Naslovnica / ŠPORT / Kamnik je gostil dvoransko državno prvenstvo v lokostrelstvu

Kamnik je gostil dvoransko državno prvenstvo v lokostrelstvu

V Kamniku je 25. in 26. 2. 2023 potekalo dvoransko državno prvenstvo v lokostrelstvu. Za naslove najboljših v državi se je v 42 kategorijah potegovalo 230 tekmovalk in tekmovalcev iz 29 klubov. Lokostrelci LK Kamnik so se uspešno potegovali za odličja v več kategorijah z ukrivljenim, sestavljenim  in golim lokom.

V kategoriji ukrivljeni lok člani oz. v absolutni konkurenci so Kamničani zasedli prvih šest mest. Državni prvak je postal Habjan Malavašič Den, podprvak Žiga Ravnikar, tretji je bil Oskar Gnidovec pred Lukom Arnežem, Miho Rožičem in Timejem Jerasom. Med članicami je Teja Slana zasedla odlično 2. mesto za Čavič Urško (LK Paradoks) in pred Nino Corel (LK Ankaran).

Andrej Resnik je postal državni prvak v kategoriji goli lok člani, podprvak pa Matej Grad (oba LK Kamnik), ki je premagal Klemena Kelvišarja (VLR Viljem). Tudi v ekipnem tekmovanju so Kamničani (Resnik A.-Grad M.-Gostinčar M.) zasedli odlično 2. mesto za LK Šenčur in pred KL Kranj.

Državni prvak je postal tudi Oskar Gnidovec v kategoriji ukrivljeni lok mlajši do 18 let, Maj Berčič pa je zasedel 9. mesto (oba LK Kamnik). V tej kategoriji so Kamničani (Gnidovec O.-Berčič M.-Vrbec S.) zmagali tudi kot ekipa. Dekleta (Koncilja Z., Ošap L., Zabret Verbole P.) posamično sicer niso posegla po odličjih, so se pa kot ekipa uvrstila na drugo mesto za ekipo LK Gorica.

Med mlajšimi od 15 let z ukrivljenim lokom je državna prvakinja postala Zoja I. Ribič, tretja pa Iza Vinkovič (obe LK Kamnik), ki je zaostala za Tejo Vidmar (LK Budanje). Med fanti je Samo Vrbec (LK Kamnik) zasedel 2. mesto, za državnim prvakom Urbanom Gostišo (TKD Sovica). Lin Movern Lukše je bil četrti, Urban Šimec šesti (oba LK Kamnik).

Najboljši članski ekipi lokostrelcev z ukrivljenim lokom sta bili domači ekipi. Državni prvaki (Habjan Malavašič D.-Jeras T.-Ravnikar Ž.) in podprvaki (Arnež L.-Rožič M.-Gnidovec O.) so premagali ekipo LK Dolenjske Toplice. Med ekipami članic so slavile Ankarančanke pred LK Paradoksom in LK Gorico, Kamničanke pa so se uvrstile na 4. mesto (Habjan T.-Lavrinc Ž.-Slana T.) in 5. mesto (Koncilja Z.-Ošap L.-Ribič Z.I.).