Naslovnica / ŠPORT / Počena guma Miru Kregarju odnesla nove stopničke Ultramana – vseeno odličen četrti

Miro ob prihodu v cilj. Foto:  Warren Finke @konawarren (Tweeeter)

Miro ob prihodu v cilj. Foto: Warren Finke @konawarren (Tweeeter)

Smola s počeno gumo je Mira Kregarja, ki je v cilj zadnjega dne Ultramana pritekel kot najhitrejši tekač, sicer stala uvrstitve na stopničke, je pa Miro na prestižnem ekstremnem tekmovanju, kjer je uspeh že to, da se ga udeležiš in preživiš, vseeno osvojil izvrstno 4. mesto.

Zadnjo etapo tridnevnega tekmovanja, 84 kilometrov oz. dvojno razdaljo maratona, je Miro, s časom 6:27:30, pretekel celo štiri minute hitreje kot lani, ko je zmagal, vseeno pa izvrsten tek ni bil dovolj, da bi uspel nadoknaditi zaostanek, ki si ga je, ob precejšnji pomoči smole, pridelal v prvih dveh dneh.

Če mu že športna sreča ni bila naklonjena, pa je imel dvainpetdeset letni Miro, ko mu je na kolesarskem spustu, pri 70 km/h, počila guma, obilo prave sreče, da se je ujel ter, brez večjih posledic, uspel obdržati na kolesu in suvereno ter v šampionskem slogu zaključiti svoj 9. Ultraman, ter v bogato zbirko svoje tridesetletne športne kariere dodati še en izvrsten in vsega spoštovanja vreden rezultat. Miro se je na svojem Facebook profilu pošalil, da je to edino mesto, ki mu je še manjkalo:

“To je to za letos. Na lavinih poljih sem izšolal mladince, samo kaj, ko so oni mene na klancih Vulkanov in Kohale, kar se ob dodatnih neprilikah (izguba, počena guma itd..) ni dalo doprinesti.  Plavanje odlično, zahvala Derindi in Ricku, ki sta me vodila po najboljši poti.

miro kregar kralj ostaja kralj lavinih polj

Miro Kregar ostaja tekaški kralj lavinih polj.

In današnji tek, s Tonyjem sva začela s 3:45/km, na 5 km je Tony O’Keeffe spustil in nadaljnih 80 km sem bil sam na progi. 10 km sem obrnil v 38:30, mali maraton v 1:27, prvi maraton v 3:03, 63 km v 4:45, na koncu je bilo pa teba kar pošteno tiščat, da je šlo pod 6:30, vendar mi je s pomočjo Marcusa in Mitje uspelo držati visok tempo v kontra veter. Prehitel sem še Logana in Kotlanda in tako končal na 4. mestu (to mi je edino še manjkalo, saj imam eno prvo, tri drugi, dve tretji in eno peto mesto – zdaj je zbirka popolna.”

Miro v cilju čaka na tekmece. Foto: Nadine Fischer ‏@Nadinealoha (Twitter)

Zmagovalec letošnjega Ultramana je Tobias Winnemoeller – Nemčija, drugo mesto je zasedel, Craig Percival – Australia, tretje Tony O’Keeffe – Kanada, Miro Kregar pa je, kot že rečeno, osvojil četrto mesto pred peto uvrščenim Petrom Kotlandom s Češke. Najhitrejša med ženskami je bila Yasuko Miyazaki z Japonske.

Rezultati (prvih 12)

Startna št. Priimek Ime Spol Tek
84 km
­ Skupni čas ­ Skupna uvrstitev
679 Winnemoeller Tobias M 6:41:58 23:28:14 1
650 Percival Craig M 7:41:45 23:34:00 2
681 O’Keeffe Tony M 6:46:41 23:44:29 3
669 Kregar Miro M 6:27:30 24:18:48 4
672 Kotland Peter M 7:33:25 24:27:52 5
670 Logan Nick M 8:27:45 25:40:00 6
684 Miyazaki Yasuko F 6:54:57 ­ 25:40:49 7
659 Shelley Julie F 8:11:03 26:30:45 8
647 Kajlich Andre M 6:49:31 ­ 26:41:55 9
662 Winkler Kathy F 8:40:03 27:17:36 10