Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Obe kamniški mladinski ekipi v polfinalu državnega prvenstva

Odbojka: Obe kamniški mladinski ekipi v polfinalu državnega prvenstva

Obe kamniški ekipi sta bili uspešni na četrtfinalnem turnirju državnega prvenstva. Medtem ko so kamniške mladinke na turnirju v Kranju z dvema zmagama osvojile prvo mesto, so si kamniški mladinci v Prvačini nastop na polfinalnem turnirju zagotovili v svoji tretji tekmi, ko so z 2:1 premagali Žirovnico.

V dvorani Zlato Polje v Kranju so za prvo presenečenje poskrbele domačinke turnirja, ki so z 2:1 (-18, 23, 10) presenetile ekipo Mladi Jesenice, ki so lani osvojile drugo mesto v državnem prvenstvu. Zelo napeto je bilo tudi na drugi tekmi prvega kroga, v kateri so odbojkarice Calcit Volleyballa igrale proti Žirovnici. Na tej tekmi je bilo v kamniški ekipi opaziti veliko neuigranost, kajti namesto Ane Pibernik, ki ima težjo poškodbo ramena, je prvič v mladinki ekipi na mestu organizatorke igre zaigrala Eva Pogačar, ki je še vedno starejša deklica. Kljub temu so Kamničanke v prvem nizu zmagale, ne pa tudi v drugem, tako da je o zmagovalkah odločal tie-break. V njem so Žirovničanke vodile že z 10:7, toda Kamničanke so le prišle do svoje igre in do konca niza nasprotnicam prepustile le še dve točki. Končni izid je bil 2:1 (20, -20, 12).

Tudi na tekmi, ki je odločala o prvem mestu na turnirju, so odbojkarice Calcita slavile v prvem nizu, v drugem pa so bile premalo zbrane tako na sprejemu servisa kot v bloku, kar so Kranjčanke izkoristile in zasluženo prišle do izenačenje. V tretjem, odločilnem nizu je bila prednost ves čas na kamniški strani. Z odličnimi servisi so onemogočile nasprotnicam organizacijo napada, ob odlični igri v obrambi in napadu pa je bilo to dovolj za zmago z 2:1 (20, -20, 7) v nizih.

„Na prvi tekmi smo kar nekaj časa potrebovale, da smo prišle do prave igre. Z zelo raznolikim in natančnim napadom so nam Žirovničanke povzročile veliko težav in šele, ko smo izboljšale postavitev in gibanje v obrambi, nam je uspelo streti njihov odpor. Tekma proti Kranjčankam, ki so presenetile Jeseničanke, je bila na še višji ravni in tudi nasprotnice so bile še bolj zahtevne. V drugem nizu smo popustile na sprejemu, toda v tie-breaku je bila prednost spet na naši strani. Pohvale si zaslužijo vse igralke. Čeprav so bile na turnirju štiri izenačene ekipe, je po kakovosti odstopala Lana Ščuka,“ je po zmagi v Kranju dejala trenerka kamniških mladink Tanja Božinović.

mladinski_261014a

Za Calcit Volleyvball so igrale: Lana Ščuka, Tina Novak, Eva Pogačar, Špela Lazar, Klara Kregar, Maja Forštnarič, Patricija Porovne Černe – libero, Ana Špoljarič, Tjaša Gregorinčič, Tjaša Gadža, Neža Repnik.

S turnirja v Kranju se je ob Kamničankah na polfinalni turnir, ki bo na sporedu 21. decembra, uvrstila še domača ekipa, ki je na odločilni tekmi za drugo mesto in s tem uvrstitev na polfinalni turnir še drugič premagala Jeseničanke. Tokrat celo brez izgubljenega niza.

Premagali utrujenost in Žirovnico

Na prvi tekmi turnirja v Prvačini so kamniški mladinci igrali z ekipo Logatca, ki so jo brez večjih težav premagali z 2:0 (16, 21), medtem ko je domači Go Volley po hudem boju z 2:1 (23, -23, 13) premagal Žirovnico. O prvem mestu na turnirju je tako odločala tekma med kamniškimi in prvaškimi mladinci. Na kakovostni tekmi so prvi niz na razliko dobili domači odbojkarji, v drugem so Kamničani prikazali odlično igro ter Prvačanom prepustili le trinajst točk, žal pa v tretjem niso bili več tako uspešni, tako da se je prvega mesta na turnirju in s tem že uvrstitve na polfinalni turnir veselili Go Volley z izidom 2:1 (23, -13, 11). Ker so na tekmi poražencev prvega kroga odbojkarji iz Žirovnice premagali BenQuick Logatec z 2:0 (18, 20), je o drugem potniku na polfinalni turnir, ki bo na sporedu 21. decembra, odločala tekma med Calcit Volleyballom in Žirovnico. V še eni razburljivi tekmi, ki se je odločala v tie-breku, so Kamničani zmogli dovolj moči ter po zmagi na območnem prvenstvu še drugič v letošnji sezoni premagali žirovniške vrstnike.

Končni izid je bil 2:1 (20, -22, 12) za Calcit Volleyball, ki je praktično celoten turnir odigral z osmimi igralci. Na mestu podajalca je ves čas igral Rok Kočevar, sprejemalca sta bila Gašper Hribar in Nejc Močnik, v bloku Jan Pibernik in Anže Muršak, ki ga je na drugi zamenjal Luka Lazar, čeprav ima poškodovano ramo, na mestu korektorja Teo Podobnik in na mestu prostega igralca Metod Golob.

„Na prvi tekmi, ki smo jo resda dobili, nismo prikazali najboljše igre, a je bilo to vseeno dovolj za zmago. Boljšo igro smo prikazali proti domačinu turnirja. Če bi v njej dobili prvi niz, bi verjetno osvojili prvo mesto, tako pa smo se morali podati v boj še z Žirovnico. Na tej tekmi je bila utrujenost še na višku, kajti na voljo praktično nismo imeli menjav, to pa je bila že tretja tekma za igralce. Na srečo smo zdržali in zasluženo prišli do zmage. Pred sezono smo si pri mladinski ekipi želeli priti do polfinala, kar nam je uspelo in s tem smo cilj dosegli,“ je bil z igro in pristopom svojih varovancev zadovoljen trener Gregor Hribar.