Naslovnica / ŠPORT / Poraz kamniških odbojkarjev v Ljubljani

Poraz kamniških odbojkarjev v Ljubljani

Odbojkarji Calcit Volleyja so v zadnji tekmi rednega dela Sportklub prve odbojkarske lige za moške v gosteh izgubili proti ACH Volleyju z 1:3 (-23, -19, 23, -19). Kamničani se bodo z Ljubljančani spet pomerili že v soboto,11. marca, ob 20. uri, v Rdeči dvorani v Velenju, v finalu Pokala Slovenije.

ACH Volley – Calcit Volley 3:1 (23, 19, -23, 19)

Ljubljana – Dvorana Tivoli, gledalcev 120, sodnika: Jovanović, Kramar.

ACH Volley: Mejal, Šket 11, Mašulović, Todorović 3, Bošnja, Koncilja 7, Šestan 8, Kovačič (L), Gjorgiev 8, Videčnik 11, Kök 10, Šen 4. Trener: Radovan Gačič.

Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 19, Vinkovič 11, Lazar 1, Klobučar 4, Košenina (L), Arsenoski 2, Okroglič 10, Sosa Sierra, Aponza 8, Pavlović 3. Trener: Jurij Žavbi.

Šest dni pred finalnim obračunom Pokala Slovenije sta se ljubljanska in kamniška ekipa pomerili še v zadnjem krogu rednega dela državnega prvenstva. V rezultatskem smislu tekma niti ni bila pomembna, kajti ACH Volley si je že pred časom zagotovil prvo mesto po rednem delu tekmovanja, prav tako pa Kamničani drugo. Vse tri dozdajšnje medsebojne obračune v letošnji sezoni so dobili ljubljanski odbojkarji.

V prvem nizu so Kamničani po napaki domače ekipe povedli s 4:1, toda z asom Nikole Gjorgieva so Ljubljančani izid izenačili, z uspešnim napadom Filipa Šestana pa povedli s 5:4. Gostje so hitro odgovorili in s točko Nika Mujanovića pobegnili za dve točki (9:7), vodili pa so tudi še z 11:9. Toda na servis Mateja Köka je prišlo do preobrata. Domači sprejemalec je dosegel tudi dva asa, njegova ekipa pa je gostom pobegnila za pet točk (16:11). Ko so Ljubljančani po točki Danijela Koncilje vodili že z 19:13, je vse kazalo na njihovo gladko zmago v uvodnem nizu, vendar so se Kamničani vrnili v igro. Po novi lastni napaki ACH Volleyja so prišli le na točko zaostanka (20:21), v napeti končnici pa je zmago domači ekipi prinesel Alen Šket, ki je v igro vstopil namesto Gjorgijeva.

Prvi niz so Ljubljančani dobili predvsem na račun boljšega servisa, saj so dosegli pet asov, gostje nobenega, podobno pa je bilo tudi v drugem nizu. Po bloku Koncilje so povedli z 9:5, pred vstopom v končnico niza pa je ljubljanska ekipa imela šest točk prednosti (19:13). Vendar se kamniški odbojkarji tudi tokrat niso predali, saj so se ob dveh točkah Mujanovića ter eni Jana Klobučarja in Jureta Okrogliča približali na dve točki zaostanka (18:20). Vendar do popolnega preobrata tudi tokrat ni prišlo, saj so po polminutnem odmoru domači odbojkarji gostom prepustili le še eno točko. Niz se je končal z asom Matica Videčnika.

V tretjem nizu so Kamničani z napadom Dina Vinkoviča izid na šesti točki prvič izenačili, z nekaj sreče pa je Daniel Aponza z asom svojo ekipo popeljal do prvega vodstva. Sledil je blok Uroša Pavlovića in prvi polminutni odmor domačega trenerja Radovana Gačiča. Tudi po njem so Kamničani dosegli še tri točke, dve Vinkovič, eno od njih z blokom in eno, tudi z blokom, Pavlović. Gačič je v igro vrnil Gjorgieva, svoj drugi polminutni odmor pa je zahteval ob novem zaostanku petih točk (11:16). Kamničani so vodili tudi še z 20:14, vendar so Ljubljančani na Klemna Šena prepolovili svoj zaostanek (17:20), vendar je serijo njihovih zaporednih točk prekinil Vinkovič. S tem pa težav za kamniško ekipo ni bilo konec, kajti po bloku Videčnika so vodili le še z 22:20, po svoji lastni napaki pa samo še za točko (22:23). Drugo zaključno žogo za prvi osvojeni kamniški niz je izkoristil Vinkovič.

Tudi v četrtem nizu servis ni bil na strani kamniške ekipe, ki je po uspešnem napadu Gjorgieva zaostajala zaostajala za tri točke (5:8). Kapetan ACH Volleyja je z asom prednost svoje ekipe povečal na štiri točke (13:9), čeprav so se ji gostje približali le na točko (9:10). Z novim asom, tokrat Vuka Todorovića, so Ljubljančani pobegnili za pet točk (17:12), ki jih Kamničani niso več ulovili. Zmago domače ekipe je z asom potrdil Todorović. Kamničani so za tri ase naredili kar 25 lastnih napak na servisu, Ljubljančani pa za devet asov 17 napak.

Jurij Žavbi, trener Calcit Volleyja: “Na servisu je bilo moje navodilo in tako bo tudi v prihodnje, da moramo ‘pritiskati’ tudi za ceno kakšne napake več, zato vse te napake prevzamem nase. V prvem in delno tudi v drugem nizu smo imeli preveč napak na sprejemu in bi predvsem tu pričakoval, da bomo boljši in da bomo tiste boljše servise nasprotnika zadržali na svoji strani in tiste njihove slabše pretvorili v točke. Pozitivno je to, da je Mujanović pokazal svojo najboljšo tekmo proti ACH Volleyju ter da je Vinkovič prav tako dobro izkoristil svojo priložnost. V določeni meri smo tekmo, čeprav smo jo seveda želeli zmagati, glede na situacijo izkoristili tudi za to, da sta naša najmlajša igralca dobila več priložnosti.”

Radovan Gačič, trener ACH Volleyja: “Čeprav tekma ni navdušila, tudi ni bila slaba. Mislim, da smo na obeh straneh videli nekaj mlajših igralcev, ki so se izkazali. Na kamniški strani sta bila to Mujanović in Vinkovič, pri nas je dobro tekmo odigral Šen, pohvale pa si zasluži tudi izkušeni Šket. S te strani smo lahko oboji zadovoljni. Več razlogov za dobro voljo imamo vseeno mi, saj smo osvojili vse tri točke in zagotovo je lepše zmagati kot izgubiti. Še zlasti, ker je v soboto pred obema ekipama finale Pokala Slovenije.