Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarji z zmago do drugega mesta po prvem delu DP

Odbojkarji z zmago do drugega mesta po prvem delu DP

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi devetega kroga 1. DOL za moške premagali Maribor s 3:0 (20, 23, 25). Tudi v prihodnjem krogu bodo Kamničani igrali doma, njihov nasprotnik bo v soboto, 15. decembra, Hiša na kolesih. Še pred tem jih v sredo, 12. decembra, čaka še tekma v srednjeevropski ligi, njihov nasprotnik bo Posojilnica Aich/Dob.

Calcit Volley – Maribor  3:0 (20, 23, 25)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 250, sodnika: Novak (Dvor), Pevc (Škofja Loka).

Calcit Volley:  Hribar (L), Bregar 8, Golob (L), Jereb 1, Ratek 3, Vidmar 10, Babkov, Štalekar 11, Lakner 2, Kotnik 3, Štembergar Zupan 16, Ivković 1.Trener: Aleš Hribar.

Maribor: Mori, Jovanovič, Planinšič 1, Mulec 3, Detela 9, Koblar, Možič 19, Donik 10, Uremovič 3, Kovačič, Virtič, Herman 1, Košenina (L).Trener: Sebastjan Škorc.

V letošnji sezoni sta se kamniška in mariborska ekipa pomerili v četrtfinalu pokalnega tekmovanja, na prvi tekmi so s 3:0 slavili odbojkarji Calcit Volleyja, na drugi so bili po hudem boju s 3:2 boljši Mariborčani, ki so bili pred nocojšnjim obračunom na prvenstveni lestvici mesto pred domačini.

Obe ekipi sta silovito krenili v uvodni niz, prvi pa so do dveh točk prišli domači odbojkarji, a so jim Mariborčani hitro vrnili in povedli z 9:7. V njihovi vrsti se je izkazal predvsem mladi Rok Možič, ki je imel veliko pomoči tudi v Žigi Doniku in Jerneju Deteli. Kamničani, za katere ni igral Maxson Pereira, ki čaka na operacijo, prav tako v prvi postavi še vedno ni Dmitrija Babkova, so za preobrat poskrbeli  prek servisov Jureta Laknerja, ki je z asom po daljšem času poskrbel za kamniško vodstvo z 18:17. Po gostujoči minuti odmora se je z blokom izkazal Aleksandar Ivković, tako da so Kamničani povedli za dve točki (19:17). Z novim asom, tokrat Matije Jereba, je bilo plus tri za domačine (22:19), po bloku Mihe Bregarja pa so prišli do štirih zaključnih žog za vodstvo z 1:0 v nizih. Bregar je z blokom tudi končal niz.

Drugi niz so domači odbojkarji začeli z zaostankom štirih točk, po polminutnem odmoru pa so le prekinili serijo zaporednih točk gostov. V še težjem položaju so bili po novi točki Možiča, saj so zaostajali že za pet točk (7:12), toda na servis Matije Jereba in z blokom Timoteja Ratka je na 16. točki sledilo prvo izenačenje v drugem nizu. Bregar in Ratek sta z novim blokom poskrbela še za prvo vodstvo Calcit Volleyja v drugem nizu (19:18). V napeti končnici je Sašo Štalekar svojo ekipo popeljal do dveh zaključnih žog. Prve niso izkoristili, potem ko je Domen Kotnik športno priznal, da se je dotaknil žoge, ki je sicer končala v avtu, zato pa so drugo, tudi ta pa je, tokrat brez dotika, končala izven igrišča.

Tudi v tretjem nizu sta se ekipi borili za vsako žogo, tako da so na svoj račun prišli tudi gledalci, prvi pa so v njem do nekoliko večje prednosti prišli kamniški odbojkarji, ki so po napadu Domna Kotnika povedli z 8:4. Na servis Uroša Planinšiča so Mariborčani že na deveti točki izid izenačili, za Kamničane pa je prvič na tekmi na igrišče stopil izkušeni Babkov. Da bi bilo nadaljevanje niza še bolj razburljivo, je poskrbel Filip Uremović, saj so po njegovi točki Mariborčani prvič v tretjem nizu prišli do vodstva (12:11), po dvojnem bloku Žige Donika in Jana Mulca pa že z 18:14. Toda spet je bil Jure Lakner tisti, ki je s svojimi servisi poskrbel, da so se Kamničani gostom približali na točko zaostanka (18:19). Na 20. točki je sledilo izenačenje, v končnico pa so Mariborčani vstopili z dvema točkama prednosti (22:20). Gostje so tudi imeli prvi dve zaključni žogi za zmago v tretjem nizu, nato še eno, vendar je Andrej Štembergar Zupan z asom, nato pa še s točko v napadu, Kamničanom priboril pomembno zmago, s katero so na drugem mestu prehiteli današnje nasprotnike.

Aleš Hribar, trener Calcit Volleyja: »V določenih trenutkih sta obe ekipi igrali na zelo visoki ravni, predvsem kar se borbenosti tiče, je pa res, da bi morali nekaj žog bolj konkretno odigrati in si narediti točkovno prednost pred vstopom v samo končnico. Tega nismo naredili, je pa ena od odlik naše ekipe, da se v težkih trenutkih vrne v igro in za to področje moram fantom samo čestitati. Kakšne detajle v igri pa bomo morali spet s treningi popraviti.«

Sebastijan Škorc, trener Maribora: »Na koncu so odločale izkušnje, ki so na strani domače ekipe. V ključnih trenutkih tekme nismo izkoristili žoge ali dveh, Kamničani pa so. Pred nami je še veliko dela, medtem ko so domačini opravičili vlogo favorita. Tekmo smo odigrali po svojih najboljših močeh, fantom čestitke za borbeno igro, borili so se za vsako žogo, žal pa smo naredili kakšno napako preveč. Vseeno pa vse čestitke Kamničanom, ki imajo izkušeno ekipo in dolgo klop.«