Naslovnica / PODJETNIŠTVO IN TURIZEM / Kamniško jesensko dogajanje bo popestrila »Barvita jesen«

Kamniško jesensko dogajanje bo popestrila »Barvita jesen«

Prireditveni jesenski utrip v središču Kamnika bo, v sklopu prireditev poimenovanih »Barvita jesen v Kamniku«, v oktobru in novembru popestrila kopica različnih dogodkov in prireditev.

Nedavno tega je Zavod za turizem, šport in kulturo Kamnik objavil javni poziv za sofinanciranje posameznih dogodkov v središču mesta Kamnik, ki je bil deležen razmeroma dobrega odziva, saj se je nanj prijavilo 12 različnih prijaviteljev, ki bodo v tem in prihodnjem mesecu v ožjem mestnem središču skupaj organizirali skoraj štirideset različnih dogodkov in prireditev.

V ta namen je bilo z javnim pozivom namenjenih 12.000 evrov, vendar razpisana sredstva tokrat, žal, še niso bila razdeljena v celoti, zato se nadejamo, da se bo na podobne razpise v prihodnje prijavilo še več organizatorjev prireditev in dogodkov. Le-ti s tem namreč ne pripomorejo zgolj k oživitvi mestnega središča, ampak lahko obenem poskrbijo tudi za učinkovito promocijo lastne dejavnosti in ponudbe.

12 prijaviteljev in 39 sofinanciranih dogodkov in prireditev

Vloge ducata uspešnih prirediteljev dogodkov in prireditev, ki so se odzvali na razpis, je obravnavala petčlanska komisija v sestavi: podžupan  Matej Slapar in višja svetovalka za gospodarske dejavnosti in finance na Občini Kamnik Katarina Ščetinin, kot predstavnika Občine Kamnik,  v. d. direktorja ZTŠK Kamnik Tomaž Simetinger in vodja sektorja turizem Nina Irt, kot predstavnika Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik, ter predstavnik zunanjega partnerja pri projektu – Kikštarter: vodja Kikštarterja Matjaž Jug.

Prijavitelji so sredstev javnega razpisa za jesensko sofinanciranje dogodkov in prireditev prejeli po nekaj stotakov sredstev na prireditev, sredstva pa je komisija posameznim prijaviteljem razdelila na način, kot je razviden iz spodnje tabele, ki so nam jo, na našo prošnjo, posredovali z Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik.

Prijavitelj dogodkaEnkratni dogodek 1Enkratni dogodek 2Enkratni dogodek 3Večdnevni dogodki
Pletenine Špenko389,680,000,00520,45
Lady M, Maja Aleksovska Lesjak s.p.378,220,000,00250,00
Kavarna Rotovž, Nina Kenda s.p.378,22378,22378,22520,45
Galerija Majolka, Sonja Berlec s.p.270,00206,30220,000,00
Gostilna Majolka, Šufle d.o.o.320,92320,920,00550,19
Zavod Ustvarjalnih idej309,46309,46309,46431,23
Intershop Kameleon, Valerija Božič s.p.297,99150,000,00609,67
Razvojno združenje Grunt – Reciklarnica200,00300,000,00386,62
Psihoterapija Arkada – Arkada Interier d.o.o.297,990,000,000,00
Darinka Schaffer Jerman s.p.120,000,000,000,00
Mifor d.o.o.297,99275,070,000,00
Dolina Adrenalina d.o.o. – Pod Gradom200,00100,00300,00550,19

Spodbujanje sodelovanja

Po navedbah Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik je bila vsaka izmed prispelih vlog obravnavana posamično, vloge pa so bile, skladno z razpisnimi pogoji, točkovane po različnih kriterijih, in sicer glede na:

  • inovativnost, ustvarjalnost in kakovost prijavljene prireditve/dogodka (do 15 točk),
  • realen načrt izvedbe in obiskanosti prireditev in ciljne skupine obiskovalcev (do 10 točk),
  • pomen programa oziroma projekta z vidika promocije ter uveljavljanja in utrjevanja pozitivne podobe mestnega jedra Kamnika (do 5 točk),
  • oglaševalski doseg promocije dogodka in predviden obisk na dogodku (do 10 točk), povezovanje v okviru partnerstev (do 3 točk),
  • sodelovanje v Projektu spodbujanje utripa v mestnem jedru v decembru 2017 (do 3 točk).

