Naslovnica / ŠPORT / Kamniške odbojkarice tudi letos brez lige prvakinj

Kamniške odbojkarice tudi letos brez lige prvakinj

Odbojkarice Calcit Volleyja so v povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij lige prvakinj v gosteh izgubile proti ekipi Tenerife La Laguna z 1:3 (-16, 17, -19, -19). V prvi tekmi v Kamniku je bilo 3:2 (-16, -21, 17, 20, 12) za Španke, ki so se tako uvrstile v ligo prvakinj. Kamničanke bodo v soboto, 26. novembra, v devetem krogu Sportklub prve odbojkarske lige ob 19. uri gostile Ankaran.

Tenerife La Laguna – Calcit Volley 3:1 (16, -17, 19, 19)

La Laguna – Dvorana Otoški paviljon Santiago Martin Tenerife, gledalcev 650, sodnika: Visan (Romunija), Goren (Izrael).

Tenerife La Laguna: Nsungimina 12, Niece 15, Aran Claveria, Aranda Munoz 6, Delgado van Dongen, Gustafsson, Llabres (L), Lengweiler 18, Arredondo 15, Frani, Elsa, Wolovicz 6. Trener: Juan Diego Diaz.

Calcit Volley: Gorjup, Radišković 9, Vovk 7, Đorđević 6, Hutinski 7, Boisa, Kregar, Charuk 14, Pucelj 17, Čižman, Banko (L). Trener: Gregor Rozman.

Slovenske državne prvakinje so na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij lige prvakinj iz rok izpustile lepo priložnost, da bi na Kanarske otoke odpotovale »le« po dva osvojena niza, s katerima bi se kot prva slovenska ekipa iz kvalifikacij uvrstila med najboljše evropske klube. Po vodstvu z 2:0 so v nadaljevanju naredile preveč napak, da bi lahko premagale lani najboljšo špansko ekipo. »V vsakem primeru bi morali v gosteh dobiti vsaj dva niza, tako pa moramo tri. Skratka, odločalo se bo na povratni tekmi, mi pa bomo morali biti maksimalno zbrani, angažirani in preprosto je to tekma na vse ali nič. Pokazati bomo morali vse, kar znamo, videli pa bomo, ali bo to dovolj za ligo prvakinj ali ne bo,« je pred obračunom na Kanarskih otokih dejal Rozman.

V prvem nizu so Kamničanke do šeste točke držale korak z domačo ekipo, ki je nato povedla z 10:7. Rozman je vzel polminutni odmor, toda tudi po njem so bile Španke boljše, tako da se je za drugega odločil pri zaostanku petih točk (11:16). Tudi po njem je domača ekipa dosegla še eno točko, visokega zaostanka pa Kamničanke niso več nadomestile. Najbližje kar so prišle, je bilo po uspešnem napadu Lucille Charuk (15:18), v končnici niza pa so domače odbojkarice dosegle štiri zaporedne točke. Zadnjo Avayln Niece.

Drugi niz se je začel po kamniških notah, saj so Kamničanke povedle s 4:0, z blokom Sare Hutinski z 10:5. Na servis Maše Pucelj ter bloku Mile Đorđević in napaki domačink, je bilo 15:8. Pred vstopom v končnico niza je bilo po asu Lucille Charuk že 19:11. Domačinke so se še približale na pet točk zaostanka (16:21), toda po dveh blokih Andjelke Radišković je kamniška kapetanka, Charuk, poskrbela za izenačenje v nizih. V tem nizu je kamniška ekipa imela kar pet blokov, dosegla dva asa, v napadu je bila 44-odstotna, ob le treh lastnih napakah.

Začetek tretjega niza je še obetal, da bi kamniške odbojkarice pripravile dokončen preobrat, saj so še vodile s 7:5. Toda s petimi zaporednimi točkami so domačinke povedle z 10:7, na servis Belly Nsungimine pa s 15:8. Čeprav so se z asom Ane Marije Vovk gostje domači ekipi še približale na štiri točke zaostanka (14:18), je bilo po novem asu, tokrat Julie Lengweiler in uspešnem napadu Nsungimine že neulovljivih 23:15 za Tenerife, pri katerem je zmago v tretjem nizu potrdila Lisbet Arredondo.

Težave s kamniško učinkovitostjo v napadu so se nadaljevale tudi v četrtem nizu, prav tako so padle na sprejemu in po dveh zaporednih asih Arredondo so domače odbojkarice povedle z 9:4. S tem pa težav za gostje še ni bilo konec, kajti po novih dveh zaporednih asih, tokrat Nsungimine, je bilo že 15:7 za domačo ekipo, ki je brez večjih težav prednost ohranila do konca in se zasluženo uvrstila v ligo prvakinj.