Naslovnica / ŠPORT / Odličen nastop Lovra Planka na Svetovnem prvenstvu v biatlonu
Od leve proti desni: Planko, Cisar, Gross, Vidmar, Marič - Fotografija: SloSki

Odličen nastop Lovra Planka na Svetovnem prvenstvu v biatlonu

Svetovno prvenstvo, ki trenutno poteka v nemškem Oberhofu, je za enaindvajsetletnega Kamničana Lovra Planka ponudilo izjemno priložnost, ki jo je zelo dobro izkoristil.

Že na prvi tekmi, ki je bila 10. februarja v šprintu, je v cilj pritekel kot najboljši Slovenec in sicer na 33. mestu. Biatlonce je v Oberhofu pričakalo tradicionalno vreme za to prizorišče. Zaradi goste megle pred tekmo je moški sprint nekaj časa celo visel v zraku, nato pa se je stanje malenkost izboljšalo in biatlonci so se pomerili za prvi posamični preizkušnji. Najboljšo predstavo med vsemi v slovenskem taboru je prikazal Lovro Planko, ki je zgrešil le en strel leže. Tekaško je imel 44. čas tekmovanja, kar je na koncu pomenilo zaostanek +2:24,6 in končno 33. mesto. Na zasledovanje sta se od Slovencev uvrstila še Toni Vidmar in Alex Cisar.

Lovro: “Končno se je streljanje poklopilo. Na teku mi je mogoče zmanjkalo malo moči na prehodih, v strmini sem bil kar močan. Na ravninah bo treba še malce delati. Na streljanju sem morda izgubil malce preveč časa, a sem na koncu lahko s svojim nastopom zadovoljen.”

Uradni rezultati >>

Naslednji dan Lovro ni začel najbolje, saj je imel na prvem streljanju nekaj težav s puško. V nadaljevanju je nastop izboljševal in moral na celotni tekmi v dva kazenska kroga. Uvrstitev prejšnjega dne je izboljšal za štiri mesta in se uvrstil na 29. mesto, kar je njegov najboljši rezultat v svetovni biatlonski eliti. Vidmar je napredoval na 26. mesto, Cisar pa na 30.

Lovro: “To je bilo moje prvo zasledovanje na najvišjem nivoju, kjer sem uspel napredovati. Res sem vesel, da sem se po ponesrečenem prvem streljanju uspel zbrati in naredil dobro tekmo.”

Na prvenstvu, kjer med moškimi kraljuje Norvežan Johannes Thingnes Boe, je trener Ricco Gross dal Lovru še priložnost nastopa na najdaljši biatlonski preizkušnji, 20 kilometrski razdalji, v kateri je  član SK Ihan pred  dvema tednoma osvojil 3. mesto na Evropskem prvenstvu. Tokrat je biatlonce v Oberhofu pričakalo sonce, ki pa je tekmovalcem na 20-kilometrski preizkušnji povzročalo veliko težav. Temperatura zraka se je namreč dvignila 10 stopinj nad ničlo in smučina za tek je bila zelo mehka in počasna. Lovro ni tekel najhitreje, žal pa je tudi štirikrat zgrešil, kar je bilo preveč za dobro uvrstitev in na cilju je bil 55. Odlično je tekmoval Alex Cisar, ki je prišel do 19. mesta in se uspel uvrstiti na lestvico elitnega štarta najboljših trideset.

Lovro: “Po dveh zelo uspešnih dnevih, se danes ni izšlo. Na progi je bilo zelo težko. Začel sem dobro in nato sem se na prvem postanku stoje izgubil. Tudi drugi leže ni bil več suveren, na zadnjem pa sem bil res že zelo utrujen, saj je bilo na progi danes res zelo, zelo težko. Moram priznati, da sem razočaral samega sebe in tudi ekipo”.

Čeprav Planko ni bil zadovoljen z zadnjim nastopom pa lahko pod črto njegovega prvega svetovnega prvenstva naredi velik plus. Po vsej verjetnosti v Oberhofu ne bo več nastopil, čez slab mesec pa ga čaka še nastop na Mladinskem svetovnem prvenstvu v Kazahstanu.