Kot je razvidno iz navedenih kriterijev, so bili z več točkami nagrajeni projekti, ki dajejo večji poudarek medsebojnemu povezovanju in sodelovanju posameznih organizatorjev, saj namen javnega razpisa ni zgolj oživljanje mestnega središča Kamnika, ampak obenem tudi spodbujanje povezovanja in medsebojnega sodelovanja različnih deležnikov, ki (so)delujejo v centru mesta.

Komisija je v postopku odločanja sprejela sklep, da se posameznemu prosilcu dodelijo sredstva le do višine zaprošenih sredstev, tako da je slab tisočak in pol od 12.000 evrov razpisanih sredstev, kot smo že omenili, tokrat ostal nerazdeljen, kar je morda lahko tudi spodbuda, da se na prihodnje tovrstne razpise prijavi še kdo, ali pa da obstoječi prijavitelji prijavijo še kak zanimiv dogodek oz. prireditev.

Če bo vse po sreči, naj bi bil podoben razpis objavljen tudi v decembru oz. za božično-novoletni čas, v vsakem primeru pa gre za dobrodošlo, predvsem pa povsem konkretno nadaljevanje že lani decembra vpeljanega sofinanciranja prireditev, ki se je izkazalo kot uspešno in s katerim mesto, za ceno ene same večje prireditve, na različnih mestih dobi domala štirideset manjših dogodkov.

Barvit jesenski utrip

Jesenski utrip Kamnika bo tako popestren s številnimi koncerti in glasbenimi nastopi, modno revijo, različnimi razstavami, degustacijami in delavnicami, raznoliko dogajanje pa bo zagotovo pripomoglo k precej bolj živahnemu utripu mesta, kot smo ga bili vajeni v preteklih letih.

Nekatere izmed prireditev so se že odvile, če pa ob tem pomislimo pomislimo, da bodo k pestrejšemu jesenskemu dogajanju v Kamniku, z običajnimi predvolilnimi golaži in peko kostanja, bržkone pripomogli tudi različni organizatorji volilnih kampanj, pa se lahko nadejamo prav zares živahne, pestre in živopisne kamniške jeseni.

Program dogodkov in prireditev

 

