Naslovnica / ŠPORT / Kamniški judoisti so se z državnih prvenstev vrnili s kopico medalj

Kamniški judoisti so se z državnih prvenstev vrnili s kopico medalj

Judo na Kamniškem med mladimi očitno doživlja pravi razcvet, saj na Kamniškem uspešno delujeta dva kluba – Judo klub Kamnik in Judo klub Komenda, člani obeh klubov pa so na nedavnih državnih prvenstvih osvojili kopico medalj.

Judo klub Kamnik

Ob koncu zime so za judoiste na programu državna prvenstva in judoisti Kamnika so se poleg ostalih tekem slovenskega pokala, kjer so pridno zbirali medalje, na državnih prvenstvih tudi segali po kolajnah. Udeležili smo se DP v starostnih kategorijah U16, U14, U12 in U10. Poudariti je potrebno, da je veliko judoistov z letošnjim novim letom prestopilo v višje starostne skupine, tako je letošnje leto za njih bolj usmerjeno na nabiranje izkušenj, ki se bodo kazale šele v naslednjem letu.

TEKMOVALCI  NA DP 2016

Nik Purnat (starejši dečki – U14) je tekmovalec, ki je praktično na vsakem tekmovanju nagrajen z medaljo, malo nerodno pa ga je gripa položila v posteljo ravno pred državnim prvenstvom, kjer  je sicer nastopil,se tudi boril za kolajne, vendar mu je bolezen vzela preveč moči in je za las najprej ostal brez finala, nato še brez kolajne,uvrščen na zanj skromnem 5.mestu, kar pa je še vedno odličen rezultat. Njegovi dosežki v tem letu: 1.m Perfectus cup Samobor, 2.m Pokal Guštajn in Pokal Murske sobote, 3.m Zagreb OPEN

ZLATO ZA NIKA PURNATA

Medalje so osvojili (vsi bron): Jakob Plantarič (+55kg U12), Brina Frece (-52kg U12), Dajana Grčić (-36kg U12), Vesna Koncilja (U10), Gašper Pančur (U10) in Anej Kladnik Volf (U10).

Za medalje so se borili, a za las ostali brez na 5.mestu: Nik Purnat (-55kg U14), Zala Begić Lamut (-36kg U12), Alendina Rekić (-40kg U12), Grofelnik Nik (U10) in Grofelnik Rok (U10)

/.mesto so osvojili: Nina Đukič (-33kg U12), Zelič Berčič Timotej (U10) in Aljaž Nograšek (U10)

9.mesto: Lan Balantič (-66kg U16), Enej Vukšinič (U12)

Nekateri so kljub zmaganim borbam na DP, na koncu ostali tudi brez uvrstitev, a pokazali da se v prihodnosti ni bati za dobre rezultate…

Napisala: Janja Lamut, Judo klub Kamnik

Judo klub Komenda

V nedeljo, 3.4.2016, se je na Ptuju odvijalo državno prvenstvo v judu U8 in U10. Prvenstva se je udeležil tudi Judo klub Komenda, ki ima od februarja letos sekcijo mladih tudi v Kamniku in sicer na OŠ Nevlje ter v športnem centru Virtus.

11

Novopečeni judoisti so že na svoji prvi tekmi pokazali pravi borbeni duh in talent. Z odlično borbo nas je presenetil Leon Burja, ki je med cicibani U10, kjer so tekmovalci že mnogo bolj izkušeni, na koncu zasedel 3. mesto. Med mlajšimi cicibani U8 sta bron osvojila Matej Trivić in Leon Adrović, ki je bil tudi naš najmlajši tekmovalec.

1 mlajsii

Zelo blizu kolajni je bil Mirsad Muradbašić, ki je končal na 4. mestu. Skupno je Judo klub Komenda osvojil kar 9 kolajn, od tega dve zlati, dve srebdni in tri bronaste. Državna prvakinja je postala Komendčanka Nika Mencigar, ki je premagala vse nasprotnice in brez poraza, s kar tremi ipponi zasedla 1. mesto. V težki kategoriji +50kg je naslov državnega prvaka osvojil Mark Lukšič.

Napisal: Boštjan Veinhandl, Judo klub Komenda