Naslovnica / ŠPORT / Zlat zaključek leta 2023 za kamniške ritmične gimnastičarke

Zlat zaključek leta 2023 za kamniške ritmične gimnastičarke

Minulo soboto, 16.12.2023, so se kamniške ritmičarke udeležile mednarodnega turnirja »Christmas Cup« v Zagrebu. Teden dni pred tem smo izvedli tudi vsakoletni božični nastop, na katerem so se predstavile vse deklice našega kluba, tako tekmovalke, kot punčke rekreativnega programa.

V Klubu za ritmično gimnastiko Tjaša Šeme vsako leto organiziramo božični nastop za starše, stare starše in ostale sorodnike ter prijatelje naših punc in splošne ljubitelje športa, na katerem se predstavijo vse deklice v klubu, da bi pokazale kaj vse so se naučile od začetka šolskega leta. Ker imamo letos vpisanih več kot 350 punčk, smo se odločili, da nastop razdelimo na tri dele.

V petek, 8.12.2023, je v telovadnici OŠ Lavrica potekal prvi nastop, temu pa sta sledila še dva nastopa v nedeljo, 10.12.2023, in sicer v telovadnici OŠ Toma Brejca v Kamniku.

Vsa dekleta, ki obiskujejo rekreativni program ritmične gimnastike, so se predstavila z vajo brez rekvizita, z vajo z enim izmed petih rekvizitov ritmične gimnastike in na koncu še s tradicionalnim božičnim plesom, tekmovalke pa so prikazale svoje tekmovalne vaje. Upamo, da so svoje najbližje s čudovitimi nastopi razveselile vsaj toliko, kot nas.

Slab teden kasneje so se naše tekmovalke odpravile v sosednji Zagreb na mednarodni božični turnir, na katerem so se odlično odrezale in tako poskrbele, da na novoletne počitnice vsi odhajamo z nasmehi na obrazih. V kategoriji mlajših deklic brez rekvizita so trojica Erika, Lea in Mila stopile na najvišjo stopničko in osvojile zlato medaljo.

Pri skupinskih sestavah brez rekvizita so mlajše deklice Ana, Nika, Zara in Zoja prav tako osvojile odlično 1. mesto. V isti kategoriji so Anja, Zara, Lana in Nika zasedle 4. mesto. Z vajo brez rekvizita sta se med pari predstavili tudi naši deklici Brina in Mia, ki sta zasedli 3. mesto.

V kategoriji skupinskih vaj brez rekvizita, so bile deklice Kaja, Lara, Mia in Tina 5., deklice Ela, Lili, Sara in Zala pa so med skupinskimi vajami z rekvizitom stopile na 2. stopničko in osvojile srebrno medaljo. Kadetinje Ajda, Klara, Patricija in Zarja so s svojo vajo z obroči zasedle 4. mesto. Nastopili sta tudi naši mladinki Anastasia in Maja, ki sta v kategoriji parov z rekvizitom osvojili 2. mesto. Med trojicami so se predstavile še mladinke Alina, Daša in Tisa, ki so z obroči osvojile 1. mesto, ter Lara, Lina in Zoja, ki so zasedle 2. mesto, prav tako z vajo z obroči.

Za uspešno opravljeno tekmo si punce zaslužijo pohvalo, ne smemo pa pozabiti tudi na njihove trenerke, ki so vaje sestavile in jih pomagale izpiliti. Po precej  pestrem in napornem mesecu decembru naša dekleta končno odhajajo na novoletne počitnice, da si malce odpočijejo pred vstopom v novo leto. Za nekatere izmed njih bo to pomenilo tudi vstop v višje kategorije, zato se bodo morale še bolj truditi in še naprej pridno trenirati.

Vsem želimo mirne in lepe praznike ter srečno novo leto. Se vidimo 2024!