KJE?KAJ?KDAJ?
Kavarna RotovžVečer ljudskih pesmi  – Mara in Ljudske pevke12.10.2018 ob 19. uri
Intershop KameleonPoslikava s Kano Julijo 12.10.2018 od 10.30h do 18h
ReciklarnicaOtroške delavnice – Izdelava sveč iz odpadnega jedilnega olja12.10.2018 od 16h do 17h
Galerija MajolkaSlikarska razstava: Jesen – tihožitja 17.10.2018 ob 18. uri
ReciklarnicaPredstavitev OilRight izdelkov17.10.2018 od 17h do 18h
Boutique MiforBarvita Jesen v Mifor17.10.2018 ob 17h
Kavarna RotovžEtno violine 19.10.2018 ob 19. uri
Intershop KameleonPREDAVANJE O STARODAVNIH SIMBOLIH19.10. 2018 ob 17. uri
Kotiček pod srečno zvezdoAstro kartografija20.10.2018 od 8h do 12h
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201822.10.2018 od 9. do 19. ure
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201823.10.2018 od 9. do 19. ure
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201824.10.2018 od 9. do 19. ure
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201825.10.2018 od 9. do 19. ure
Kotiček pod srečno zvezdoZ naravo nad Zimske tegobe 25.10.2018 v delovnem času.
Kavarna RotovžAkustični večer kitarista Matica Smolnikarja in Neže Drobnič26.10.2018 ob 19. uri
Gostilna MajolkaDegustacija vin Ščurek 26.10.2018 ob 19. uri
Modno šiviljstvo Darja Schaffer s.p. – Šutna 8Predstavitev šivanja26.10.2018 ob 10h do 17h
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201826.10.2018 od 9. do 19. ure
Lady MModno oblačenje kot umetnost26.10.2018 v delovnem času.
Kotiček pod srečno zvezdoZ naravo nad Zimske tegobe 26.10.2018 v delovnem času.
ReciklarnicaOtroške delavnice – Okraski za noč čarovnic27.10.2018 od 10h do 11h
Pletenine ŠpenkoPromocija nove jesensko zimske kolekcije 201827.10.2018 od 9. do 13. ure
Lady MModno oblačenje kot umetnost27.10.2018 v delovnem času.
Kotiček pod srečno zvezdoZ naravo nad Zimske tegobe 27.10.2018 v delovnem času.
Pletenine Špenko30 let prodajalne ŠPENKO29.10.2018 od 9 do 19. ure
Galerija MajolkaBuče – izdelovanje, izrezovanje, bučna juha, bučna pica29.10.2018 ob 15. uri
ReciklarnicaPredstavitev kozmetike in čistil na točenje31.10.2018 od 17h do 18h
Kavarna RotovžPetkovi akustični večeri  2.11.2018 ob 19. uri
Gostilna MajolkaDegustacija vin Kristančič 7.11.2018 ob 19. uri
Pod GradomJani Tomšič – koncert8.11.2018 ob 20.30 uri
Lady MModna revija Lady M9.11.2018 ob 17. uri
ReciklarnicaOtroške delavnice – Ptičje hišice9.11.2018 od 16h do 17h
Kavarna RotovžPetkovi akustični večeri  9.11.2018 ob 19. uri
Gostilna MajolkaOkusi Kamnika v Majolki9.11.2018 v delovnem času.
Kotiček pod srečno zvezdoNamen in uporaba Kristalov10.11.2018 od 8h do 12h
Psihoterapija Arkada – Šutna 24Dan odprtih vrat 10.11.2018 od 10h do 15h
Gostilna MajolkaOkusi Kamnika v Majolki10.11.2018 v delovnem času.
Gostilna MajolkaOkusi Kamnika v Majolki11.11.2018 v delovnem času.
ReciklarnicaPredstavitev kompletov za vzgojo zelišč in lončkov iz BIO plastike14.11.2018 od 17h do 18h
Pod GradomIvan Grozni  – monodrama 15.11.2018 ob 20.30 uri
Galerija MajolkaJaslice na slovenskem – razstava 16.11.2018 ob 18. uri
Intershop KameleonPREDAVANJE O STARODAVNIH SIMBOLIH16.11.2018 ob 17. uri
Boutique Mifor27. let trgovine Mifor 16.11.2018 ob 17h
Lady MModno oblačenje kot umetnost16.11. 2018 v delovnem času.
Kavarna RotovžPetkovi akustični večeri  16.11.2018 ob 19. uri
Kotiček pod srečno zvezdoIzdelaj si zapestnico 17.11.2018 od 8h do 12h
Lady MModno oblačenje kot umetnost17.11. 2018 v delovnem času.
Kavarna RotovžPetkovi akustični večeri  23.11.2018 ob 19. uri
Pod GradomMINI festival (degustacija piva in otroške delavnice) 23.11.2018 v delovnem času.
ReciklarnicaOtroške delavnice – Izdelava figuric za božično žito24.11.2018 od 10h do 17h
Pod GradomMINI festival (degustacija piva in otroške delavnice) 24.11.2018 v delovnem času.
Pod GradomMINI festival (degustacija piva in otroške delavnice) 25.11.2018 v delovnem času.
ReciklarnicaPredstavitev BIO razgradljivih izdelkov za dom28.11.2018 od 17h do 18h
Pod GradomMINI festival (degustacija piva in otroške delavnice) 29.11.2018 v delovnem času.
Intershop KameleonDobrodošli na Šutni Oktober in november 2018
ReciklarnicaDobrodošli v ReciklarniciOktober in november 2018

 

Trgovski center Kamnik

Za potrebe promocije mestnega središča je včeraj, ob sodelovanju Občine Kamnik in Kikštarterja, zaživela tudi posebna spletna stran www.trgovski-center-kamnik.si, na kateri so  so predstavljeni ponudniki iz območja ožjega mestnega jedra Kamnika.