Naslovnica / ŠPORT / Odbojka: Prvi ekipi Calcita uspešni, druga ne

Odbojka: Prvi ekipi Calcita uspešni, druga ne

Sinoči so bile na sporedu prve tekme osmine finala pokala Slovenije, Calcit Volleyball pa je bil zastopan, s kar tremi ekipami. Po pričakovanjih sta obe prvi kamniški ekipi slavili v gosteh, odbojkarice v Miklavžu, medtem ko so odbojkarji zmagali v Slovenski Bistrici. Prav tako po pričakovanjih je praznih rok ostala druga moška kamniška ekipa, ki je izgubila proti Salonitu iz Kanala. Povratne tekme bodo na sporedu 5. novembra.

Na svoji prvi uradni tekmi v novi sezoni so Kamničanke v Miklavžu na Dravskem polju igrale proti ekipi Neukročenih, za katero igrajo nekdanje odbojkarice, Ines Udrih, Mateja Veber, Tina Borse, Andreja Bratož, Živa Lacko, Nuša Drevenšek Draškovič, Andreja Bratušek in Eva Lepej. V prvem nizu so domače odbojkarice pošteno namučile gostje, ki so tekmo začele v postavi Mojca Božič, Petra Vrhovnik, Lana Ščuka, Tamara Borko, Maja Forštnarič, prvič v dresu Calcita na uradni tekmi Urška Igličar ter prosta igralka Meta Jerala. Branilke pokalnega naslova so do vodstva z 1:0, prišle šele po razburljivi končnici, zato pa so predvsem v drugem in tretjem nizu le postavile stvari na svoje mesto, tako da bo povratna tekma v Kamniku le še formalnost. V drugem in tretjem nizu sta občasno priložnost dobili tudi Klara Kregar in Zala Kranjc, manjkala pa je Ana Katarina Hribar, ki je imela obveznosti na fakulteti. Končni izid je bil 3:0 (23, 10, 18). Američanka Mekana Barnes bo v Slovenijo prišla v soboto, vendar v Mariboru, na tekmi prvega kroga srednjeevropske lige ne bo igrala.

„Velikokrat se zgodi, ko igraš proti ekipam, kot so naše nasprotnice v osmini finala, da motivacija ni najboljša, čeprav so bile na drugi strani same nekdanje odbojkarice, ki so želele dokazati, da so še sposobne igrati na visoki ravni. Na srečo smo prvi niz vseeno srečno pripeljali do konca, v nadaljevanju je bila igra boljša in temu primeren je bil tudi izid,“ je po zmagi povedal trener Kamničank Gašper Ribič.

Bistričani zapretili v prvem nizu

Podoben potek, kot v Miklavžu je imel prvi niz tudi v Slovenski Bistrici, kjer je pri domačem Murexinu gostovala prva kamniška ekipa. Domači odbojkarji so proti Kamničanom, ki so tekmo začeli v postavi Tine Kvas, Sergej Drobnič, Andrej Štembergar Zupan, Primož Vidmar, Boris Brus, Tonček Štern in prosti igralec Klemen Hribar, vodili že s 23:20. Da do presenečenja le ni prišlo, je poskrbel najprej Tonček Štern, ki je, tako kot njegov brati Žiga svojo odbojkarsko pot začel v Slovenski Bistrici, priboril servis, nato pa so Kamničani s tremi zaporednimi bloki (enega Brusa in dveh Kvasa) prišli do prve zaključne žoge za vodstvo z 1:0 v nizih. Brus je izkoristil že kar prvo. V drugem nizu je namesto Štembergar Zupana zaigral Žiga Štern, drugih sprememb v kamniški ekipi pa ni bilo. Že ob prvem tehničnem odmoru so varovanci Marka Brumna povedli s petimi točkami prednosti, z delnim izidom 5:0 pa so prišli do vodstva z 19:10. Razlika devetih točk je bila tudi ob koncu niza. V tretjem nizu je Žigo Šterna na sprejemu zamenjal Domen Kotnik, ki je v igro vstopil že v drugem, Bistričani pa so bili popolnoma nemočni, o čemer priča le sedem osvojenih točk. Končni izid je bil 3:0 (23, 16, 7) za Calcit Volleyball.

Kanalci, premočni za drugo kamniško ekipo

Druga ekipa Calcit Volleyballa, ki je že z uvrstitvijo v osmino finala presenetila, v dvoboju z branili pokalnega naslova ni imela pravih možnosti za uspeh, čeprav so igrali v dvorani OŠ Stranje. V prvem in tretjem nizu so še držali korak z gosti, v drugem pa je prišlo do razpada sistema, kar so Kanalci seveda izkoristili in prišli do visoke zmage. Končni izid je bil 3:0 (17, 10, 19) za Salonit, ki bo prihodnjo soboto v svoji dvorani v devetem krogu 1. DOL gostil prvo ekipo Calcita. Domači odbojkarji so obračun z gosti iz Kanala, ki branijo lanskoletni pokalni naslov, začeli v postavi Nejc Smrekar, Žan Bezjak, Nejc Močnik, Grega Ratek, Jan Pibernik, Jaka Klemenčič in prosti igralec Metod Golob. Prvi niz so sicer začeli dobro, bili do prvega tehničnega odmora še konkurenčni gostom, vendar so v nadaljevanju igre, kar zlasti velja za drugi nizu, naredili vse preveč lastnih napak. V drugem nizu je namesto Klemenčiča vstopil Peter Lombergar, priložnost sta dobila tudi Gašper Hribar in Luka Lazar. Na drugi strani mreže so Kanalci prvi niz odigrali v svoji najboljši zasedbi, nato pa je tudi njihov trener Leon Schilling priložnost ponudil igralcem, ki običajno manj igrajo.

„Kakovostna razlika je pač na strani Kanalcev. Mi smo tekmo odigrali z nekoliko preveč boječe, kajti v strahu, da bi dobili blok, smo žoge pošiljali v avt. Za nameček smo celo tekmo imeli težave na sprejemu servisa, zato je bilo toliko težje igrati proti boljši ekipi od sebe. Če bi imeli nekoliko boljši sprejem, pa tudi servis, bi bila tekma bolj enakovredna, čeprav so bili deli prvega in tretjega niza odigrani dobro, toda to je bilo premalo, da bi prišli vsaj do častnega niza. Žal mi je za drugi niz, ko smo bolj stali kot igrali, tako da nihče od nas ni imel prav veliko od igre,“ je po tekmi v Stranjah povedal Gregor Hribar, trener druge ekipe Calcit Volleyballa.