Naslovnica / POUDARJENO / Štirje naslovi državnih prvakov za Calcitove plavalce

Štirje naslovi državnih prvakov za Calcitove plavalce

Neža Hren je bila najboljša po številu doseženih točk med vsemi nastopajočimi, saj je postala trikratna državna prvakinja v disciplini 100 m prsno, 50 m delfin in 200 m prosto, dvakratna državna podprvakinja na 100m prosto, 50 m prosto in 3. mesto na 400 m prosto, naslov državnega prvaka pa je, v disciplini  50 m hrbtno, postal tudi Žiga Kugler.

Na olimpijskem bazenu na Kodeljevem v Ljubljani je 15. in 16.7.2023 potekalo Moštveno in posamično prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice 2023. Za uvrstitev na nastop je potrebno v predhodnih tekmovanjih osvojiti določene norme za posamezno disciplino. Takšnih tekmovalcev je bilo na tokratnem prvenstvu 244 iz 22 klubov. Za Plavalni klub Calcit Kamnik je nastopilo osem plavalk in plavalcev. Neža Hren, Tina Klemen, Anna Losieva, Tymur Beshlyk in Žiga Kugler so nastopili pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića. Pod vodstvom trenerke Lare Seretin pa so nastopili: Urban Klemenc, Žan Matjaž Orešnik in Pavlin Zule.

Neža Hren je postala trikratna državna prvakinja v disciplini 100 m prsno, 50 m delfin in 200 m prosto, dvakratna državna podprvakinja na 100m prosto, 50 m prosto in 3. mesto na 400 m prosto. Neža Hren je bila tudi najboljša po številu doseženih točk med vsemi nastopajočimi.

Žiga Kugler je postal državni prvak v disciplini 50 m hrbtno, trikratni državni  podprvak na 100 m hrbtno,  200 m hrbtno, 50 m delfin in 3. mesto na 50 m prosto.

Za prva tri mesta v mlajšem letniku se plavalcem podeli diploma.

Tina Klemen je osvojila diplomo za 1. mesto na 100 m hrbtno, 50 m delfin in 100 m delfin, diplomo za 2. mesto na 50 m hrbtno in 200 m hrbtno, diplomo za 3. mesto na 50 m prosto.

Anna Losieva je osvojila diplomo za 2. mesto 100 m delfin, 50 m delfin  in 200 m mešano, diploma za 3. mesto na 100 m prsno.

V štafeti 4 x 50 m prosto mešano v zasedbi Žiga Kugler, Neža Hren, Tymur Brshlyk in Tina Klemen so za Plavalni klub Calcit Kamnik osvojili odlično 3. mesto. Ista zasedba je osvojila še 5. mesto v štafeti 4×50 m mešano mešano.

Še večkrat je prav »dišalo po stopničkah«, saj je bilo nekaj uvrstitev tik pod zmagovalni oder. Tymur Brshlyk 4. mesto na 100 m delfin, Anna Losieva dvakrat na 4. mestu na 50 m prsno in 200 m prsno, Žiga Kugler pa 4. mesto na 100 m prosto.

Ker je že sama dosega norme za nastop na državnem prvenstvu zelo velik uspeh, kateri zahteva veliko truda in treninga, omenimo še najboljše uvrstitve ostalih tekmovalcev. Urban Klemenc 55. mesto v disciplini 200m prosto, Žan Matjaž Orešnik 52. mesto na 100 m prsno in Pavlin Zule 68. mesto na 200 m prsno. Tudi ti plavalci so pustili svoj pečat na prvenstvu. Ker pa nastop na državnem prvenstvu le ni kar tako, smo v klubu prepričani, da je prvenstvo naredilo velik vtis na njih in da se bodo septembra vrnili še bolj motivirani.

Plavalni klub Calcit Kamnik je glede na dosežene točke osvojil 10. mesto od 22 sodelujočih klubov. Glede na dosežene medalje pa kar na 4. mesto. Skupno število medalj za Plavalni klub Calcit Kamnik je bilo kar 12. Glede na število medalji so nas prehiteli veliki klubi kot so Olimpija z 28 plavalci in 21 medaljami, Triglav Kranj s 27 plavalci in 19 medaljami in Ilirija z 28 plavalci in 17 medaljami.

Čestitamo vsem plavalkam, plavalcem in trenerju in trenerki za izjemne dosežke!