Naslovnica / ŠPORT / Kamniški odbojkarji premagali Panvito

Kamniški odbojkarji premagali Panvito

Toncek-Stern-tf1-1024x689Odbojkarji Calcit Volleyballa so na tretji zaporedni tekmi pred svojimi navijači, v sedmem krogu 1. DOL moški, premagali ekipo Panvite Pomgrada in se ji na ta način vsaj delno oddolžili za poraz v lanskem polfinalu končnice državnega prvenstva. Tudi prihodnjo soboto bodo igrali doma, njihov nasprotnik pa bodo odbojkarji ravenskega Fužinarja.

Calcit Volleyball – Panvita Pomgrad 3:1 (-19, 19, 21, 20)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik. 200 gledalcev. Sodnika: Globačnik (Topolšica) in Valentar (Prevalje)

Calcit Volleyball: Hribar – libero, Novljan, T. Štern 17, Drobnič, Vidmar 6, Štembergar Zupan 1, Brus 5, Kvas, Stavbar, Kotnik 8, Ž. Štern 13, Brulec 3. Trener: Marko Brumen.
Panvita Pomgrad: Ajlec 9, Pavlovič 7, Pelemiš 8, Detela2, Vrabl – libero, Fridrih – libero, Miličevič, Flisar 7, Bogožalec 23, Zemljak 3, Grabar, Drvarič 1. Trener: Dejan Fujs.

V lanski sezoni so odbojkarji Calcit Volleyballa Sobočane premagali le enkrat, še zlasti boleča pa sta bila poraza v polfinalu končnice, zato je bil njihov motiv v nocojšnjem medsebojnem obračunu še toliko večji. Toda v prvem nizu so varovanci Dejana Fujsa, ki so tekmo začeli v postavi Nejc Zemljak, Blaž Ajlec, Dejan Pelemiš, Gorazd Flisar, Uroš Pavlovič, Aljoša Bogožaec in Tin Vrabl na mestu prostega igralca, že ob prvem tehničnem odmoru vodili s tremi točkami prednosti. Domači odbojkarji, trener Marko Brumen se je tokrat odločil za Jana Brulca, Andreja Štembergar Zupana, Žigo Šterna, Žana Novljana, Borisa Brusa, Tončka Šterna in prostega igralca Klemna Hribarja, so v tekmo vstopili nervozno, z vse preveč lastnimi napakami, ob ne ravno blestečem sprejemu pa tudi v napadu niso bili najbolj uspešni. S točko Tončka Šterna, ki ga je še pred drugim tehničnim odmorom zamenjal Primož Vidmar, so se gostom še približali na točko zaostanka (8:9), toda z asom Zemljaka so Sobočani domačinom pobegnili že za štiri točke (14:18). Marko Brumen je svoje varovance skušal zbrati s polminutnim odmorom, v igro pa je vrnil Tončka Šterna, toda niti to ni zaustavilo gostujoče ekipe. Pred vstopom v končnico niza je namesto kapetana Štembergar Zupana v igro vstopil Domen Kotnik, toda z blokom Pavloviča in uspešnim napadom Bogožalca so soboški odbojkarji zasluženo slavili v uvodnem nizu.
V drugi niz so soboški odbojkarji vstopili z isto zasedbo, ki je prepričljivo slavila v prvem nizu, medtem ko je v drugem nizu prednost pred Štembergar Zupanom dobil Domen Kotnik. Niz so bolje začeli domači odbojkarji, ki so po napaki Bogolažca prvi povedli s tremi točkami prednosti (8:3), vendar sta bili ekipi po dveh zaporednih točkah Sobočanov, uspešna sta bila Pavlovičl in Ajlec, na osmi točki že izenačeni. Do petnajste točke sta bili ekipi še vedno skupaj, nato pa sta Tonček Štern z dvema točkama in Kotnik z eno poskrbela za polminutni odmor, ki ga je vzel soboški trener Dejan Fujs, kajti njegovi varovanci so za domačo ekipo zaostajali za tri točke (15:18). Ker so po napaki Bogožalca Kamničani svojo prednost povečali še za točko, je namesto Ajleca v igro vstopil Jernej Detela, a niti to ni obradilo sadov. Sobočani so se z asom Zemljaka Kamničanom še približali na dve točki zaostanka (17:19), toda z dvema zaporednima točkama Kotnika, drugo je dosegel z blokom, so odbojkarji Calcit Volleyballa spet prišli do štirih točk naskoka (21:17). Usoda gostov v drugem nizu je bila zapečatena z asom Brusa ter še enim blokom Kotnika, kajti Kamničani so prišli do kar sedmih zaključnih žog za izenačenje v nizih. Drugo je izkoristil Tonček Štern.
Tretji niz se je začel z blokom Brusa, z dvema zaporednima točkama Žige Šterna pa so domači odbojkarji na prvi tehnični odmor odšli z dvema točkama prednosti. Soboški odbojkarji so na osmi točki izid izenačili, vendar le na kratko, kajti z blokom Tončka Šterna so jim Kamničani pobegnili na tri točke (11:8), toda Pelemič in Pavlovič sta poskrbela za to, da je bil izid na dvanajsti točki spet izenačen. Na žalost gostov zadnjič v tretjem nizu, kajti po polminutnem odmoru in menjavi Novljana s Primožem Vidmarjem, ki je, tako kot v mladinski reprezentanci Slovenije, tokrat zaigral na mestu blokerja, so odbojkarji Calcita prav z njegovim blokom dosegli še svojo šesto zaporedno točko za vodstvo z 18:12. Dejan Fujs je ob drugem tehničnem odmoru namesto Zemljaka v igro poslal svojega edinega mladinskega reprezentanta Urbana Drvariča, kmalu zatem pa je Pelemiša menjal Detela, a je bil zaostanek njegovih varovancev že previsok, da bi lahko prišlo do preobrata. Ko je Vidmar dosegel še svoj drugi blok na tekmi in so Kamničani povedli z 22:17, je bilo bolj ali manj jasno, da bo domača ekipa na derbiju sedmega kroga 1. DOL moški osvojila najmanj točko. Z uspešnim napadom Tončka Šterna so prišli do petih zaključnih žog, po slabem servisu Ajleca pa so izkoristili drugo.

