Naslovnica / ŠPORT / Kamniške ritmičarke so bile znova uspešne

Kamniške ritmičarke so bile znova uspešne

Dekleta Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme so se v soboto, 25. 3. 2023, udeležila 1. prvenstvene tekme v skupinskih sestavah, ki jo je v Gimnastičnem centru v Ljubljani organiziralo Športno društvo Moste. Manj kot teden dni kasneje pa so jih že čakale še 4-dnevne športne priprave v Ajdovščini.

Na letošnji prvi prvenstveni tekmi v skupinskih sestavah se je predstavilo kar 41 deklet iz kamniškega Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme in bila so več kot uspešna. V kategoriji deklic brez rekvizita so Ana, Ava, Vita in Zala zasedle 5. mesto, Brina, Danaja, Larisa in Mia pa so bile 6. V kategoriji deklic z rekvizitom so Ela, Lili, Sara in Zala z vajo z obročem osvojile 5. mesto. Naše kadetinje Ajda, Klara, Patricija in Zarja so bile s svojo vajo z obročem 7. V kategoriji kadetskih parov in trojic so Lara, Lina in Zoja z obroči zasedle 5. mesto, Arlina, Liby in Žana pa, prav tako z obroči, 13. mesto. Med mladinkami sta v kategoriji parov in trojic Anastasia in Maja z vajo z obroči osvojili odlično 3. mesto, Alina, Daša in Tisa pa so bile z obroči 4. Prav tako je vseh 5 mladink skupaj tekmovalo tudi z vajo brez rekvizita, s katero so osvojile srebrno medaljo. V kategoriji članic so se med pari in trojicami predstavile tri naše ekipe. Ela in Neja sta z vajo z obroči osvojili 3. mesto, Ema, Katja in Manca so bile z vajo z obroči 4., Klara in Lea pa sta z vajo z žogama zasedli 8. mesto. Ela, Ema, Katja, Manca in Neja so tekmovale tudi s skupinsko vajo z žogami, s katero so zasedle 5. mesto. Poleg tega se je vseh 7 članic predstavilo še z vajo brez rekvizita, ki so jo odlično izvedle in nas razveselile z osvojenim 1. mestom. Nastopile so tudi naše mlajše deklice Gloria, Lea in Žana ter Ana, Nika, Zara in Zoja.

Dekletom iskreno čestitamo za njihove suverene nastope in lepe rezultate. Ker pa vedno obstaja še nekaj prostora za napredek, smo za naše tekmovalke kmalu po tekmi pripravile 4-dnevne priprave v Ajdovščini. Na treningih smo se posvečale predvsem pridobivanju kondicije, tehniki z rekviziti ter izpopolnjevanju težin in sestav, na koncu pa smo si privoščile tudi malo sproščanja v bazenu. Trenerke smo izredno ponosne na naše punce, na njihovo pridnost, motiviranost in napredek, ki so ga dosegle v tako kratkem času. Želimo jim, naj s takim elanom tudi nadaljujejo letošnjo tekmovalno sezono.