Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice Calcita so zmagale tudi v Šempetru

Odbojkarice Calcita so zmagale tudi v Šempetru

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi osmega kroga modre skupine Sportklub prve odbojkarske lige za ženske v gosteh premagale SIP Šempeter s 3:1 (-23, 19, 15, 16). V prihodnjem krogu bodo v sredo, 14. februarja, ob 20. uri, gostile GEN-I Volley.

SIP Šempeter – Calcit Volley  1:3

Šempeter v Savinjski dolini – Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev, sodnika: Novak, Jovanović.

SIP Šempeter: Božič 7, Koren, Lebič 1, Puckmeister, Jelen (L), Bavdaž 1, Anas. Žnidar 10, Bulc 11, Ana Žnidar, Kogelnik 1, Sevčnikar 1, Eržen 7, Kadunc (L), Kranjc 8. Trener: Beno Božič.

Calcit Volley: Rituper 12, Radišković, Šen 13, Najdič 4, Hutinski 9, Boisa, Charuk, Grubišič Čabo (L), Pucelj 22, Čižman, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

Pred slabimi tremi tedni so šempetrske odbojkarice v Kamniku v prvem nizu presenetile varovanke Bruna Najdič, ki so potem v preostalih treh nizih nadigrale svoje nasprotnice, tako kot tudi v obeh tekmah prvega dela sezone. Podobna zgodba je bila tudi nocoj v Šempetru, ko so domače odbojkarice sicer spet dobile uvodni niz, v preostalih treh pa so bile veliko boljše Kamničanke, pri katerih se je z 22 točkami izkazala Maša Pucelj, s petimi bloki Lara Rituper in s štirimi Sara Hutinski.

Tudi v zadnji medsebojni tekmi rednega dela prvenstva so uvodni niz bolje začele šempetrske odbojkarice, ki so po točki Katarine Bulc povedle z 8:5, vodile pa so tudi z 9:6. Na servis Sare Najdič, ki je dosegla tudi as, so gostje z blokom Sare Hutinski povedle z 12:9, toda po njihovi lastni napaki so domače odbojkarice povedle z 19:18. Najdičeva je z asom svojo ekipo še popeljala do vodstva z 20:19, gostje so vodile tudi še z 22:21, vendar so Šempetranke z asom Maše Božič spet prišle do minimalne prednosti, po napaki gostij pa do dveh zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih. Ana Marija Kranjc je izkoristila drugo.

Z asom Božičeve so Šempetranke v drugem nizu še vodile s 4:3, kar pa je bilo njihovo zadnje vodstvo, kajti po dveh zaporednih točkah Maše Pucelj so Kamničanke povedle z 8:4. Čeprav je Bulčeva še izenačila izid na 8:8, so gostje po dveh zaporednih napakah domače ekipe so gostje prišle do prednosti petih točk (14:9). Šempetranke so se s točko Darje Eržen še približale na dve točki zaostanka (14:16), vendar kamniške odbojkarice niso dovolile preobrata. Z asom Pucljeve so prišle do šestih točk prednosti (23:17), z blokom Hutinskijeve pa so izenačile izid v nizih.

V tretjem nizu so kamniške odbojkarice nadaljevale z dobro igro, saj so po bloku Najdičeve povedle z 8.3, po napaki domače ekipe pa že z 9:3. Domači trener Beno Božič je pri zaostanku sedmih točk (4:11) zahteval polminutni odmor, ki je, vsaj za trenutek, prinesel priključek, kajti po asu Anastazije Žnidar so Šempetranke prišle le še do točke zaostanka (13:14). To pa je bilo tudi vse, kar jim je v tem nizu uspelo. Na servis Asje Šen, dosegla je tudi tri zaporedne ase, so Kamničanke povedle z 20:13 ter tudi ta niz zanesljivo rešile v svojo korist.

Četrti niz se je začel z dvema blokoma Hutinskijeve, napako domače ekipe in točko Šenove, pri zaostanku štirih točk (0:4) pa je Beno Božič že posegel po polminutnem odmoru. Po njem so Šempetranke za trenutek zaustavile nalet gostij, a le za trenutke, kajti potem, ko so prišle na dve točki zaostanka (2:4), je kamniška ekipa po napadu Pucljeve pobegnila že za pet točk (8:3). Odlična Pucljeva je s svojim prvim blokom na tekmi, sicer pa že z 19. točko, Kamničankam priborila prednost šestih točk (10:4), tudi po drugem polminutnem odmoru pa je novo točko za gostje prispevala Andjelka Radišković. Tekma je bila bolj ali manj odločena po bloku Lare Rituper in vodstvom Calcit Volleyja s 15:6. Do konca niza aktualne državne prvakinje visokega vodstva niso več izpustile iz rok. Tekma se je končala z napako domače ekipe na servisu.

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »Veseli me, da smo po prvem nizu, ki smo ga realno resnično odigrali slabo, iz niza v niz prikazali boljšo igro. Ne morem ravno reči, da smo tekmo odigrali odlično, ali na kakšni visoki kakovostni ravni, vendar v tem trenutku tega niti ne pričakujem, so pa dekleta garale zato, da bi izboljšale svojo igro. Po izgubljenem prvem nizu smo dvigovali svojo kakovost, dekletom pa sem povedal, da sem vesel, da smo nadaljevali zmagoviti niz. Igra ni bila najboljša, ampak v tem trenutku je pomembno, da smo tudi to tekmo dobili.«