Tudi v četrtem nizu je bila pobuda ves čas na strani domače ekipe, v kateri je Vidmar ostal v igri, medtem ko je pri gostih namesto Ajleca niz začel Detela. Po eni izmed številnih napak gostov, na tekmi so jih skupaj naredili kar, 41, Kamničani kar šestnajst manj, so domači odbojkarji na prvih tehnični odmor odšli s tremi točkami prednosti. Razigrani Bogožalec je ob pomoči Detele poskrbel za izenačenje na deseti točki, to pa je bilo zadnje izenačenje na tekmi, še zadnjič pa sta bili ekipi blizu skupaj po asu Pelemiša, ko je Panvita za Kamničani zaostajala za točko (17:18). Toda novi dve lastni napaki in blok Brusa so soboške odbojkarje od domače ekipe oddaljile za štiri točke (17:21), to pa je bila prednost, ki jo Calcit Volleyball ni več izpustil iz rok. Z novimi tremi točkami so se Kamničani učvrstili na drugem mestu prvenstvene lestvice, saj so na drugem derbiju odbojkarji ACH Volleyja s 3:0 premagali kanalski Salonit.

Na tekmi, ki ni navdušila, saj so, predvsem gostje, naredili vse preveč lastnih napak, so bili Sobočani malenkost boljši na sprejemu, dosegli so tudi tri ase več, šest, a so pri tem naredili kar 21 napak, domačini le trinajst, zato pa so bili Kamničani bolj učinkoviti v napadu in boljši v bloku, kjer se je s štirimi izkazal Primož Vidmar.

Marko Brumen, trener Calcit Volleyballa: „Tekmo smo začeli mlačno, neodločno, slabo na sprejemu servisa in samem servisu, medtem ko se je zadeva v drugem nizu obrnila v našo korist. Gostje so naredili veliko lastnih napak, tekma je bila nervozna, nekaj časa je Sobočane v igri držal Bogožalec, ki je zaključeval tudi težke žoge, pa tudi Pelemiš je odlično odigral ena na ena. Od drugega niza naprej je bila slika na igrišču drugačna. Sobočani so popustili, kot da bi bili utrujeni, delno pa smo k temu pripomogli tudi mi s svojo igro. Na koncu smo dokaj gladko prišli do zmage. Izkazali sta se tudi obe menjavi. Čeprav Kotnik ni začel najbolje, je bil pozneje zelo soliden, pohvale pa si zasluži tudi Vidmar, ki je uspešno v bloku zamenjal Novljana in tudi zanj lahko rečem, da je svoje delo korektno opravil.“

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada: „Na tekmi smo naredili toliko lastnih napak, da niti v enem trenutku nismo bili blizu zmage. Z izjemo prvega niza, seveda, ko smo se še držali dogovora in še nismo delali toliko napak. V nadaljevanju smo kar tekmovali, kdo jih bo naredil več. Calcit je zasluženo prišel do treh točk, čeprav tudi on ni prikazal blesteče igre. Tekma je bila, kar se same kakovosti tiče, povprečna, vendar ne bi rekel, da je bil vzrok temu v tem, da je šlo za derbi. Predvsem mi smo v trenutkih, ko so se odločali posamezni niz, delali neumne napake, domačini so to izkoristili in zmagali. Ko narediš 41 lastnih napak, ne moreš računati na zmago. Pravzaprav smo se kar sami premagali.“