Naslovnica / ŠPORT / Kamniški plavalci z zimskih državnih prvenstev prišli bogatejši za osem medalj

Kamniški plavalci z zimskih državnih prvenstev prišli bogatejši za osem medalj

Zimska državna prvenstva so za kamniške plavalke in plavalce praviloma manj uspešna kot poletna, saj veliko časa namesto za treninge porabijo za vožnje, do ustreznih objektov. Letošnja so se odvijala v Mariboru, Ljubljani in Kranju, v krajih kjer imajo plavalke in plavalci pogoje o katerih mi lahko samo sanjamo. Barve Plavalnega kluba Kamnik je pod vodstvom trenerjev Emila Tahiroviča, Gaje Lorenci in Aleša Kuharja zastopalo 30 plavalk in plavalcev. Vendar tokrat ne bomo jamrali, ampak predstavili odlične rezultate zimske sezone, zaradi katerih si toliko bolj želimo, da letos čim prej začnemo s treningi na našem domačem bazenu Pod skalco.

Jernej Prebil državni prvak med dečki, dvakrat srebro, dvakrat bron

Jernej Prebil 1. mesto1

Jernej Prebil je že v lanski sezoni nakazal, da utegne biti letošnja sezona njegova in to je minuli vikend na Moštvenem in posamičnem državnem prvenstvu za dečke in deklice, več kot potrdil. S trenerjem Emilom Tahirovičem ste odlično načrtovala formo in v nedeljo je v disciplini 100 metrov prosto, že tako uspešno prvenstvo zaključil z zmago in osvojenim naslovom državnega prvaka med dečki (letnik 2002 in 2003). V šestih nastopih je bila njegova najslabša uvrstitev peto mesto, srebro je osvojil na 50 m prosto in 100 m mešano, bron 50 m delfin in 200 m prosto.

Eva Bende srebrna in bronasta

Eva Bende 3. mesto

Tako kot Jernej je tudi Eva že lani med mlajšimi letniki v kategoriji deklic (letnik 2004 in 2005) osvajala diplome in s trenerjem Emilom Tahirovičem sta za letos postavila visoke cilje. Po dveh četrtih mestih v petek in soboto, je Eva v nedeljo ujela manjkajoče stotinke, kar je bilo dovolj za srebro na 100 m mešano in bron na 100 m prosto.

Živa Dobrovoljc srebrna

Ziva Dobrovoljc

Živa je v Mariboru na Zimskem združenem državnem prvenstvu osvojila odlično drugo mesto v disciplini 200 m prosto med mladinkami. Odličen rezultat ji je prinesel tudi vabilo v državno reprezentanco za tradicionalni četveroboj plavalnih reprezentanc Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Srbije in Slovenije v Kranju, 5. in 6. marca.

Iza Videc in Marja Maček Sitar na stopničkah med mlajšimi letniki

Marja Macek Sitar

Poleg medalj v kategorijah na prvenstvih mlajših kategorij podeljujejo tudi diplome za mlajše letnike. Iza Videc je na Moštvenem in posamičnem DP za mlajše deklice osvojila 1. mesto na 100 m prosto, 2. mesto na 400 m prosto, ter tretji mesti na 50 in 200 m prosto. Marja Maček Sitar je na Moštvenem in posamičnem DP za deklice osvojila 3. mesto na 50 m prosto.

Ekipno zelo uspešni

PK_Kamnik_vsi_plavalci

Seveda ne moremo mimo rezultatov vseh ostalih kamniških plavalk in plavalcev, saj so vsi po vrsti izboljševali osebne rekorde. Še posebej so nas presenetile deklice in mlajše deklice, saj so v štafetah, kar trikrat osvojile nehvaležno četrto mesto. Na državnih prvenstvih so tako nastopili in osvojili naslednje svoje najboljše uvrstitve:

1. mesto – Taja Vejnovič 100 m delfin,
  2. mesto – Maša Varga 100 m delfin,
  3. mesto – Jan Uršič 200 m hrbtno,
  4. mesto – Klemen Bojanc 1500 m prosto,
  5. mesto – Anže Pirnat 200 m delfin,
  6. mesto – Lucija Pintar 100 m delfin,
  7. mesto – Maja Helena Končar in Lia Orel 400 m prosto, Manca Gabrič 50 m prosto,