Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Dekleta premagale Novogoričanke, v polfinalu se bodo pomerile s Koprčankami

Odbojkarice Calcit Volleyballa so na tudi na povratni četrtfinalni tekmi pokala Slovenije brez izgubljenega niza premagala oslabljene Novogoričanke, ki so igrale brez obolele Anite Pethö in se zanesljivo uvrstile na zaključni turnir. Na njem se bodo v polfinalu pomerile z Luko Koprom. Zaključni turnir bo na sporedu 17. in 18 januarja prihodnje leto.

Go Volley – Calcit Volleyball 0:3 (-19, -9, -15)

Nova Gorica – ŠD Balon. Sodnika: Pevc (Škofja Loka) in Milojevič (Ljubljana).

Go Volley: Jurić, Bavdaž, Simčič – libero, P. Marušič, Grudina, Kolbl, Pahor – libero, Š. Marušič, Kerpan, Dvorščak. Trenerka: Majda Čičić.

Calcit Volleyball: Kranjc, Barnes, Božič, Borko, Kregar, Vrhovnik, Igličar, Forštnarič, Hribar, Jerala – libero, Ščuka. Trener: Gašper Ribič.
Čeprav so že na prvi četrtfinalni tekmi slovenskega pokalnega tekmovanja branilke naslova brez izgubljenega niza premagale novogoriške odbojkarice, ne trener Gašper Ribič, ne igralke povratne tekme niso vzeli z „levo“ roko. Vložek je bil vendarle prevelik, zato je tudi na tej tekmi kamniški trener tekmo začel v svoji zdaj že standardni postavi, se pravi z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Mekano Barnes, Tamaro Borko, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo. Na drugi strani mreže je precej več težav s sestavo ekipe imela Majda Čičić, ki je ostala brez svoje morda najboljše igralke Anite Pethö, ki je zbolela za ošpicami, tako da je namesto nje v prvi postavi zaigrala mlada Nika Dvorščak, ki je zaigrala na mestu korektorice, Polona Marušič pa se je preselila na mesto sprejemalke. V prvem nizu je bila tekma izenačena še do drugega tehničnega odmora. Do izida 19:17 so domače odbojkarice še sledile gostjam, v končnici pa so zahvaljujoč boljšemu servisu Kamničanke prišle do zmage. V drugem nizu je v domači ekipi prišlo do nekaterih menjav na igralnih mestih, toda ob dobrem servisu kamniških odbojkaric so Novogoričanke že na začetku niza zaostale za njimi. Sredi niza je Mojco Božič v ekipi Calcita zamenjala Zala Kranjc, ki je v igri ostala tudi v tretjem nizu, v katerem so si Kamničanke visoko prednost priigrale že ob njegovem začetku. Do konca niza so domače odbojkarice nekoliko omilile visok poraz, v gostujoči ekipi pa so priložnost dobile, Klara Kregar resda le na servisu, tudi druge odbojkarice aktualnih slovenskih pokalnih zmagovalk.

Izjava po tekmi

Gašper Ribič, trener Go Volleyja: „Nekoliko nam je delo olajšalo dejstvo, da v novogoriški ekipi ni bilo Anite Pethö, vendar je bil tudi naš pristop pravi. V tej sezoni smo že večkrat dejali, da moramo vsako tekmo odigrati po svojih najboljših močeh. V prvem nizu nismo še delovali tako, kot bi si želel, v nadaljevanju je bila igra boljša, igrali smo svojo igro in se zasluženo uvrstili na zaključni turnir. Veseli me, da smo določene zadeve odigrali tako, kot smo se dogovorili pred tekmo. Vedeli smo, da bo treba zaustaviti Grudino in Kolbl, kar nam je tudi uspelo. Dobro smo igrali tudi v bloku v povezavi z obrambo, tako, da sem tudi s te strani zadovoljen. Prvi cilj smo tako dosegli, dejstvo pa je, da nas v polfinalu pokala proti Koprčankam čaka precej težje delo. Do takrat bo treba še marsikaj postoriti, vemo, da bo šlo le za eno tekmo, na kateri trenutna forma lahko vpliva na marsikaj, vendar verjamem v svoje varovanke in prepričan sem, da se bomo uvrstili v finale, kar je naš osnovni cilj.“

Napisal: Miha Štamcar