Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Dekleta z eno nogo že v finalu

Odbojka: Dekleta z eno nogo že v finalu

Odbojkarice Calcit Volleyballa, ki so pred tednom dni nepričakovano izgubile v polfinalu slovenskega pokala, so nocoj na prvi polfinalni tekmi srednjeevropske lige brez izgubljenega niza še tretjič v letošnji sezoni premagale ekipo Sparkasse iz Celovca. Povratna tekma bo na sporedu v sredo, 4. februarja, ob 20. uri, v ŠD Kamnik.

Sparkasse Celovec – Calcit Volleyball 0:3 (-16, -21, -22)

Celovec – Dvorana BG Lerchenfeldstrasse. 100 gledalcev. Sodnika: Rajković in Stipaničev (oba Hrvaška).

ATSC Sparkasse Celovec: Baumgartner – libero, Schmerlaib 6, Gschöpf 7, Müller 4, Bajde 5, Duller, Holzer, Epure – libero, Milosavljević 8, Aichholzer 2, Katz. Trener: Jože Časar.

Calcit Volleyball: Kranjc 3, Barnes 9, Božič 1, Borko 7, Vrhovnik 4, Igličar 19, Forštnarič, Kučej, Hribar, Jerala – libero, Ščuka 17. Trener: Gašper Ribič.

odbojka-dekleta-zenonogo1

Pred prvo polfinalno tekmo srednjeevropske lige v Celovcu je bilo eno od vprašanj, kako bo na odbojkarice Calcit Volleyballa deloval poraz pred tednom dni, ki jih je oddaljil od pričakovanega finala slovenskega pokala. Trener Kamničank Gašper Ribič se je odločil, da bo tudi dvoboj s Celovčankami začel v isti zasedbi, s katero igra praktično že vso sezono, se pravi z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Tamaro Borko, Mekano Barnes, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo. Tokrat Kamničanke niso ponovile napake izpred tedna dni, saj so v dvoboj krenile odločno in z dvema asoma Ščuke. Tudi v nadaljevanju uvodnega niza so „pritiskale“ s servisi, tako da so imele Celovčanke nemalo težav na sprejemu, Kamničanke pa so se izkazale tudi z učinkovito igro v napadu. Takšna igra jim je po točki Vrhovnikove pred odhodom na drugi tehnični odmor prinesla prednost šestih točk (15:9). Do tehničnega odmora so jo domače odbojkarice, ki jih vodi selektor slovenske mladinske reprezentance Jože Časar, znižale na štiri točke, toda na servis Vrhovnikove so jo slovenske podprvakinje podvojile (20:12). Z blokom razpoložene Ščuke so Kamničanke prišle do prednosti devetih točk (22:13), ki so jo zadržale do konca niza.

Tudi drugi niz so gostujoče odbojkarice začele podobno, kot so končale prvega in si z napadom Ščuke do prvega tehničnega odmora priigrale pet točk prednosti. Ko so s tremi zaporednimi točkami povedle s 16:9, je vse kazalo na še eno zanesljivo zmago gostij, toda na servis domače organizatorke igre Anne Maire Bajde so Celovčanke z uspešnim napadom Katharine Holzer dosegle še svojo osmo zaporedno točko ter prvič v drugem nizu prišle do vodstva (17:16). Šele po dveh polminutnih odmorih in menjavi Mojce Božič z Zalo Kranjc, ki je pred prihodom v Kamnik igrala za Celovec, so se gostujoče odbojkarice le prebudile in igro spet prevzele v svoje roke. Prav Kranjčeva je bila tista, ki je z blokom svojo ekipo popeljala do vodstva dveh točk (21:19), že v naslednji akciji pa je bila v napadu uspešna še Ščuka, ki je drugi niz končala z asom.

V tretjem nizu so imele kamniške odbojkarice igro pod nadzorom vse do vodstva s 13:7. Še naprej so bolje izvajale začetne udarce, na celotni tekmi so imele devet asov (štiri Igličar in tri Ščuka), boljše so bile tudi v bloku (od desetih blokov je štiri prispevala Barnesova), toda tokrat so krizo imele pred odhodom na drugi tehnični odmor, saj so Celovčanke izid na petnajsti točki izenačile. Vendar je bilo to tudi vse, kar je domači ekipi v tem nizu še uspelo, kajti z blokoma Barnesove in Brokove ter napaki Milosavljevićeve so jim pobegnile za šest točk (22:16), to pa je bila prednost, ki jim je, ob še eni manjši krizi ob koncu niza, zadostovala za zmago. Potrdila jo je Tamara Borko.

Za uvrstitev v finale bo Kamničankam na povratni polfinalni tekmi dovolj že zmaga s 3:2. Tekma bo na sporedu v sredo, 4. februarja, dva dni za njo pa bosta svojo prvo odigrali ekipi Nove KBM Branika in SVS Posta. Ob tem velja omeniti, da so Mariborčanke ostale brez Ane Starčević. Nekdanja igralka Calcit Volleyballa je med tednom podpisala za Bešiktaš iz Carigrada.