Naslovnica / NOVICE / Zmagovalca 9. Češnjiškega teka sta Boštjan Erjavšek in Mateja Adrovič

Zmagovalca 9. Češnjiškega teka sta Boštjan Erjavšek in Mateja Adrovič

Prelepo nedeljsko dopoldne v Češnjicah, eni izmed manjših in bolj odmaknjenih vasi v naši občini, kjer so domala vsi prebivalci vasi, vključno z najstarejšo, prek 90 let staro Danico Berlec, hkrati tudi člani Športnega društva Češnjice, je minilo v znamenju 9. Češnjiškega teka.

cesnjice_9tek_239. Češnjiškega teka, ki sodi tudi v sklop tekaških prireditev za Tekaški pokal Občine Kamnik, se je udeležilo prek 80 tekačev v različnih kategorijah. Mlajši tekači, ki jih je bilo največ, so se pomerili na krajši progi. Odrasli tekači so se spoprijeli z 8.800 metrov dolgo progo, ki pa, predvsem zaradi razgibane konfiguracije terena, ni tako enostavna, kot bi se morda zdelo na prvi pogled.

Absolutni zmagovalec letošnjega teka je bil Boštjan Erjavšek – Beli (KGT Papež), ki je po tekmi povedal: “Proga je dobra, razgibana, čeprav za moj okus nekoliko preveč ravna. So pa organizatorji zelo dobro opravili svoje delo, saj so progo dobro označili ter iz nje odstranili celo listje, ki bi utegnilo biti nevarno zaradi drsenja in možnosti poškodb, se mi pa zdi, da so organizatorji celo nekoliko popravili samo progo, jo na mestih očistili kamenja in jo na sploh izboljšali, da ne omenjam, da so bile ob progi tudi tri postaje z vodo, kar je za takšno razdaljo več kot dovolj. Občutki ob zmagi so dobri, vendar sem pogrešal nekoliko več močnejše konkurence, saj sem lahko tekel s precej rezerve, nekako na polovici svojih zmogljivosti, tako da sem precej spočit in že razmišljam kam jo bom mahnil proti večeru.”

Najboljše uvrstitve med moškimi so dosegli:

  1. mesto
Boštjan Erjavšek KGT Papež Calcit Moški C 1982 0:37:48
  1. esto
Lado Kveder ŠKD Mekinje Moški E 1963 0:38:53 Kamnik
  1. mesto
Denis Sitar ŠKD Mekinje Moški C 1978 0:39:20 Kamnik
  1. mesto
Franci Volkar ŠKD Mekinje Moški C 1976 0:40:37
  1. mesto
Bernard Jarc Terme Snovik Moški B 1986 0:41:38 Domžale

cesnjice_9tek_28

Med ženskami je bila najhitrejša atletinja Mateja Adrovič iz Ljubljane (AD Kladivar), ki je za tek v Češnjicah izvedela na Mekinjskem krosu, ko je izvedela, da bi lahko tekla tudi za Tekaški pokal Občine Kamnik. O tekmi in progi povedala: “Proga v Češnjicah je bila zame, ki sem bolj vajena ravninskih prog, oz. atletskih stez, kar precej težka, še posebej v začetku, ko se je treba takoj zagnati v hrib. V teh koncih sem prvič in ta tekma mi služi tudi kot odličen trening,” je z nasmehom dejala zmagovalka med ženskami, ki se lahko pohvali tudi z drugimi odličnimi letošnjimi rezultati.

Žal je Mateja Adrovič nehote izpustila nedavni Veronikin tek, za katerega, spričo (pre)slabe obveščenosti, sploh ni vedela.

Najboljša mesta med ženskami so osvojile:

  1. mesto
Mateja Adrovič Ženske B 1990 0:46:38
  1. mesto
Lucija Pevec KGT Papež Ženske A 1998 0:47:48
  1. mesto
Nina Oražem KGT Papež Ženske C 1978 0:49:30 Stahovica
  1. mesto
Marinka Milič Ženske E 1961 0:53:13
  1. mesto
Saša Dremelj Ženske B 1986 0:55:14 Domžale

 

Spričo vsesplošne zaposlenosti predsednika ŠD Češnjice Rajka Jegliča je, v imenu organizatorjev, par besed povedal Franci Železnik: “V ŠD Češnjice v Tuhinju smo vključeni vsi vaščani. Kadar je to potrebno poprimemo vsi in zadevo speljemo po svojih najboljših močeh. Mogoče nam manjka še malo sponzorjev, saj bi z nekaj več finančne pomoči lahko vse skupaj izpeljali še bolje, smo pa zato še toliko bolj hvaležni vsem tistim sponzorjem, donatorjem, gasilcem sokrajanom in vsem drugim, ki nam kakorkoli pomagajo pri izvedbi Češnjiškega teka. Se mi zdi, da je za eno majhno vas, kot so Češnjice, to kar lepa prireditev.”

Češnjiški tek je zagotovo ena izmed vzorno pripravljenih in prijetnih prireditev, ki ne odraža zgolj zagnanega športnega duha Češnjičanov, temveč predvsem tudi slogo in medsebojno sodelovanje cele vasi, kar je dandanes že prava redkost in kar je predpogoj za dobro in uspešno izvedbo česarkoli.

