Naslovnica / Napovedi in obvestila / Na Vel’ko prihajajo krav’ce – konec tedna odpiramo Preskarjev muzej

Na Vel’ko prihajajo krav’ce – konec tedna odpiramo Preskarjev muzej

Z mesecem junijem se prične poletna sezona in z njo tudi prihod pastirjev in kravic na Veliko planino. Krav’ce in pastirji na Veliko planino prihajajo v soboto, 11. junija. V soboto se bo odvila že druga delavnica Spoznavanja zdravilnih zelišč in njihove uporabe, v nedeljo pa lepo vabljeni na vodeni ogled po učni Poti po stopinjah pastirjev.

Prva nihalka vas na planino popelje že ob 8:00, vozi vsake pol ure, zadnja nihalka v dolino je ob 18. uri.

Preskarjev muzej odpira svoja vrata v petek, 9. junija in odprt v mesecu juniju od petka do nedelje, med 10. in 15. uro.

Pred obiskom Velike planine si vse podrobne informacije oglejte na povezavi.

DELAVNICA SPOZNAVANJA ZDRAVILNIH ZELIŠČ IN NJIHOVE UPORABE V SOBOTO, 11. JUNIJA 2023

Poudarek delavnice bo na trajnostnem nabiranju rastlin in spoštovanju do narave. Delavnica bo zajemala tudi napotke o sušenju in shranjevanju zdravilnih zelišč ter o prednostih uporabe divjih rastlin, zelišč in drugih “plevelov” izpred domačega praga. Od zgornje postaje nas bo pot vodila navzgor, zato bodite primerno opremljeni.

Predhodne prijave do 8.6.2023 ali do zapolnitve mest sprejemamo na booking@velikaplanina.si.

Kotizacija dogodka se plača po predračunu, zato ob prijavi navedite: št. oseb, ime, priimek ter naslov

Vse informacije si oglejte na povezavi.

VODENI OGLED PO UČNI POTI PO STOPINJAH PASTIRJEV

Pred štirimi leti je Veliko planino popestrila nova učna pot, ki vas popelje po Veliki, Mali in Gojški planini in vam predstavi življenje pastirjev nekoč in danes, naravne in kulturne znamenitosti ter šege in navade z Velike planine. In tokrat boste učno pot lahko obiskali skupaj z lokalnim turističnim vodnikom. Vodeni ogled bo v nedeljo, 11.6.2023, začel pa se bo na vstopni točki na spodnji postaji nihalke na Veliko planino.

Na poti boste izvedeli marsikatero zanimivost o življenju na Veliki planini, o šegah in navadah, arhitekturi, kako so nekoč živeli pastirji ter o naravnih znamenitostih, ki jih ponuja Velika planina. Velika planina poleg pastirskega naselja skriva še marsikatero manj poznano znamenitost, zato nas bo krožna pot vodila tudi na Malo in Gojško planino.

Več informacij si oglejte na povezavi.

Vrata odpirajo tudi pastirski stanovi

V pastirski vasici svoja vrata odpirajo tudi pastirski stanovi. Pri Gradišekovih vas bodo s kislim mlekom, ajdovimi žganci, sirom in drugimi domačimi dobrotami postregli vsak dan, od sobote 11.6. dalje.

Vsak dan je odprta tudi gostilna Zeleni rob, kjer nudijo jedi na žlico, skutine štruklje, klobaso, kislo zelje, ajdove žgance in druge planinske dobrote.

Vozni red in cenik

Vabljeni na Veliko planino!

Velika planina d.o.o.

 

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Save
Shrani nastavitve