Naslovnica / ŠPORT / Kamniške ritmičarke uspešno opravile z 2. prvenstveno tekmo

Kamniške ritmičarke uspešno opravile z 2. prvenstveno tekmo

Prejšnji vikend so dekleta Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme opravila z 2. prvenstveno tekmo v skupinskih sestavah ritmične gimnastike, ki jo je v nedeljo, 14. 5. 2023, v športni dvorani pri OŠ Antona Martina Slomška na Vrhniki organiziralo Gimnastično društvo Vrhnika.

Letošnje 2. prvenstvene tekme v ritmični gimnastiki za skupinske sestave so se udeležila dekleta iz 16 različnih slovenskih klubov, med katerimi se je predstavilo kar 46 deklet iz kamniškega Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme. Naše tekmovalke je čakala dolga tekma s hudo konkurenco, vendar so se kljub temu odlično odrezale.

Mlajše deklice Ana, Nika, Zarja in Zoja ter Erika, Gloria, Lea in Žana so pred začetkom tekmovanja nastopile z vajo brez rekvizita. Samo tekmo so nato odprle naše najstarejše, članice Ela, Ema, Katja, Klara, Lea, Manca in Neja, ki so z vajo brez rekvizita zasedle odlično 1. mesto in osvojile zlato medaljo.

Ela, Ema, Katja, Manca in Neja so se predstavile tudi s skupinsko vajo z žogami, s katero so bile 6. V kategoriji deklic brez rekvizita so Katjuša, Tina, Vita in Viva osvojile 6. mesto, Larisa, Lina, Maruša in Mia 8. mesto, Ava, Katja, Vita in Zala pa 12. mesto. Deklice Ela, Lili, Sara in Zala so bile s svojo vajo z obroči 7.

V kategoriji kadetinj so Ajda, Klara, Patricija in Zarja z vajo z obroči prav tako zasedle 7. mesto. Med pari in trojicami so kadetinje Lara, Lina in Zoja osvojile 11. mesto, Arlina, Liby in Žana pa 16. mesto. Obe trojki sta se predstavili z vajo z obroči. V kategoriji mladink so med pari in trojicami Alina, Daša in Tisa z obroči zasedle odlično 3. mesto in osvojile bronasto medaljo, Anastasia in Maja pa sta, prav tako z obroči, končali tik za njimi, na 4. mestu.

Vseh 5 mladink skupaj se je predstavilo še z vajo brez rekvizita, s katero so osvojile 2. mesto. Tudi članice Ema, Katja in Manca so med pari in trojicami s svojo vajo z obroči stopile na 2. stopničko in osvojile srebrno medaljo. Ela in Neja sta bili v isti kategoriji z obroči 6., Klara in Lea pa, z žogami, 14.

Iskrene čestitke vsem puncam za korektno izvedene sestave. V maju se bodo naše tekmovalke udeležile še mednarodnega turnirja v Zagrebu in Kopru, v začetku junija pa jih že čaka najpomembnejša tekma v letu – državno prvenstvo. Držimo pesti in jim želimo vso srečo.