Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Mlajši dečki Calcita v tretji krog

Odbojka: Mlajši dečki Calcita v tretji krog

Minulo soboto se je na OŠ Stranje odvijal drugi krog državnega prvenstva v mini odbojki za dečke. Ob domačem Calcit Volleyballa sta na turnirju nastopili še ekipi iz Žužemberka in Žirovnice. Prvo mesto so osvojili Žužemberčani, z drugim pa so se v nadaljnje tekmovanje uvrstili tudi mladi Kamničani, ki so samo potrdili svojo nadarjenost.

Na prvi tekmi turnirja sta se pomerili ekipi Calcita in Žirovnice, ki sta med sabo igrali že v prvem krogu. Takrat so se zmage z 2:1 veselili kamniški odbojkarji, ki so bili boljši tudi tokrat. Vendar s to razliko, da so jim pripadli vsi trije nizi. Prvi niz je trener Jure Sitar začel v svoji najmočnejši postavi, kar se je tudi hitro poznalo na rezultatu. Hitro so si priigrali visoko prednost, zato je lahko že na sredini niza trener domače ekipe dal priložnost najmlajšim igralcem, ki so jo lepo izkoristili in prvi niz dobili z rezultatom 25:7. Tudi drugi niz ni bil dosti drugačen, saj je kamniška druga postava, premagala njihovo drugo postavo z rezultatom 25:14! Še najbolj zanimiv je bil tretji niz, v katerem si je prva postava Calcita hitro priigrala visoko prednost, ki so jo nato igralci s klopi skorajda zapravili, a so na koncu vendarle, s 25:23, slavili domači odbojkarji. „Na parket so lahko stopili vsi igralci, ki so svojim staršem lahko pokazali svoje znanje. Predvsem velja pohvaliti našo prvo postavo, ki je na trenutke resnično igrali brez napak,“ je po zmagi svojih varovancev dejal Sitar.

Ker so na drugi tekmi odbojkarji iz Žužemberka s 3:0 (10, 6, 13) premagali Žirovničane, je o prvem mestu na turnir odločala zadnja tekma turnirja. Oba trenerja sta že v prvem nizu na parket postavila najmočnejši postavi. Na svoj račun so prišli tudi gledalci, kajti igrala se je že prava odbojka, kjer ni manjkalo vrhunskih potez tako na eni kot na drugi strani. Igralci Žužemberka so sicer imeli vseskozi rahlo prednost, vendar so jo Kamničani do končnice nize skorajda izničili. Pri rezultatu 19:17 za Žužemberk so Kamničani naredili nekaj lastnih napak in tako dopustili vrstnikom iz Žužemberka, da so prvi niz zmagali s 25:19. Drugi niz sta odigrali drugi postavi obeh ekip. Ker imajo gostje iz Žužemberka šest enakovrednih igralcev, so ta niz dobili s 25:15. Tako je bil tretji nizi le še formalnost, še enkrat pa so bili boljši Žužemberčani, ki so v tem nizu zmagali s 25:10. „Že pred turnirjem se je vedelo, da bo turnir zanimiv predvsem zaradi letošnje zelo močne ekipe iz Žužemberka, ki je samo potrdila svojo kakovost. Vendar smo lahko zadovoljni tudi v svojem taboru. Pokazalo se je, da imamo tudi mi nadarjeno ekipo, predvsem pa me veseli napredek v naši igri v primerjavi s prvim turnirjem,“ je bil z drugim mestom na turnirju, s tem pa tudi z uvrstitvijo v tretji krog, zadovoljen Jure Sitar.

decki-calcit1

Za Calcit Volleyball so igrali: Luka Blaževič, Jan Čerin, Nace Jeglič, Lan Kenda, Marcel Kotnik, Jaka Koželj, Timotej Krt, Jakob Mihalič, Nik Mujanovič, Miha Okorn, Vid Škofic in Domen Stele.