Naslovnica / ŠPORT / Prva četrtfinalna zmaga

Prva četrtfinalna zmaga

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi četrtfinalni tekmi končnice Sportklub prve odbojkarske lige za moške doma premagali Alpacem Kanal s 3:0 (22, 13, 15). Druga tekma bo v soboto, ob 19. uri, morebitna tretja pa 27. marca v Kamniku.

Calcit Volley – Alpacem Kanal  3:0 (22, 13, 15)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Valentar, Rožej.

Calcit Volley: Planinšič 2, Vinkovič 3, Lazar 1, Klobučar, Karadža Pevc (L), Košenina (L), Nikolić 3, J. Okroglič 9, Mitrašinović 9, Brunet 9, Oman, Bakonji 1, Dulčev 5, Pavlovič 7. Trener: Mladen Kašić.

Alpacem Kanal: Kodrič 2, Stajanovič, Cafuta, Jakovac 3, Karnel, Godnič 2, Kavčič, Maretič, G. Okroglič (L), Blazsovics 3, Vrtovec 10, Ranc 8. Trener: Rok Knafelc.

Pred tremi tedni so kamniški odbojkarji v četrtfinalu pokala Slovenije šele v petem nizu v gosteh strli odpor Kanalcev, ki so zeleno skupino končali na drugem mestu. V zadnjem času kanalski odbojkarji igrajo veliko boljšo odbojko, kot so jo v prvem delu sezone, česar so se v domačem taboru tudi zavedali. V prvem nizu so še imeli nekaj težav, predvsem zaradi številnih napak na servisu, v drugem in tretjem nizu pa Kanalci niti za trenutek niso ogrozili njihove zmage.

Začetek prvega niza je zaznamovalo veliko število lastnih napak na svoj servis. Prvi so do prednosti treh točk sicer prišli Kamničani (6:3), toda na servis Erika Kodriča in točki Vida Ranca so Kanalci izid na osmi točki izenačili. Gostje, ki so prvi stabilizirali svoj servis, so s točko Matica Vrtovca povedli z 10:9, vodili so tudi s 13:11, vendar je Uroš Nikolić izid že na trinajsti točki izenačil. A ne za dolgo, kajti po asu Kodriča in novem zaostanku dveh točk (15:17) je domači trener Mladen Kašić vzel prvi polminutni odmor na tekmi, toda po novi točki Vrtovca so gostje pobegnili že za tri točke (20:17). Za bolj zanimivo končnico je z asom poskrbel Uroš Pavlovič, ki je izid izenačil na 20. točki, z novim kamniškim asom, tokrat Tomislava Mitrašinovića pa je Calcit Volley spet prišel do minimalne prednosti (22:21). Trener gostov Rok Knafelc je vzel še svoj drugi polminutni odmor, ki pa njegovi ekipi ni pomagal. Jure Okroglič je proti svojim nekdanjim soigralcem dosegel prvo od treh zaključnih žog za kamniško vodstvo z 1:0 v nizih. Drugo je zaključil Nikolić.

Tudi v drugem nizu je domača ekipa prva prišla do treh točk prednosti, tudi tokrat s 6:3, po dveh lastnih napakah gostov in bloku Pavloviča pa je bilo 11:5. Kanalci so še prišli na štiri točke zaostanka, zadnjič pri izidu 9:13, vendar so jim s tremi zaporednimi domači odbojkarji pobegnili že na 16:9. Po novem kamniškem bloku, tokrat Uroša Planinšiča, je bil drugi niz odločen, kajti prednosti osmih točk (18:10) domači odbojkarji niso več zapravili. Še več, do konca niza so jo samo povečali, prav ob koncu pa je bila po bloku Pavloviča tudi najvišja.

Z asom Dimitra Dulčeva, ki je v igro stopil v tretjem nizu, in uspešnim napadom Lazara Bruneta, so Kamničani še tretjič na tekmi povedli s 6:3, vendar so Kanalci za razliko od drugega niza na servis Karla Jakovca dosegli štiri zaporedne točke in prišli do minimalne prednosti (8:7). Njihovo veselje ni prav dolgo trajalo, kajti po asu Bruneta je domača ekipa spet povedla (11:10), na servis Pavloviča in točki Dina Vinkoviča pa je gostom pobegnila že za pet točk (16:11). Ob težavah gostov na servisu je bila to za Kamničane dovolj visoka prednost za mirno nadaljevanje tekme, ki so jo zanesljivo dobili. Z asom je tekmo končal Bernard Bakonji.

Mladen Kašić, trener Calcit Volleyja: »Spet smo imeli preveč težav na servisu. Vsak dan na njem delamo tudi po eno uro, toda … Težava je, da imamo smo imeli premalo samozaupanja,
premalo smo bili tudi agresivni, kar predvsem velja za prvi niz. V nadaljevanju je bilo nekaj boljše, ko smo umaknili njihovega podajalca od mreže, vemo pa, da imamo odličen blok. Zato
sem s te strani nekoliko razočaran, čeprav smo na koncu brez večjih težav prišli do zmage, vendar so bili Kanalci slabši kot so bili v pokalni tekmi. Drugače smo bili dobri v bloku,
dobro smo stali tudi na igrišču, oba korektorja sta bila na visoki ravni, tako da je bilo veliko dobrih stvari, škoda pa je, da ni tiste energije, ki jo bomo v nadaljevanju končnice nujno
potrebovali.«

Rok Knafelc, trener Alpacem Kanala: »Dokler je v prvem nizu napake na servisu delal tudi Calcit, smo jim še bili enakovredni, vendar so v nadaljevanju tekme oni razvili svojo igro, mi
pa smo zatajili v vseh elementih. Od drugega niza naprej je prišlo do razpada sistema. Mislim, da so si fantje, po dobri igri v pokalu Slovenije, želeli preveč. Toda bodimo realni, Kamničani
imajo veliko boljšo ekipo, toda drugo tekmo bomo igrali doma in upam, da bo, če nič drugega, vsaj odpor boljši. Premalo smo bili agresivni v vseh elementih, bali pa smo se tudi