Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Kamnik za tri nize višji od Triglava

Odbojka: Kamnik za tri nize višji od Triglava

Odbojkarji Calcit Volleyballa so na najboljši možni način začeli tekmovanje v modri skupini 1. DOL, saj so brez izgubljenega niza premagali goste iz Kranja. V prihodnjem krogu bodo Kamničani gostovali v Kanalu.

Calcit Volleyball – Astec Triglav 3:0 (13, 21, 30)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 100 gledalcev. Sodnika: Tovornik (Maribor) in Gril (Pekre).

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan 4, T. Štern 16, Drobnič 3, Vidmar, Štembergar Zupan 10, Brus 5, Kvas, Stavbar 11, Kotnik 1, Ž. Štern 2, Brulec 2. Trener: Marko Brumen.

Astec Triglav: Hrast 1, Lužovec 9, A. Kök, Hafner, Maček 1, Bilandžić , Bregant 20, Vene – libero, Lakner 3, Bežek – libero, Kos 2, Mali 3, M. Kök , Rezar 6. Trener: Sašo Rop.

Na zadnji medsebojni tekmi v prvem delu prvenstva so odbojkarji Astec Triglava pošteno namučili Kamničane, ki so do zmage prišli šele v petem nizu. Prav ta osvojena točka je dala Kranjčanom dodatnega elana v boju za uvrstitev v modro skupino, kjer so bili na koncu uspešni. Rešeni skrbi glede obstanka v ligi lahko varovanci Saše Ropa v nadaljevanju prvenstva igrajo popolnoma sproščeno, zaradi poškodbe Aleša Köka, ki sicer je v ekipi, a ne igra, pa so v svoje vrste zvabili lanskoletnega kapetana Calcit Volleyballa, ki je svojo prvo tekmo v novem dresu igral prav proti svoji nekdanji ekipi. Na drugi strani Marko Brumen ni imel težav s poškodbami igralcev. Večji del pripravljalnega obdobja po koncu rednega dela prvenstva ni mogel računati na Tončka Šterna, Primoža Vidmarja in Sergeja Drobniča, ki so bili z mladinsko reprezentanco na kvalifikacijah za SP 2015. Tako kot tudi Matej Kök v dresu gostujoče ekipe, ki ima, tako kot njegov brat dvojček Aleš, težave s poškodbo. Vendar je od kvalifikacij minilo deset dni, tako da z uigravanjem ekipe ni imel večjih težav.

Domači trener se je odločil, da bo tekmo začel z Janom Brulcem, Andrej Štembergar Zupan, Domen Kotnik, Žan Novljan, Tonček Štern in prosti igralec Klemen Hribar, medtem ko se je Sašo Rop odločil za Svita Hafnerja, Žigo Lužovca, Miho Malija, Jureta Laknerja, Roka Rezarja, Janka Breganta in prostega igralca Miho Bežka. Ob težavah na sprejemu gostujoče ekipe so Kamničani z dvema zaporednima točkama Stavbarja z blokom na prvi tehnični odmor odšli s petimi točkami prednosti. Tudi po vrnitvi so gostje nadaljevali z nezbrano igro in pri zaostanku sedmih točk (4:11), je Rop vzel še svoj prvi polminutni odmor. Po njem so Kranjčani le prikazali boljšo igro ter se domači ekipi, v kateri je Kotnika zamenjal Sergej Drobnič z blokom Breganta približali na tri točke zaostanka. Toda s točko Brulca so Kamničani zaustavili nalet gostov ter na drugi tehnični odmor odšli s prednostjo šestih točk. S tremi zaporednimi točkami Tončka Šterna za vodstvo z 19:10 so bili odbojkarji Calcita le še korak do vodstva z 1:0 v nizih. V končnici niza je Štembergar Zupan, ki je še predlani igral za Triglav, dosegel še dva asa. Niz se je končal z napako Breganta na servisu.

