabo-Alexi (Romunija), Jovčev (Bolgarija).

Grot Budowlani Lodž: Wilinska 1, Pol, Lisiak 10, Kukulska, Lazowska, Sobiczewska 12, Bjelica 3, Mitrović 16, Rozynska 5, May 1, Lysiak (L), Lijewska 6. Trener: Maciej Bernat.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Rituper 5, Gorjup, Radišković 7, Šen 17, Najdič 5, Hutinski 2, Boisa 1, Maček, Pucelj 8, Čižman, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

V prvi tekmi četrtega kroga skupine C je Fenerbahče doma s 3:0 (13, 19, 15) premagal Potsdam in si tako tudi praktično priigral uvrstitev v četrtfinale Lige prvakinj, medtem ko bi Kamničanke z morebitno zmago v Lodžu teoretično še ostale v igri za drugo mesto in s tem v repasaž, kamor se bo po koncu rednega dela tekmovanja ob drugouvrščenih ekipah uvrstila še najboljša tretjeuvrščena ekipa, medtem ko bodo preostale tretjeuvrščene ekipe evropsko tekmovanje nadaljevanje v četrtfinalu pokala CEV.

Slovenske državne prvakinje so na Poljsko odšle dobro razpoložene po prepričljivi zmagi v derbiju državnega prvenstva proti Novi KBM Braniku, toda po nesrečnem porazu proti nemškemu Potsdamu. Na drugi strani so odbojkarice iz Lodža v domačem prvenstvu izgubile proti ekipi Chemik iz Police, medtem ko so v ligi prvakinj doma morale priznati premoč Carigrajčankam. V prvi medsebojni tekmi v Tivoliju so se zmage veselile Poljakinje, ki so se v prvem nizu »izvlekle,« po izgubljenem drugem nizu pa so bile v tretjem in četrtem nizu boljše in zasluženo zmagale.

Zelo podobno kot prvi niz v Tivoliju je minil tudi uvodni niz v Lodžu. V njem so Kamničanke odlično začele, na servis Andjelke Radišković so po točki Maše Pucelj povedle s 5:1, po asu Lare Rituper je bilo 12:6, po uspešnem napadu kamniške kapetanke 15:7. Varovanke Bruna Najdiča so vodile tudi še s 17:9, nato pa so se zanje začele velike težave, ko je za servisno črto stopila Veronika Sobiczewska, ki je z dvema zaporednima asoma od treh izenačila na 17:17. V končnici niza so kamniške odbojkarice še enkrat prišle do dveh točk prednosti, ko je bila uspešna Rituperjeva, na servis Natalie Lijewske, ki ni začela tekme, pa so domače odbojkarice dosegle pet zaporednih točk, zadnje tri Andrea Mitrović. Za Kamničanke so bile v prvem nizu spet usodne lastne napake, naredile so jih osem, domačinke le dve.

Kamničanke so obetavno začele tudi drugi niz, a le do vodstva z 2:0, na servis Lijewske pa so jim Poljakinje pobegnile na 8:2. Domače odbojkarice, ki so se razigrale in s servisi povzročale nemalo težav kamniškim sprejemalkam, so svojo visoko prednost brez večjih težav ohranjale. Najdič je ob polminutnem odmoru in zaostanku osmih točk (7:15) svojim varovankam sicer dejal, naj igrajo sproščeno, brez pritiska, toda očitno je bil v njihovih glavah še vedno preobrat domače ekipe v prvem nizu. Po visokem zaostanku je Najdič temeljito premešal svojo ekipo, prvič v letošnji sezoni je na igrišče stopila tudi Anja Maček, sicer igralka druge članske ekipe Calcit Volleyja, zadnjo točko v drugem nizu pa je spet dosegla Mitrovićeva.

V začetku tretjega niza so Poljakinje povedle s 3:0, toda na servis Radiškovićeve je Šenova izenačila na 3:3, Pucljeva pa po dolgem času svojo ekipo spet popeljala do vodstva s 4:3. Vendar je bilo to njihovo zadnje vodstvo na tekmi, kajti po dveh lastnih napakah kamniške ekipe je bilo spet plus tri (10:7) za ekipo iz Lodža. Dokončno je bila tekma odločena po novi seriji odličnih servisov Sobiczewske, ki je bila najbolj zaslužna za vodstvo Lodža z 18:10. Tekma je bila s tem odločena, Kamničanke pa bodo svojo prvo zmago v Ligi prvakinj skušale osvojiti v zadnjem krogu v Potsdamu, kajti v prvi tekmi po novem letu proti Fenerbahčeju bo velik uspeh že vsak osvojeni niz.

Asja Šen, odbojkarica Calcit Volleyja: »Težko se je bilo pobrati po zapravljeni prednosti v prvem nizu, kar se je predvsem videlo v začetku drugega, ko z glavo nismo bile pri stvari. Mislim, da smo tekmo izgubile zato, ker se psihološko nismo več pobrale. Res je škoda tega niza, ki smo ga že imele v rokah. Do konca sta še dve tekmi v ligi prvakinj in zagotovo naš cilj ostaja, da osvojimo še kakšen niz, morda tudi točko ali celo tekmo, če se bo pokazala kakšna priložnost. Za nami je zelo naporen ritem tekem, ko si sledijo ena za drugo, zdaj smo morale še na gostovanje, tako da je vse skupaj zelo težko.«