Prihodnje leto bo Češnjiški tek praznoval svojo deseto obletnico, zato smo lahko prepričani, da se bodo Češnjičani svoj tek pripravili še bolje in z še večjo vnemo.

 

9. Češnjiški tek – rezultati

ABSOLUTNO MOŠKI
1. mesto Boštjan Erjavšek KGT Papež Calcit Moški C 1982 0:37:48
2. mesto Lado Kveder ŠKD Mekinje Moški E 1963 0:38:53 Kamnik
3. mesto Denis Sitar ŠKD Mekinje Moški C 1978 0:39:20 Kamnik
4. mesto Franci Volkar ŠKD Mekinje Moški C 1976 0:40:37
5. mesto Bernard Jarc Terme Snovik Moški B 1986 0:41:38 Domžale
6. mesto Tomo Petek ŠD Šmartno Moški D 1970 0:41:59 Šmartno
7. mesto Bojan Kemperl KGT Papež Moški E 1961 0:42:22
8. mesto Mih Lindič Slovensko Vegansko društvo Moški C 1975 0:42:39 Motnik
9. mesto Darko Kovač ŠKD Mekinje Moški C 1982 0:42:55
10. mesto Miran Žgajnar DRN in STRN Moški D 1970 0:43:28 Domžale
11. mesto Marino Mekiš KGT Papezž Moški A 1998 0:43:31
12. mesto Matjaž Thaler Moški C 1978 0:43:45 Ljubljana
13. mesto Matjaž Hrastovec Moški E 1962 0:44:52 Kamnik
14. mesto Roman Hudmal Hitre želve Moški D 1965 0:45:02 Komenda
15. mesto Andrej Slatnar ŠKD Mekinje Moški B 1985 0:45:50 Kamnik
16. mesto Franci Železnik ŠD Češnjice v Tuhnju Moški D 1973 0:46:29
17. mesto Vladislav Slatnar ŠKD Mekinje Moški E 1959 0:47:35 Kamnik
18. mesto Zvone Kemperl PD Komenda Moški E 1957 0:48:17 Stahovica
19. mesto Aleš Baloh Grabn Moški C 1982 0:48:24
20. mesto Rajko Sršen Komenda- Moste Moški E 1962 0:48:35 Komenda
21. mesto Damijan Rifl Moški C 1976 0:49:14 Kamnik
22. mesto Vojko Kodra Moški B 1985 0:49:16 Laze
23. mesto Emil Hribernik Moški B 1991 0:51:27 Golice
24. mesto Bojan Bojkov Moški F 1954 0:52:23 Kamnik
25. mesto Rajko Kepic Hitre želve Moški E 1964 0:53:32
26. mesto Tone Petek ŠKD Mekinje Moški F 1946 0:53:56
27. mesto Tadej Zakonšek ŠD Motnik Moški D 1972 0:55:45
28. mesto Vinko Kušar Moški E 1962 0:59:48 Vir
29. mesto Miha Horvat Kamnik Moški F 1938 1:02:30 Kamnik
30. mesto Alojz Sušnik Moški F 1944 1:09:18 Kamnik
   
ABSOLUTNO ŽENSKE  
   
1. mesto Mateja Adrovič Ženske B 1990 0:46:38
2. mesto Lucija Pevec KGT Papež Ženske A 1998 0:47:48
3. mesto Nina Oražem KGT Papež Ženske C 1978 0:49:30 Stahovica
4. mesto Marinka Milič Ženske E 1961 0:53:13
5. mesto Saša Dremelj Ženske B 1986 0:55:14 Domžale
6. mesto Slavka Slapar Komenda Ženske E 1960 0:56:52 Komenda
7. mesto Andreja Kušar Ženske E 1964 0:59:47 Vir
8. mesto Barbara Hribar Ženske B 1989 1:01:22 Laze