Domači odbojkarji so v drugi niz krenili z Drobničem na sprejemu namesto Kotnika, drugih sprememb ni bilo, prav tako ne v ekipi Triglava, v kateri sta ob koncu uvodnega niza priložnost dobila tudi Jan Maček in Timotej Gal Kos. Gostje so drugi niz začeli bolj zbrano, bili do sedme točke večinoma v prednosti, a nikoli več kot za točko, toda ob prvem tehničnem odmoru so za točko vodili domačini. Z novim asom Štembergar Zupana, ki proti svojim nekdanjim soigralcem ni poznal milosti, so Kamničani prvič v drugem nizu prišli do prednosti treh točk (12:9). S tremi zaporednimi lastnimi napakami so domači goste vrnili v igro, vendar so po uspešnem napadu Drobniča na drugi tehnični odmor z dvema točkama prednosti vendarle odšli odbojkarji Calcita. Z blokom Kosa so Kranjčani na sedemnajsti točki izid spet izenačili, a so jim na servis Brulca Kamničani pobegnili za nedosegljiv šest točk (17:23). V gostujoči ekipi je prvič na tekmi v igro vstopil Martin Hrast in prav na njegov servis so se njegovi zdajšnji soigralci nekdanjim približali le na dve točki zaostanka (21:23). Težave domače ekipe je po polminutnem odmoru rešil Tonček Štern, niz pa se je končal z nesporazumom med Hrastom in Rezarjem.

V tretjem nizu je Brumen prvič na tekmi v igro poslal Žigo Šterna, na počitek je šel Andrej Štembergar Zupan in Borisa Brusa, ki je zamenjal Žana Novljana, na mestu organizatorja igre pa je priložnost dobil Tine Kvas, ki je v igro vstopil že v končnici drugega niza. Podobno kot v drugem nizu so na začetku niza pobudo imeli gostje, ki so povedli z 2:0. Prednost dveh točk so ohranili tudi ob prvem tehničnem odmoru, ki so jo povečali na tri (9:6), vodili tudi še z 10:7, toda z dvema blokoma sta bili ekipi na deseti točki že izenačeni. Odlični Brus je z novim blokom svojo ekipo prvič v tretjem nizu popeljal do vodstva (13:12), toda po polminutnem odmoru so Kranjčani domačinom pobegnili za dve točki (15:13). Takšna je bila njihova prednost tudi ob drugem tehničnem odmoru. Na servis Žige Šterna ter »bombi« njegovega mlajšega brata Tončka so Kamničani izid na dvajseti točki izenačili, tako da se je obetala nadvse zanimiva končnica. Najprej je polminutni odmor zahteval Rop, nato pa po dveh osvojenih točkah gostov, ki so spet povedli za dve točki (22:20) še Brumen, ki je pri izidu 22:23 v igro poslal Brulca. In prav Brulec je izid na 23. točki izenačil, a so do prve zaključne točke Malija le prišli gostje, nato pa še domači odbojkarji. Do konca niza so imeli Kranjčani še tri zaključne žoge, medtem ko so Kamničani po napaki Breganta izkoristili peto za končno zmago s 3:0 in prve tri točke v modri skupini.

calcit-triglav1

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: »Ko smo videli, da ne bosta igrala brata Kök, smo si lahko dovolili tudi nekoliko eksperimentiranja, tako da je bil nasprotnik zagotovo oslabljen. V tretjem nizu se je razigral Bregant, ki ga spet nismo znali zaustaviti z blokom, medtem ko smo imeli mi veliko težav na krilih, kjer smo bili izredno neučinkoviti. Tonček Štern je na trenutke igral vrhunsko, na trenutke pa začetniško. Sicer smo naredili veliko več blokov od nasprotnika, vendar nisem zadovoljen z relacijo blok – obramba in da smo bili predvsem v obrambi dokaj neuspešni. Bi pa tokrat za odličen sprejem pohvali Drobniča, drugi pa so odigrali povprečno. Dejstvo pa je, da če bi vztrajali z začetno postavo, bi se tekma končala prej in bolj gladko, toda že v soboto nas čaka težko gostovanje v Kanalu.«

Sašo Rop, trener Astec Triglava: »Na splošno gledano tekma ni bila ravno kakovostna. Oboji smo igrali z veliko napakami. Videlo se je, da je bil odmor dolg. Mi s to postavo redko igramo, toda to je dejstvo, to je naša realnost. Igralci vsi trenirajo in si vsi zaslužijo igrati, je pa res, da vsako tekmo začnemo zaspano in šele tretji niz smo začeli igrati bolj sproščeno. Na našo žalost prepozno. Modra skupina je še dolga. Vendar za določene stvari ni opravičila, kajti naredili smo nekaj takšnih napak, ki niso opravičljive in s resni ekipi ne smejo dogajati.«