Naslovnica / Napovedi in obvestila / Obvestilo o odpovedi koncerta Janeza Dovča na Veliki planini

Obvestilo o odpovedi koncerta Janeza Dovča na Veliki planini

Velika planina d.o.o. obvešča, da je glasbeni večer JANEZA DOVČA & SOUNDS OF SLOVENIA NA VELIKI PLANINI je, zaradi slabe vremenske napovedi, odpovedan oziroma prestavljen v leto 2027.

Koncert Janez Dovč & Sounds of Slovenia, ki je bil napovedan za soboto, 22. avgusta 2026, pod Zelenim robom na Veliki planini, zaradi napovedanih neugodnih vremenskih razmer prestavljamo na leto 2027.

Odločitev smo skupaj z izvajalcem sprejeli po spremljanju aktualnih vremenskih napovedi, ki za petek napovedujejo večjo količino padavin, za soboto pa nizke temperature, visoko vlažnost in možnost ploh tudi v popoldanskem času.

Na naravo ne moremo vplivati. Lahko pa vplivamo na doživetje, ki ga želimo ustvariti.

Koncert Janez Dovč & Sounds of Slovenia smo od začetka snovali kot nekaj več kot zgolj glasbeni nastop na prostem. Njegovo bistvo je prav v prostoru, v katerem naj bi se zgodil – med pašniki Velike planine, pod odprtim nebom, z razgledi na Kamniško-Savinjske Alpe in v naravnem ambientu, ki naj bi postal del glasbene zgodbe.

Prav zato Velika planina pri tem dogodku ni bila zamišljena zgolj kot kulisa, na katero bi postavili oder in izvedli koncert ne glede na okoliščine. Želeli smo ustvariti večer, v katerem se povežejo vrhunska glasbena ustvarjalnost, slovenska glasbena dediščina, pastirska tradicija in narava – ter obiskovalcem omogočiti, da koncert doživijo drugače: na pašniku, na piknik odeji, ob razgledih in v večernem vzdušju planine.

Napovedane razmere takšnega doživetja žal ne omogočajo. Padavine pred dogodkom pomenijo tudi moker in razmočen teren, možnost ploh na dan koncerta pa dodatno negotovost za izvedbo dogodka na prostem.

Dogodek bomo skupaj z Janezom Dovčem & Sounds of Slovenia prestavili na leto 2027, ko želimo prvotno idejo izpeljati tako, kot je bila zamišljena. Nov termin bomo sporočili naknadno.

Vsem obiskovalcem, ki so že kupili posebne vozovnice za nihalko in sedežnico za 22. avgust, bo kupnina povrnjena v celoti.

Prvi tovrstni glasbeni večer na Veliki planini bo tako moral še nekoliko počakati. Ideja pa ostaja enaka: ustvariti dogodek, pri katerem prostor ni zgolj prizorišče, temveč postane del glasbe in celotnega doživetja.

Se vidimo v 2027 – ko se bosta glasba in Velika planina lahko ujeli v pravem trenutku

Velika planina d.o.o.

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Save
Shrani nastavitve