Naslovnica / ŠPORT / Uspešen zaključek sezone gorskega teka za tekače KGT Papež
Miran Cvet - najboljši med Slovenci.

Uspešen zaključek sezone gorskega teka za tekače KGT Papež

S tekom na Šmarno goro tekači KGT Papež uspešno zaključili sezono tekem za slovenski in svetovni pokal v gorskih tekih, kar 12 tekačev na zmagovalnih stopničkah

V blatu, dežju in megli je potekala finalna tekma za Pokal Slovenije in hkrati za svetovni pokal. Blatna in spolzka proga, start in tek v dežju ni preprečilo odličnih rezultatov tekačev KGT Papež. Med svetovno elito absolutno je bil na 6. mestu   najboljši Slovenec Miran Cvet, 8. Gašper Bregar, 12. Rok Bratina. Med člani je bil 25. Simon Razpotnik, 28. Aljaž Kožuh, med ml. veterani četrti Metod Bregar, med st. veterani Franci Teraž drugi, Bojan Kožuh peti. Odlično so se odrezali tudi ml. veteranki Petra Mikloša kot zmagovalka in Urša Trobec na tretjem mestu.

Tudi mlajši tekači so se odlično odrezali v zahtevnih vremenskih razmerah. Med ml. dečki je zmagal Izak Poljanšek, Žan Grčar je bil osmi, pri dečkih je tretje mesto zasedel Miha Podbregar, na 4. in 5. mestu sta sledila Aleš Prelovšek in Rok Podbregar. Srebrna medalja med st. dečki je pripadla Roku Sušniku, Nejc Uršič je bil četrti, Žan Kranjec pa šesti. Med mladinci je bil najboljši Slovenec Aljaž Božič na 4. mestu, Marino Mekiš pa deseti.

Pri ml. deklicah je ponovno zmagala Maša Viriant, na 8. in 9. mestu sta si sledili Viktorija Dolinšek in Lana Poličnik, 11. je bila Klara Zlatnar, Zoja Kranjec pa 15. Pri deklicah je Hana Dobovšek zasedla zmagovalne stopničke na 3. mestu, Tjaša Uršič je bila osma. Ana Čufer je bila zmagovalka med mladinkami.