Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Kamničanke premagale dunajski SVS Post

Odbojka: Kamničanke premagale dunajski SVS Post

Odbojkarice Calcit Volleyballa so v petem krogu ženske srednjeevropske lige še drugič v letošnji sezoni premagale dunajski SVS Post. Z izjemo tretjega niza je bila v drugih treh nizih njihova igra ohrabrujoča, kar bi lahko bila dobra napoved za sredino gostovanje na Norveškem v prvem krogu pokala Challenge. Prihodnjo soboto bodo v Kamniku v svoji dvorani igrale še slovenski derbi z Novo KBM Branikom.

Calcit Volleyball – SVS Post 3:1 (13, 21, -19, 17)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 150 gledalcev. Sodnika: Zidanić in Jurković (oba Hrvaška).

Calcit Volleyball: Kranjc, Barnes 5, Božič 1, Kregar, Borko 8, Vrhovnik 14, Igličar 18, Forštnarič, Hribar 1, Jerala – libero, Ščuka 18. Trener: Gašper Ribič.

SVS Post Dunaj: Chukwuma 14, Wallinger, Salanciova 11, Schmit, Herelova 9, Almer 2, Katz 9, Enzinger 2, Huber – libero, Jahn, Rimser 7, Fink 1. Trener: Rogelio Hernandez.

Kamniške odbojkarice so po sredini zmagi na povratni četrtfinalni tekmi pokala Slovenije, s katero so se uvrstile na zaključni turnir – v polfinalu se bodo pomerile z Luko Koprom, drugi par pa bo Nova KBM Branik – Braslovče -, pred svojimi navijači v petem krogu ženske srednjeevropske lige gostile ekipo SVS Post z Dunaja. Še v lanski sezoni so Dunajčanke bile trd oreh za kamniško ekipo, toda v letošnji so ostale le pri dveh tujkah, prav tako je prišlo do zamenjave na trenerskem mestu. Da gre za slabšo ekipo od lanske, dokazuje tudi podatek, da v dozdajšnjih štirih tekmah srednjeevropske lige še niso osvojile točke. Vendar varovanke Gašperja Ribiča, ki so tudi tokrat tekmo začele v svoji najboljši zasedbi, se pravi z Mojco Božič, Petro Vrhovnik, Lano Ščuko, Mekano Barnes, Tamaro Borko, Urško Igličar in prosto igralko Meto Jeralo, v prvem nizu niso niti malo podcenjevale gostujoče ekipe. Do prvega tehničnega odmora so si priigrale štiri točke prednosti, do drugega že neulovljivih enajst. Na servis Mojce Božič so dosegle kar šest točk zapored, zadnjo z asom ter s tem rešile vprašanje zmagovalk v uvodnem nizu. V njem je bila v napadu odlična Lana Ščuka, z osmimi točkami tudi najbolj učinkovita igralka tega niza.

Drugi niz je bil bolj izenačen, saj sta bili ekipi do šeste točke izenačeni, z delnim izidom 6:1 pa so domačinke prišle do petih točk prednosti. Slovakinja Nina Herelova, ob rojakinji Eriki Salanciovi, v letošnji sezoni edina tujka v dunajski ekipi, je svojo ekipo do drugega tehničnega odmora vrnila v igro, saj je imela največ zaslug, da so Kamničanke vodile le še za točko (12:13). Z blokom Cornelie Rimser so Dunajčanke na šestnajsti točki izid celo izenačile, toda na servis Ane Hribar, ki je v tem elementu igre zamenjala Ščuko, so Kamničanke po uspešnem napadu Vrhovnikove povedle z 22:18. Z blokom Mekane Barnes so domače odbojkarice prišle petih zaključnih žog za vodstvo z 2:0, Igličarjeva je izkoristila tretjo.

V tretjem nizu so varovanke Gašperja Ribiča ob prvem tehničnem odmoru za gostjami zaostajale za štiri točke, vendar so na servis Ščuke povedle z 11:9, toda ob drugem tehničnem odmoru, so za svojimi nasprotnicami spet zaostajale za tri točke. Igličarjeva z dvema točkama in Barnesova z asom sta poskrbeli za novo vodstvo Calcita (18:17), ki je bilo zadnje v tretjem nizu, kajti na servis naturalizirane Avstrijke Lise Oby Chukwuma so „poštarke“ dosegle kar tri ase zapored, nato blok in še četrti as, kar jim je prineslo prednost kar petih točk (23:18). S šestim asom Dunajčank v tretjem nizu je Erika Salanciova tudi končala tretji niz. Na srečo so Kamničanke v četrtem nizu le stabilizirale svoj sprejem, hkrati tudi servis, bolj učinkovite pa so bile tudi v napadu. S štirimi zaporednimi točkami Vrhovnikove, zadnjo je dosegla z asom, so Avstrijkam pobegnile za tri točke (6:3). Razlika treh točk je znašala tudi ob prvem tehničnem odmoru, ki se je do drugega podvojila. Do odločilne prednosti za zmago so prišle na servis Ščuke, ko so po vodstvu z 19:15 dosegle pet točk zapored, kapetanka Tamara Borko pa je ob stoodstotni uspešnosti v napadu končala tekmo.

Že v ponedeljek zjutraj se bodo odbojkarice Calcit Volleyballa odpravile na Norveško, kjer jih v sredo čaka tekma prvega kroga glavnega dela tekmovanja v pokalu Challenge. Njihov nasprotnik bo ekipa Stod Steinkjer, ki je v predtekmovanju izločila nizozemski Sliedrecht.

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyballa: „Imeli smo priložnost, da bi tekmo končali že po treh nizih, vendar smo v tretjem ob koncu zatajili na sprejemu in Dunajčanke so ta niz zasluženo dobili. Vendar smo četrti niz spet igrali dobro. Če gledamo tekmo kot celoto, smo lahko zadovoljni s servisom, z izjemo tretjega niza tudi na sprejemu, dokaj uspešni pa smo bili tudi v napadu, kjer smo imeli več kot 40-odstotno učinkovitost, ki je že približno takšna, kot si jo želim. Na trenutke smo zaigrali zelo dobro, in če nam bo te trenutke držati čez vso tekmo, lahko na Norveško odpotujemo z dobrim občutkom. O naših možnostih pa je še prezgodaj govoriti, saj nam še ni uspelo pridobiti posnetkov z igro norveške ekipe.“