Naslovnica / NOVICE / Volitve 2022: Kdo vse se bo na Kamniškem potegoval za vaše glasove

Volitve 2022: Kdo vse se bo na Kamniškem potegoval za vaše glasove

Državnozborske volitve so domala pred vrati, seznam dvajsetih kandidatk in kandidatov, ki se bodo potegovali za glasove volivk in volivcev na Kamniškem, pa je pisan, kot velikonočna košarica s pirhi.

Hiter pregled seznama kandidatk in kandidatov pokaže, da se bo na Kamniškem odvilo, ne zgolj predvolilni boj, ampak bržkone kar predvolilno mesarsko klanje, katerega zametke je bilo v neki meri opaziti že v preteklih dneh. Kandidatke in kandidati, vsaj tisti iz nekoliko bogatejših strank, se nam namreč že kar nekaj časa smehljajo s plakatov in družabnih medijev, nekateri med njimi pa se že kažejo tudi na vsaki lokalni pasji procesiji.

Bržkone se bosta na domačem terenu najostreje pomerila Marjan Šarec in Matej Tonin, med bolj znanimi (ali razvpitimi) kandidati s strankarskih list, pa jima bodo poskusili štrene mešati še Simona Kustec, Aleš Lipičnik, ljubeča soseda Matjaž Zorman in Robin Majnik, medtem ko Ivan Mitrevski utegne tekom kampanje dobiti kako idejo za nov »krvoločen« strip.

Preostali kandidati in kandidatke s kamniškega državnozborskega volilnega menuja so (vsaj zaenkrat) povečini znani nekoliko manj, v dobrobit pestrega predvolilnega lokalnega dogajanja pa se nadejamo, da morda v svojih rokavih vendarle skrivajo kakega aduta oziroma, da bodo znali tekom kampanje morda celo presenetiti.

Skratka, ponudba je velika, če in kako kvalitetna je, pa bodo presodili volivke in volivci.

Seznam kandidatk in kandidatov v volilnem okraju Kamnik

  1. Nina Tušar Markež – Naša prihodnost in dobra država
  2. Žiga Jereb – Domovinska liga – DOM
  3. Robin Majnik – Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  4. Andreja Pogačar – VESNA – zelena stranka
  5. Ferhan Korać – ZOS – Zavezništvo osvobodimo Slovenijo (Gibanje zedinjena Slovenija – ZSI in stranka Slovenskega naroda – SSN)
  6. Neja Repinc – Piratska stranka Slovenija
  7. Rok Držanič – Državljansko gibanje Resni.ca
  8. Simona Kustec – Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  9. Aleš Lipičnik – Gibanje Svoboda
  10. Janez Pančur – DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  11. Ivan Mitrevski – Levica
  12. Dragica Klemše – Stranka Alenke Bratušek
  13. Mojca Podobnik Rozman – Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  14. Maja Aleksovska-Lesjak – Socialni demokrati – SD
  15. Nežka Poljanšek – Slovenska demokratska stranka – SDS
  16. Monika Bregant – Slovenska nacionalna stranka – SNS
  17. Zdenka Čemažar – Za ljudstvo Slovenije ZLS
  18. Matjaž Zorman – Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  19. Matej Tonin – Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  20. Marjan Šarec – Lista Marjana Šarca – LMŠ

Vir podatkov: DVK