Naslovnica / ŠPORT / Prva, zelo uspešna prvenstvena tekma in športne priprave na Rogli

Prva, zelo uspešna prvenstvena tekma in športne priprave na Rogli

V soboto, 23. marca 2024, so se dekleta Kluba za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme udeležila 1. prvenstvene tekme v skupinskih sestavah, ki je potekala na Vrhniki, v organizaciji Gimnastičnega društva Vrhnika. Dober teden kasneje so naše tekmovalke odšle še na 4-dnevne priprave na Roglo.

Letošnja 1. prvenstvena tekma v ritmični gimnastiki za skupinske sestave je potekala v soboto, 23. marca 2024, na Vrhniki. Na njej se je z namenom, da bi se uvrstile na državno prvenstvo, predstavilo kar 15 ekip deklet iz KRG Tjaša Šeme in res so nas razveselile z lepimi rezultati. Najprej so se predstavile skupinske vaje s 4 ali več dekleti. V kategoriji deklic brez rekvizita so Ana, Nika, Zara in Zoja zasedle 5. mesto, Ariana, Erika, Lara in Sofia pa 9. mesto. Deklice Katjuša, Lili, Sara in Tina so z vajo z obroči osvojile odlično 2. mesto, Ana, Ava, Gloria in Lea pa so bile 15.. V kategoriji kadetinj so Ajda, Klara, Patricija in Zarja z vajo z obroči zasedle 8. mesto. Prvič letos so se z vajo brez rekvizita predstavile tudi naše mladinke Lara, Lina, Silvija in Zoja ter osvojile 3. mesto. Prav tako so 3. mesto osvojile naše članice Alina, Anastasia, Daša, Maja in Tisa, in sicer s svojo novo vajo z obroči.

V drugem delu tekmovanja so na vrsto prišli še pari in trojice. Med kadetinjami sta Ela in Zala kljub hudi konkurenci odlično izvedli svojo vajo z obroči in osvojili 1. mesto. V isti kategoriji sta nastopili še Liby in Zala, ki sta zasedli 9. mesto, ter Lara in Viva, ki sta zasedli 15. mesto. Mladinki Anastasia in Maja sta s svojo vajo z obroči osvojili 3. mesto, Lara in Lina pa 15. mesto, prav tako z vajo z obroči.

Za uspešen zaključek tekme pa so poskrbele še naše članice. Ema in Katja sta namreč stopili na najvišjo stopničko in osvojili 1. mesto, Alina, Daša in Tisa so bile 6., Ela in Maruša pa 11.. Vse so se predstavile z vajami z obroči.

Da bi naše tekmovalke dobro pripravile na nadaljevanje sezone, smo trenerke od 4. do 7. aprila organizirale športne priprave na Rogli. Dekleta so v tamkajšnji telovadnici 2x na dan pridno trenirala in pilila svoje vaje ter tehniko, hkrati pa so izkoristila sončno vreme in okolico Rogle za rekreacijo in nabiranje kondicije v naravi.

Dekletom čestitamo za uspehe na 1. prvenstveni tekmi in jim želimo, da s tako vnemo, kot so jo pokazale na pripravah, nadaljujejo tekmovalno sezono.