Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice so z zmago in tremi novimi točkami potrdile vodstvo v Mevzi

Odbojkarice so z zmago in tremi novimi točkami potrdile vodstvo v Mevzi

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi tretjega kroga ženske srednjeevropske lige doma s 3:1 (19, -20, 21, 21) premagale hrvaško ekipo Marina Kaštela. Že v petek čaka Kamničanke prva tekma sedmega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske, ob 19.00, bodo gostovale v Kopru pri Ankaranu, dan pozneje pa jih v srednjeevropski ligi, ob 19.30, čaka še gostovanje pri zagrebški Mladosti.

Calcit Volley – Marina Kaštela  3:1 (19, -20, 21, 21)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 30. sodnika: Kuzmanović (Hrvaška), Markelj (Slovenija).

Calcit Volley: Pavlović Mori 6, Špoljarič (L), Mihevc 1, Javornik, Radišković 20, Šiftar 7, Brulec Kostić 21, Lenart, Boisa, Janežič (L), Charuk 16, Sillah, Zorman, Čižman3. Trener: Gregor Rozman.

Marina Kaštela: Karadža, Botic 9, Sain (L), Dežulović 5, Stanović 14, Kojundžić 23, Ninčević 2, Apostolski 3. Trener: Milorad Krunić.

Kamničanke in gostje iz Kaštele so se v preteklosti v srednjeevropski ligi pomerile že večkrat, več uspeha pa so imele odbojkarice Calcit Volleyja, ki so tudi zadnje zmagovalke tega tekmovanja. V letošnji sezoni so varovanke Gregorja Rozmana po zmagi nad Novo KBM Branikom slavile še v Budimpešti proti Vasasu, Kaštela pa je v svoji do zdaj edini tekmi izgubila v Zagrebu proti Mladosti.

Slovenske državne prvakinje so na najboljši možni način vstopile v uvodni niz, saj so s tremi zaporednimi asi povedle s 6:2, po napaki gostij pa že z 10:4. Z novim asom, tokrat Lucille Charuk je bilo 13:6, Kaštelanke pa so se v nadaljevanju niza prvič na štiri točke zaostanka približale pri izidu 11:15. Tokrat je as za gostje, ki so v Kamnik prišle le z devetimi igralkami, dosegla Bruna Botic. Ravnotežje z domačo ekipo je v gostujoči ekipi držala predvsem Tea Kojundžić, ki je dosegla sedem točk, do vodstva z 1:0 v nizih pa so domačinke prišle po napaki na servisu Boticeve.

V drugem nizu so hrvaške odbojkarice izboljšale svoj sprejem, pa tudi servis domače ekipe ni bil več tako učinkovit kot v prvem nizu. Večje je bilo tudi število lastnih napak, tako da si Kamničanke dolgo niso priigrale nobene večje prednosti. Še več, po lepi točki Nike Stanović je Kaštela povedla z 12:10, zato se je Gregor Rozman odločil za svoj prvi polminutni odmor. Tudi po polminutnem odmoru kamniška igra ni stekla, gostje so na servis Kojundžićeve dosegle še štiri zaporedne točke in šele Mija Šiftar je zaustavila njihovo serijo točk. Vendar je bila prednost gostij ob nezbrani igri Kamničank dovolj velika, da so brez večjih težav izenačile izid v nizih.

Začetek tretjega niza Kamničankam ni obetal ničesar dobrega, kajti po bloku Lare Dežulović je Kaštela pobegnila za tri točke (1:4). Toda po treh točkah Charukove in bloku Eve Mori Pavlović so domače odbojkarice povedle s 6:5, še lažje so zadihale po uspešnem napadu Radiškovićeve in vodstvu z 11:7. Pred vstopom v končnico niza so z novim blokom Mori Pavlović domače odbojkarice nasprotnicam pobegnile na 18:11, kar je bilo dovolj za mirno nadaljevanje niza. Neja Čižman je svoji ekipi priigrala sedem zaključnih žog za zmago v tretjem nizu, tretjo je nato po polminutnem odmoru izkoristila Olivera Brulec Kostić.

Z asom Ive Apostolski so Kaštelanke na začetku četrtega niza povedle s 5:1, vendar njihovo veselje ni dolgo trajalo, kajti na servis Mije Šiftar so Kamničanke dosegle štiri zaporedne točke za vodstvo z 10:9. Čeprav so domače odbojkarice z novim, petim asom Radiškovićeve, vodile že s 15:12, je odlična Kojundžićeva, Kaštelanke vrnila v igro in izid izenačila na 15:15. Do 18. točke sta bili ekipi še skupaj, po treh zaporednih točkah Charukove in napaki gostij pa je bilo 22:18 za domačo ekipo, ki je z zmago potrdila trenutno prvo mesto v srednjeevropski ligi. Zadnjo točko na tekmi je dosegla Radiškovićeva.

Izjavi po tekmi

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: »Čeprav gostje niso prišle v polni zasedbi, z naše strani ni bilo nobenega podcenjevanja. Tekmo smo odprli, kot je treba, je pa res, da smo v drugem nizu padli v igri, kar je bila posledica naših napak. Skozi vso tekmo so se nam te napake pojavljale, bili smo premalo zbrani in odločni na servisih. Sedemnajst napak je vendarle preveč za štiri niza, tudi ostale napake v napadu in obrambi, ampak to se na tekmi dogaja. Vesel sem, da smo, kljub temu, da nismo odigrali svoje najboljše tekme, osvojili vse tri točke.«

Milorad Krunić, trener Marina Kaštele: »V Kamnik smo prišli brez sedmih igralk, od tega štirih iz prve postave. Pozna se, da smo daleč od ekip, s katerimi igramo v srednjeevropski ligi in med tednom težko pridemo do vseh igralk, saj mnoge od njih študirajo ali delajo. Mislim, da bomo na vsakem gostovanju v tem tekmovanju prišli v oslabljeni zasedbi, zato se bomo bolj osredotočili na domače tekme. Če bi imeli nekaj več menjav, bi morda izvlekli vsaj točko, je pa res, da so Kamničanke igrale toliko, da so zanesljivo prišle do zmage.«