Naslovnica / ŠPORT / Calcitovi dečki in deklice na Koroškem do novih uspehov na državnem prvenstvu

Calcitovi dečki in deklice na Koroškem do novih uspehov na državnem prvenstvu

V Ravnah na Koroškem je od 21. 7. 2023 do 23. 7. 2023, potekalo moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice 2023.

Za tekmovanje na državnem prvenstvu je potrebno na predhodnih tekmovanjih osvojiti določene norme v posameznih disciplinah. Vseh plavalcev je bilo 171 iz 23 slovenskih klubov.

Plavalni klub Calcit Kamnik so zastopali trije, pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića. Nastopili so Kaja Hočevar, Taja Klemen in Peter Lackovič.

Najuspešnejša je bila Taja Klemen, saj se je kar petkrat uvrstila v popoldanski finale. V finalu je zasedla dve četrti mesti na 100 m prosto in 200 m hrbtno, dve šesti mesti na 50 m hrbtno in 200 m mešano, ter sedmo mesto na 50 m prosto. V mlajšem letniku je Taja Klemen osvojila štiri diplome in sicer za 2. mesto na 200 m hrbtno in 100 m prosto ter dve za 3. mesto na 200 m mešano in 50 m hrbtno.

Kaja Hočevar je v finalu plavala dvakrat in se uvrstila na osmo mesto na 200 m prosto in petnajsto mesto na 100 m prosto. Uvrstila pa se je tudi na sedmo mesto na 800 m prosto.

Peter Lackovič se je uvrstil v finale v disciplini 100 m delfin in zasedel dvanajsto mesto. V mlajšem letniku pa je prejel diplomo za 2. mesto na 200 m delfin.

Glede na to, da so plavalni klub Calcit Kamnik zastopali le trije plavalci, se je kamniški klub glede na moštveno točkovanje uvrstil na odlično šestnajsto mesto.