ABSOLUTNO DEČKI
1. mesto 2000 Miha Oražem KGT Papež Dečki C 0:04:33
2. mesto 2000 Grega Zagorc KGT Papež Dečki C 0:04:41
3. mesto 2002 Rok Podbregar KGT Papež Dečki C 0:04:46
4. mesto 2003 Miha Podbregar KGT Papež Dečki C 0:04:48
5. mesto 2003 Aleš Prelovšek KGT Papež Dečki C 0:04:51
6. mesto 2000 Grega Hribar ŠD Zlato polje Dečki C 0:05:02
7. mesto 2004 Maj Križnar KGT Papež Dečki B 0:05:10
8. mesto 2005 Ambrož Vovk Calcit Bike Team Dečki B 0:05:24
9. mesto 2006 Nejc Kališnik OŠ Marije Vere Dečki B 0:05:36 Kamnik
10. mesto 2002 Peter Vovk Calcit Bike Team Dečki C 0:05:38
11. mesto 2003 Boštjan Osolnik Dečki C 0:05:48
12. mesto 2005 Aljaž Cipot KGT Papež Dečki B 0:05:50
13. mesto 2005 Bor Gorjan Dečki B 0:05:55 Laze
14. mesto 2005 Aleks Cipot KGT Papež Dečki B 0:05:59
15. mesto 2005 Lenart Torkar Dečki B 0:06:13
16. mesto 2006 Jošt Petek ŠD Šmartn Dečki B 0:06:33
17. mesto 2007 Nik Potokar KGT Papež Dečki B 0:07:09
18. mesto 2006 Rene Pišek Dečki B 0:07:21
ABSOLUTNO DEKLICE
1. mesto 2000 Gaja Perko TK Trisport Exoterm Deklice C 0:04:44 Kamnik
2. mesto 2002 Tjaša Čirovič KGT Papež Deklice C 0:05:00
3. mesto 2005 Maša Viriant KGT Papež Deklice B 0:05:07
4. mesto 2002 Hana Dobovšek KGT Papež Deklice C 0:05:41
5. mesto 2002 Žana Poljanšek Deklice C 0:06:08
6. mesto 2006 Viktorija Dolinšek KGT Papež Deklice B 0:06:10
7. mesto 2004 Iza Škrtič KGT Papež Deklice B 0:06:50
8. mesto 2005 Lara Potokar KGT Papež Deklice B 0:07:14
9. mesto 2007 Jerca Zakonšek ŠD Motnik Deklice B 0:08:04
10. mesto 2007 Laura Poljanšek Deklice B 0:08:07
11. mesto 2007 Tajda Baloh Deklice B 0:08:14
12. mesto 2003 Zala Poljanšek Deklice C 0:08:15
13. mesto 2006 Tia Pestotnik Deklice B 0:08:44 Stahovica
14. mesto 2002 Tjaša Lukan Peharc Deklice C 0:09:47

 

DEKLICE B (2007 – 2004)
1. mesto 2005 Maša Viriant KGT Papež 0:05:07
2. mesto 2006 Viktorija Dolinšek KGT Papež 0:06:10
3. mesto 2004 Iza Škrtič KGT Papež 0:06:50
4. mesto 2005 Lara Potokar KGT Papež 0:07:14
5. mesto 2007 Jerca Zakonšek ŠD Motnik 0:08:04
6. mesto 2007 Laura Poljanšek 0:08:07
7. mesto 2007 Tajda Baloh 0:08:14
8. mesto 2006 Tia Pestotnik 0:08:44
DEKLICE C (2003 – 1999)
1. mesto 2000 Gaja Perko TK Trisport Exoterm 0:04:44
2. mesto 2002 Tjaša Čirovič KGT Papež 0:05:00
3. mesto 2002 Hana Dobovšek KGT Papež 0:05:41
4. mesto 2002 Žana Poljanšek 0:06:08
5. mesto 2003 Zala Poljanšek 0:08:15
6. mesto 2002 Tjaša Lukan Peharc 0:09:47
DEČKI B (2007-2004)
1. mesto 2004 Maj Križnar KGT Papež 0:05:10
2. mesto 2005 Ambrož Vovk Calcit Bike Team 0:05:24
3. mesto 2006 Nejc Kališnik OŠ Marije Vere 0:05:36
4. mesto 2005 Aljaž Cipot KGT Papež 0:05:50
5. mesto 2005 Bor Gorjan 0:05:55
6. mesto 2005 Aleks Cipot KGT Papež 0:05:59
7. mesto 2005 Lenart Torkar 0:06:13
8. mesto 2006 Jošt Petek ŠD Šmartn 0:06:33
9. mesto 2007 Nik Potokar KGT Papež 0:07:09
10. mesto 2006 Rene Pišek 0:07:21
DEČKI C (2003-1988)
1. mesto 2006 Miha Oražem KGT Papež 0:04:33
2. mesto 2000 Grega Zagorc KGT Papež 0:04:41
3. mesto 2002 Rok Podbregar KGT Papež 0:04:46
4. mesto 2003 Miha Podbregar KGT Papež 0:04:48
5. mesto 2003 Aleš Prelovšek KGT Papež 0:04:51
6. mesto 2000 Grega Hribar ŠD Zlato polje 0:05:02
7. mesto 2002 Peter Vovk Calcit Bike Team 0:05:38
8. mesto 2003 Boštjan Osolnik 0:05:48

 

PREDŠOLSKI OTROCI
1. mesto Alen Pestotnik Stahovica
2. mesto Luka Kališnik Domžale
3. mesto Ažbe Torkar
4. mesto Nace Kališnik VVZ Antona Medveda Kamnik
5. mesto Reza Pišek
6. mesto Erik Slapar
7. mesto Nastja Poljanšek Domžale
8. mesto Nejc Lukan Peharc
9. mesto Ožbej Jeglič Češnjice v Tuhinju
10. mesto Timon Poljanšek Domžale
11. mesto Bine Petek ŠD Šmartno
12. mesto Žan Dremelj
13. mesto Tamara Mošnik
14. mesto Lana Sitar Kamnik
15. mesto Marko Kališnik Domžale
16. mesto Tadej Baloh